כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: הביאנלה לאיור בברטיסלבה 2023

פורטפוליו News: הביאנלה לאיור ברטיסלבה 2023 תיפתח בחודש אוקטובר. מועד אחרון להגשת מועמדות: 28.1

הביאנלה לאיור בברטיסלבה BIB/2023 תיפתח ב־4 באוקטובר 2023. הגשת מועמדות להשתתפות בתערוכה־תחרות נושאת פרסים כספיים, מתן הרצאה בסימפוזיון הבינלאומי, והשתתפות בסדנת־אמן למאיירים צעירים פתוחה עד ה־28.1. למרות ההשתתפות האישית, הייצוג מתבצע לפי מדינות, ובשל כך התקנון של BIB מחייב כל מדינה לבצע בחירה מקומית.

ועדת השיפוט המקצועית המקומית כוללת בין השאר את יובל סער – העורך הראשי של פורטפוליו והאוצר הראשי של שבוע האיור ת״א, חבר בחבר השופטים הבינלאומי של הביאנלה בשנת 2019; אורנה גרנות – מנהלת ספריית האיור במוזיאון ישראל , חברה בחבר השופטים הבינלאומי של הביאנלה בשנת 2021; והשנה מצטרפת לוועדת השיפוט באופן זמני המאיירת ויקטוריה פומינה, ששימשה חברה בחבר השופטים הבינלאומי של הביאנלה בשנים 2017 ו־2021.

להשתתפות בתערוכה־תחרות יכולים להגיש מועמדות מאיירים של ספרי ילדים ונוער שיצאו לאור בשנתיים האחרונות (2021-2022). אפשר להגיש מועמדות עם מספר ספרים וטופס הגשת מועמדות של הביאנלה הכולל את הפרטים הנדרשים באנגלית. בשלב זה אין מגבלה לכמות הספרים שמגישים.

לסימפוזיון הבינלאומי – שנושאו השנה Fairy Tale Books (National Identity of Illustration and its Communication in the International Context) – יכולים להגיש הצעות חוקרים, מאיירים, מוציאים לאור, סופרים וכל מי שיש לו זיקה לעולם האיור של ספרי ילדים ונוער. נדרש להעביר הרצאה באנגלית המבוססת על תוכן ישראלי, בנושא השנתי, ולשלב איורים כחומר ויזואלי ש"יאייר" אותה. ההרצאות המלאות יאוגדו לספר הרצאות באנגלית בתום הסימפוזיון ויישלחו לכלל המרצים המשתתפים.

לסדנת אמן בינלאומית למאיירים צעירים, המיועדת לקידום אמנים צעירים בחסות אונסק״ו, יכולים להגיש מועמדות מאיירים צעירים מתחת לגיל 35, שלא משתתפים בתערוכה־תחרות, סטודנטים או בעלי הכשרה מקצועית באמנות, בעלי יכולת לתקשר באנגלית. ייבחר נציג אחד בלבד מכל מדינה.

  • הפניה מיועדת למאיירות ולמאיירים כאחד
  • מועד אחרון להגשת מועמדות: 28.1.23
  • הודעה למאיירים על בחירתם תשלח במייל בתאריך 1.2.23

כל המידע והתנאים, כולל תקנון הביאנלה, סדר היערכות, לו״ז האירועים, טפסים נדרשים להגשה, ותשובות לשאלות נפוצות ניתן למצוא באתר האיור ישראלי בביאנלה לאיור בברטיסלאבה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden