כל מה שחשוב ויפה
דור כהן. צילום: הראל עציון
דור כהן. צילום: הראל עציון

מה קורה // דור כהן

דור כהן מציג בגלריה P8 הדפסי רשת של גני שעשועים וזכרונות התבגרות מכרמיאל וסינגפור (״שם גרתי שנתיים בתור ילד״), מתקנים בדמות דינוזאור או דובים, ״שעם הזמן הבנתי שהם ממש איורים פיזיים שמפוזרים בעיר״

מי?

דור כהן, בן 28, גר בחיפה.
אינסטגרם // אתר

סטטוס זוגי?

בזוגיות מרגשת.

מה בצלחת?

אני אוכל הכל, וגם הרבה דברים טעימים לי, אבל אם זה מגיע בצורה של סנדוויץ׳ או מרק זה כנראה טעים יותר

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אתמול נפתחה בגלריה P8 בתל אביב תערוכת היחיד הראשונה שלי ״מקריצ׳י״, שאצר המאייר גלעד סליקטר. יצרתי הדפסי רשת של גני שעשועים וזכרונות התבגרות מכרמיאל וסינגפור (שם גרתי שנתיים בתור ילד). היה לי חשוב להתייחס למקומות ומתקנים ספציפיים שהקיפו אותי, מתקנים כמו דינוזאור או דובים, שעם הזמן הבנתי שהם ממש איורים פיזיים שמפוזרים בעיר. יחד עם עוד עולמות תוכן אישיים, לקחתי את המתקנים האלה ואיירתי אותם מחדש על דף.

birds

ההבנה הזאת שגני שעשועים הם איורים עשתה לי את החשק ליצור משהו שיספר את זה אבל לא הייתי בטוח מה או איפה להתחיל. כשההרשמה לשבוע האיור התחילה, הבנתי שזה צריך להיות בצורה של תערוכה ושזה צריך לקרות במסגרת הזאת. בסוף שבוע האיור בוטל, אבל הרעיון כבר היה, וגם גלעד נכנס לפרויקט בתור אוצר וזה ועודד אותי להמשיך.

התנסיתי בטכניקות חדשות והצגה שמרחיבות עבורי את המשמעות של איור ומה אני יכל לעשות איתו. נהניתי מאוד ליצור לתערוכה ולצלול לכל העולמות של הצבע והמשחק. אני מקווה גם שמי שיבוא לתערוכה ייהנה, ואולי גם ירצה לקחת איתו הביתה איזה גן אחד. בגלל שהעבודה בהדפס רשת יש העתקים מקוריים מהכל ואמכור אותם בתערוכה.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

אני חושב שהאמן הכי מפורסם שיצא לי לפגוש היה ג׳ון מקנוט (Jon McNaught), מאייר וקומיקסאי בריטי שגם עוסק בהדפס. הוא העביר סדנה בבית ספר בסקוטלנד כשנסעתי לחילופים דרך בצלאל.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אין לי כרגע משהו ספציפי בראש. כל פעם בא לי לעשות משהו אחר והכל גם נשמע מרגש. בתקופה האחרונה אני מפנטז על פסטיבל סרטים שלכל סרט יש פוסטר אלטרנטיבי שמאייר אחר עשה, כשאני אחד מהמשתתפים. תכל׳ס זה משהו שאני גם ישמח שיהיה קיים בלי שאני אשתתף בזה, רק שזה יהיה קיים.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אני חייב להודות שאני חייב להשתפר בנושא של הבגדים. אין לי יותר מידי, ואני לא זוכר מה הדבר האחרון שקניתי. אבל כנראה שהדבר הבא שאני הולך לקנות זה משהו לפתיחה של התערוכה.


רוצה להשתתף במדור מה קורה? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]

דור כהן, מקריצ׳י. צילומים: מ״ל

דור כהן, מקריצ׳י. צילומים: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden