כל מה שחשוב ויפה

ענת דנון סיון: אוצרת המחלקה לרישום והדפס במוזיאון ת״א

פורטפוליו News: ענת דנון סיון נבחרה לתפקיד מנהלת ואוצרת המחלקה לרישום והדפס במוזיאון תל אביב; תחליף את האוצרת אירית הדר שפרשה לגמלאות

האוצרת ענת דנון סיון נבחרה לתפקיד מנהלת ואוצרת המחלקה לרישום והדפס במוזיאון תל אביב. דנון־סיון, ילידת 1976, אוצרת לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב, היא בעלת תואר שני בתכנית הרב תחומית לאמנויות באוניברסיטת תל אביב, ובוגרת לימודי אוצרות באוניברסיטת תל אביב

היא החלה את דרכה במוזיאון בשנת 2001 כמדריכה באגף החינוך, ומשנת 2010 פעלה כאוצרת משנה ואוצרת במחלקה לאמנות ישראלית. במסגרת תפקידה אצרה תערוכות רטרוספקטיביות ועכשוויות, ביניהן תערוכות של רות שלוס, דוד גינתון, מיכל הלפמן, תמר הירשפלד, יצחק גולומבק, המוזיאון כמרחב מוגן, תמר הרפז ואסף חזן, בן הגרי, שי יחזקאלי ואלהם רוקני.

בעקבות ההודעה על מינוייה לתפקיד מסרה דנון סיון: ״אני גאה ונרגשת לקראת תפקידי החדש כמנהלת ואוצרת המחלקה לרישום ולהדפס. חשיבותו ומרכזיותו של אוסף הרישום וההדפס במוזיאון תל אביב, המונה למעלה מ־25 אלף פריטים, עומד לנגד עיני. מדובר באוצר יקר ערך מבחינה אמנותית והיסטורית, שיש להמשיך לחקור, לטפח ולשמר וכן להרבות בהצגתו לקהלים רחבים בארץ ובעולם.

״במסגרת פעילותי אבקש לטפח את תחום אמנות על נייר, ולהציבו במרכז השיח האמנותי תוך דיאלוג ער ונרחב עם חוקרים, אוצרים ואמנים. מדיום זה נמצא במגמה של צמיחה והתחדשות מזה למעלה משני עשורים בארץ ובעולם. אני מקווה שתרומתי למחלקה תהיה משמעותית, תזמן קריאות חדשות באוספים ההיסטוריים הנפלאים שבה, לצד אוצרות של תערוכות עכשוויות, המשקפות את רוח הזמן״.

ענת דנון סיון. צילום: רפי דלויה

ענת דנון סיון. צילום: רפי דלויה

מנכ״לית המוזיאון, טניה כהן־עוזיאלי, בירכה על מינויה של דנון סיון: ״המחלקה לרישום והדפס היא המחלקה הגדולה ביותר במוזיאון תל אביב ולה היסטוריית תערוכות ואיסוף עשירה ומגוונת. טווח האיסוף הנרחב – הכולל רישום והדפס, מהמאה ה־16 ועד לעכשווי ביותר, אמנות ישראלית ובינלאומית – הופך אותה לאחת המחלקות המרתקות והמורכבות להובלה. 

״כמה מהאוצרות הגדולים של המוזיאון, מצויים באוסף הרישום וההדפס, מאלברכט דירר, אדוארד מונק, מקס בקמן, פול קליי, מקס ארנסט ואווה הסה – דרך דיוויד הוקני, ג׳ון סטאזקר ופול נובל – ועד יואב אפרתי, מיקה רוטנברג, סיגלית לנדאו, יהודית סספורטס ומיכל הלפמן. השאיפה לחשוף את האוסף ולהנגישו לציבור באופן רענן, לצד בחינה ערנית של אמניות ואמנים מעניינים הפועלים היום במדיום והצגתם בזמן אמת, הם רק כמה מהאתגרים המסעירים שיעמדו בפני אוצרת המחלקה.

״ענת נכנסת לתפקיד עם ניסיון מקצועי רחב והיכרות מעמיקה של אוספי המוזיאון. אני סמוכה ובטוחה שהיא תצליח להוביל את המחלקה בכישרון רב, מלווה ביזמות, יצירתיות ומקוריות״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden