כל מה שחשוב ויפה

״וכל הציורים לא יכסו״ בגלריה בבארי

פורטפוליו Promotion: תערוכת היחיד של טליה ישראלי ״וכל הציורים לא יכסו״ תפתח בשבת (14.1) בגלריה בבארי. אוצרת: זיוה ילין

טליה ישראלי פותחת את שנת 2023 בגלריה בבארי בתערוכה שהיא המשך לתערוכות שהציגה בגלריה מאיה ובגלריה ברבור בחודשים האחרונים. ישראלי ממשיכה בעיסוקה בנוף הישראלי המושטח והמסוגנן, שהיא שואבת ממקורות היסטוריים. היא אוספת רפרודוקציות ישנות מתוך מדריכי מקומות כמו ״כל מקום ואתר״, טרום עידן האינטרנט, שהודפסו בשחור על גבי נייר שהצהיב מיושן, מדריכי טיולים לידיעת הארץ והכרת הארץ.

המקומות המצוירים אינם ייצוג של מקום קונקרטי. הושמטו מהם הפרטים והם הופכים לכל מקום, למושג של נוף מושטח ומודפס, ובמקרה של ישראלי – מרוסס מבעד למגזרת נייר. הטכניקה הייחודית שהיא פיתחה כרוכה בעבודה מפרכת וידנית של העתקה של חלקים מהרפרודוקציה, גזירה וחיתוך וריסוס בספריי. כך, שכבה על גבי שכבה, עם תוספות של רישום בעיפרון.

טליה ישראלי, ״וכל הציורים לא יכסו״ בגלריה בארי. צילום: יגאל פרדו

טליה ישראלי, ״וכל הציורים לא יכסו״ בגלריה בארי. צילומים: יגאל פרדו

מה שנוצר הוא דימוי נופי, הרים, דרכים, אגמים, צמחייה ומבנים, מושטח ומסוגנן כתפאורה, כששיטת הריסוס מבעד למגזרת הנייר משאירה פס של הילה בין המשטחים המרוססים, שמהם מבצבץ המצע שמסגיר את הטכניקה הלואו־טקית, המסורבלת, הידנית. ודווקא זה מה שיוצר את החן של העבודות.

המצעים שעליהם עובדת ישראלי הם לוחות עץ שנאספו, ולעיתים היא עובדת גם ישירות על הקיר בגלריה. מצעי העץ הישן, המשומש, חוברים לנוף, לרפרודוקציה ולספר שדפיו מצהיבים. לעיתים היא מרססת רקע ורוד שמזכיר את הנייר המקורי ששינה את צבעו ויוצר הסטה מרעננת מהמקור.


טליה ישראלי | וכל הציורים לא יכסו
אוצרת: ד״ר זיוה ילין
גלריה בארי
פתיחה: 14.1; נעילה: 11.2
שיח גלריה: 3.2 בשעה 11:00

birds
צילום: דניאל חנוך

צילום: דניאל חנוך

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden