כל מה שחשוב ויפה
המושכים בחוטים, נטפליקס
המושכים בחוטים, נטפליקס

העונה השנייה של ״המושכים בחוטים״ מזכירה לנו דברים חשובים על אהבה

בעונה החדשה של סדרת האנימציה על תיאוריות קונספירציה של נטפליקס מתפתחת הדמות הראשית, ודרך הקשר עם אביה מגלה שאהבה היא דבר מסובך ולא מובן, אבל גם זה שמשאיר אותנו שפויים

״המושכים בחוטים״, תכנית מצוירת על תיאוריות קונספירציה למבוגרים, חוזרת בנטפיקס לעונה חדשה. שוב אנחנו מוצאים את עצמינו בקוגניטו בע״מ, החברה שאחראית על כל תיאוריות הקונספירציה בעולם ומוודאת שכך הן גם יישארו – גם אם הן אמיתיות ורובן נגרמו בגלל החברה.

בעונה השנייה אנחנו ממשיכים להיחשף לסיפורה של רייגן, גאונה טכנולוגית שעובדת בחברה, רוצה להתקדם ולהפוך להיות המנהלת הגדולה. בסוף העונה הראשונה נתפס התפקיד הזה בידי אביה, לאחר שהמנהל הקודם פוטר, רק בגלל שהוא האדם בעל אחוז המניות הגדול ביותר בחברה.

העונה נפתחת עם סצנה שמזכירה את זו הפותחת את העונה הראשונה: רייגן (בדיבוב ליזי קפלן) עומדת שיכורה מול הבית הלב וצועקת בפני ילדים קטנים ומורתם שנמצאים בסיור במקום את כל הדברים שהחברה שלה מסתירה מהם. את אותו הדבר בערך עשה אבא שלה, רנד רידלי (בדיבוב כריסטיאן סלייטר) בפתיחת העונה הראשונה. רייגן נלקחת במהירות בחזרה לחברה על ידי ברט (בדיבוב קלארק דיוק), חבר צוות שלה, בעוד שבעונה הראשונה היתה זו רייגן עצמה שלקחה את אביה מהמקום.

העונה החדשה קצרה יותר מהקודמת, שמונה פרקים לעומת עשרה בעונה הראשונה, אבל האורך לא מפריע לעובדה שהיא מזכירה לנו דברים חשובים על אהבה, דברים שקל לשכוח כשכועסים, עצובים או סתם כשמתרכזים יותר מדי בעצמנו

רייגן שבורה מהעובדה שהקידום לניהול החברה נלקח ממנה פעם נוספת, והפעם עוד בידי אביה. בהמלצתו של ברט היא הולכת לפגישות של קבוצות תמיכה של העובדים בתחום. שם היא פוגשת את רון שטדלר (אדם סקוט), העובד כמוחק זיכרונות של אנשים בחברה יריבה.

בצורה הזו העונה מתחילה, ובין מפגש עם חייזרים דמויי פטרייה במרכז כדור הארץ ומניעת השתלטותם על העולם, עצירת תוכנית יום הדין של האפיפיור שיצאה משליטה והתמודדות עם מציאויות חלופיות – רייגן מתחילה להבין שאולי כדאי לה להתחיל להתרכז בעצמה ובחיים האישיים שלה, ולא רק בעבודה. עם כל הרצון הטוב שלה להפוך את העולם למקום טוב יותר – האושר האישי שלה חשוב מאוד בדרך.

הסוד לקשר טוב הוא תקשורת טובה

התפתחותה של רייגן כדמות נמשכת ואנחנו רואים אותה נפתחת יותר לאנשים. בהתחלה הייתה בוסית מאיימת שמעדיפה לחלק פקודות ולעבוד לבד, אבל במהלך העונה הראשונה היא למדה מהי עבודת צוות ולמדה גם להעריך את האנשים הסובבים אותה והיכולות המיוחדות שלהם. היא שיפרה, גם אם במעט, את היכולת לאינטראקציה בין־אישית עם אחרים. עכשיו, בעונה השנייה, היא מתחילה להבין יותר את המושג שנקרא אהבה.

דרך הקשר שלה עם אבא שלה היא מגלה שאהבה היא דבר מסובך ולא מובן. היא מתוודעת לעובדה לפיה הרצון היחידי של אביה לשלוט בחברה הוא בכדי להחזיר את העבר, את התקופה שבה עדיין היה נשוי ורייגן אהבה אותו בצורה פשוטה כמו שרק ילד יכול לאהוב את ההורה שלו. היא לומדת שאנשים עושים שטויות גדולות כשהם רוצים להגן על האנשים שהם אוהבים.

גם הקשר שהיא מנהלת עם רון שטדלר עוזר לה להבין יותר את המושג שנקרא אהבה. איתו היא מרגישה כמו עצמה, וזה כנראה הדבר הכי טוב שקרה לה. היא מבינה שהסוד לקשר טוב הוא תקשורת טובה, כי חוסר התקשורת ביניהם הוא זה שגרם לשיבוש תכנית יום הדין של האפיפיור. היא מבינה שחלק מאהבה אמיתית הוא לרצות לראות את האדם שאתה אוהב מאושר, גם אם זה אומר שאתה חייב לוותר על דברים מסויימים.

birds

העונה החדשה של ״המושכים בחוטים״ קצרה יותר מהקודמת – שמונה פרקים לעומת עשרה בעונה הראשונה – אבל האורך לא מפריע לעובדה שהיא מזכירה לנו דברים חשובים על אהבה, דברים שקל לשכוח כשכועסים, עצובים או סתם כשמתרכזים יותר מדי בעצמנו. אהבה היא כנראה הדבר שמשאיר אותנו שפויים. בלי קשר אוהב בין חברים ובני משפחה אנחנו נהיה אנשים בודדים ועצובים ששקועים בעבודה שלנו כדי לברוח מהמציאות. קשר של אהבה בין חברים הוא מה שהופך אותנו לחזקים יותר.

אהבה היא גם הדבר שגורם לנו לעשות דברים מטופשים, וצריך להיות זהירים עם העצב שהיא יכולה להכיל בתוכה, כי עצב כזה יכול להוביל למקומות לא בריאים. לפעמים, צריך לסלוח להורים שלנו על השיגעונות שלהם, כי בסופו של דבר הם אוהבים אותנו, ואת הדברים המעצבנים הם עושים בדיוק בגלל אותו רגש חסר היגיון.


המושכים בחוטים | נטפליקס
יוצר: שיאון טאקאוצ׳י
ארה״ב, 2022
4 כוכבים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden