כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // תצוגת אופנה בהשראת אלבר אלבז והאזנה לטום וויטס בחשיכה מוחלטת

שיעורים באהבה: אירוע אופנה בשיתוף שנקר במוזיאון העיצוב; אחוזים יחד: ערב עיון במוזיאון בת ים; ערב רב בדפוס: השקה חגיגית בת״א תרבות קרית המלאכה; זִכְרִי: יצירה השתתפותית במלון אחוזת רנה; מועדון התקליט: האזנה בחושך בקולנוע קנדה

שיעורים באהבה // אירוע אופנה בשיתוף שנקר במוזיאון העיצוב

מוזיאון העיצוב חולון יקיים ביום שלישי (14.2, שהוא גם ולנטיינז דיי) אירוע מיוחד עם המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. באירוע יוצגו יצירותיהם של תלמידי שנה ג׳ לעיצוב אופנה בקורס From A To Z, בהשראת המעצב אלבר אלבז, בוגר המחלקה. עבודות הסטודנטים יוצגו באירוע המשלב הרצאה ומיצג אופנה בשילוב דוגמנים ודוגמניות, מנחי הקורס והסטודנטים. את האירוע עורכת ומנחה יערה קידר, אוצרת התערוכה ״אלבר אלבז: מפעל החלומות״, שתוביל את המבקרים בעקבות יצירותיהם של הסטודנטים. במסגרת האירוע תעניק משפחתו של אלבר אלבז שלוש מלגות לימודים בשנקר למצטיינים בפרויקט.

רוני רוזן, המחלקה לעיצוב אופנה שנקר במוזיאון העיצוב חולון. צילומים: ליאור קסון

רוני רוזן, המחלקה לעיצוב אופנה שנקר במוזיאון העיצוב חולון. צילומים: ליאור קסון

שני גישר

שני גישר

דנה גברון מלכה

דנה גברון מלכה


אחוזים יחד // ערב עיון במוזיאון בת ים

במסגרת התערוכה ״חמש הספרות של מתי גרינברג״ שמוצגת בימים אלה במוזיאון בת ים יתקיים ביום שלישי (14.2) ערב עיון תחת השם ״סימפוזיון – אחוזים יחד: אדריכלות ואמנות במרחב הציבורי״. אמנות במרחב הציבורי ניצבת בצומת המורכבת שבין תכנון ואדריכלות; היא חשופה לוונדליזם ולפגעי הזמן, ונדרשת לדיאלוג מעמיק עם הסביבה עבורה נוצרה. בשנים האחרונות ישנה התעוררות גדולה והבנה של הפוטנציאל הטמון במעורבות של אמנים בתהליכי תכנון, ולשיתוף פעולה קרוב עם אדריכלים ומתכננים. ערב העיון יעניק פרספקטיבה חדשה על המפגש עתיק היומין בין אדריכלות לאמנות.

מתי גרינברג. צילום: מוזיאון בת ים

מתי גרינברג. צילום: מוזיאון בת ים

צילום: מוזיאון בת ים

צילום: מוזיאון בת ים


ערב רב בדפוס // השקה חגיגית בת״א תרבות קרית המלאכה

השקה חגיגית לגיליונות המודפסים 3+4 של ערב רב תתקיים ביום רביעי (15.2) בת״א תרבות קרית המלאכה. האם המוזיאונים בסכנה? איך אמניות חיות? מי חתום על כינוי הגנאי ״דודה״ בשדה האמנות? מה הקשר בין אמנות לעליית מחירי הנדל״ן בת״א? מה למאוריציו קטלאן ולבינה מלאכותית? – על כך ועוד באירוע, שיכלול שיחה עם כותבות וכותבי המאמרים, מכירת עותקים במחיר מיוחד, מוזיקה, שתייה ונשנושים.

ערב רב 3. ליאונרדו דה וינצ׳י בציור בננה מודבקת על הקיר - רונן אידלמן ו־Dall E

ערב רב 3. ליאונרדו דה וינצ׳י בציור בננה מודבקת על הקיר – רונן אידלמן ו־Dall E

ערב רב 4, רועי ויקטוריה חפץ – פראו L

ערב רב 4, רועי ויקטוריה חפץ – פראו L


birds

זִכְרִי // יצירה השתתפותית במלון אחוזת רנה

״זכרי״ היא יצירה השתתפותית – תערוכה, טקס ופרפורמנס מאת איריס נייס, שתעלה בימים חמישי עד שבת (16-18.2) במלון אחוזת רנה בתל אביב (בית רומנו). היצירה מציגה את תוצרי הכינוס הראשון של מעבדות היצירה מפרויקט ״שמורת טבע״ שהתקיים באיזור ים המלח, בהובלתה של נייס. מסדרונות המלון וכמה חדרים ילבשו ייצוגים של אדמה, אש, מים ורוחות מלח בולעניות. התערוכה חושפת יצירה תהליכית, המביאה אל תוך חללי המלון את הווית הטבע הייחודי של חבל ארץ זה, שנחקר באמצעות הקשבה סומטית וקיבל ביטוי חוויתי במהלך הטקסים והריקודים בשטח.

צילום: עומר מסינגר

צילום: עומר מסינגר

צילום: איריס נייס

צילום: איריס נייס


מועדון התקליט // האזנה בחושך בקולנוע קנדה

המפגש השני של מועדון התקליט, שיתקיים הערב (12.2) בקולנוע קנדה בתל אביב, יוקדש לזכרו של קובי אור, שמת בשבוע שעבר בגיל 75. אור היה עיתונאי ומבקר מוסיקה שהשפיע על דורות של מוסיקאים ועיתונאים שכתבו על מוסיקה ותרבות. הוא היה כותב מקורי וגאון, ודבק תמיד בשוליים של התרבות הישראלית.

אחת לחודש נפגשים חברי המועדון בהנחייתה של ענת ברזילי, להאזנה משותפת לתקליט באורך מלא, באורות כבויים: חוש השמיעה נפקח לחווית האזנה משותפת. האלבום שיאזינו לו הפעם הוא Swordfishtrombones של טום וויטס, שהוקלט בהוליווד באוגוסט 1983 ויצא חודש לאחר מכן. זהו האלבום הראשון שוויטס הפיק בעצמו, הוא מקורי ומרתק ומסמן תפנית בכיוון המוסיקלי שלו.

מועדון התקליט. צילום: יוחאי גולדמן

מועדון התקליט. צילום: יוחאי גולדמן

צילום: ענת ברזילי

צילום: ענת ברזילי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden