כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // כנס למחול ומוגבלות ומחשבים ככלי עיצובי

״ורטיגו כח האיזון״: כנס בינלאומי למחול ומגבלות בסוזן דלל; אוכלי סרטים וג׳יימס בונד: אירוע והקרנה בסינמטק תל אביב; חנות ספרי אמנות: סטימצקי בקניון רמת אביב; Code & Design: שיחה עם רוני גינוסר במפעל; קוורטט לשתיים: הופעת מחול באטליה שמי

ורטיגו כח האיזון // כנס בינלאומי למחול ומגבלות בסוזן דלל

״ורטיגו כח האיזון״ – המרכז למחול משולב של עמותת ורטיגו למחול יקיים בימים שלישי ורביעי (21-22.2) את הכנס השני הבינלאומי למחול ומוגבלות. הכנס מתקיים בשיתוף מרכז סוזן דלל ובתמיכת משרד התרבות, משרד החוץ ומשרד הרווחה.

למעלה מ־20 שנה עברו מאז חברו טלי ורטהיים, רקדנית ומורה למחול, וחי כהן שנפצע בגיל 14 ונפגע בעמוד השדרה, להקמת ופיתוח ורטיגו כח האיזון – מרכז מחול משולב: מסגרת שבה רוקדים יחד רקדנים עם וללא מוגבלויות תוך שימוש בטכניקה של קונטקט אימפרוביזציה. השניים העמיקו בתחום כרקדנים וכמנחים ופיתחו את מודל ההנחיה המשולבת לרקדנים עם ובלי מוגבלויות ומובילים פעילות ענפה שכוללת סדנאות, מופעים ומפגשי מחול, ותכנית מקצועית להכשרה המחול משולב – במטרה להעלות את המודעות ולחשוף את המחול המשולב לקהלים רחבים.

תכנית הכנס תכלול פאנלים, הרצאות סדנאות ומופע מחול משולב, ביניהם: מפגש על ״הגוף האחר – חוויית ההדרה כמנוע ליצירה״; ״אפשרויות חדשות ומגוונות של גוף וכוריאוגרפיה״; סדנאות של קונטקט אימפרוביזציה; סדנאות פרפורמנס עם שרון פרידמן וחי כהן ועוד. בנוסף יעסוק הכנס בדיון מקצועי ואמנותי בנושאי נכות, יצירה ואמנות, סקירה של ההשפעות ויחסי הגומלין בין עולם המחול לעולם המוגבלות וקבוצות שיח שיעלו שאלות על מחול, זהות ומוגבלות.

טלי ורטהיים וחי כהן. צילום ליאור שגב

טלי ורטהיים וחי כהן. צילום ליאור שגב

Shape on us. צילום: יואל לוי

Shape on us. צילום: יואל לוי

Shape on us. צילום: ליאור שגב

Shape on us. צילום: ליאור שגב


אוכלי סרטים וג׳יימס בונד // אירוע והקרנה בסינמטק תל אביב

סינמטק תל אביב ממשיך את שיתוף הפעולה עם הפודקאסט ״אוכלי סרטים״ ובאירוע שיתקיים ביום שני (20.2) יוקלט פרק חי על הבמה, ובסיומו יוקרן הסרט ״סקייפול״ מסדרת ג׳׳ימס בונד. ״אוכלי סרטים״ הוא פודקאסט על קולנוע, פילוסופיה ומה שביניהם. ה״אוכלים״ הם ליעד הרמן – יזם וחולה קולנוע, ניתאי דגן – במאי תסריטאי ועורך וארנון רוזנטל – שחקן תיאטרון ודוקטורנט לפילוסופיה. בכל פרק הם מתמקדים בסרט קנוני או עכשווי ו״אוכלים״ את תהליך היצירה, חוויית הצפייה והרעיונות הפילוסופיים שעולים ממנו.

האירוע של הוא חלק ממסורת של פעם בחודש בה מוקלט הפודקאסט בלייב עם קהל והקרנה. לפני ההקלטה תהיה מוזיקה בהשראת ג׳יימס בונד, קוקטיילים, מגנטים והפתעות נוספות. כל מי שיגיע בקוד לבוש black tie – יזכה בכרטיס חינם לאחד ממבחר סרטי הסינמטק.

סקייפול בסינמטק ת״א. צילום: MGM

סקייפול בסינמטק ת״א. צילום: MGM


חנות ספרי אמנות // סטימצקי בקניון רמת אביב

רשת סטימצקי השיקה חנות קונספט לספרי אמנות בחלל הפתוח בקניון רמת אביב. החנות, שמעוצבת כגלריית בוטיק קלאסית, מציעה ספרים של הוצאות ספרי האמנות הבינלאומיות המובילות, לצד מגוון של ספרי אופנה. אפשר למצוא בה אוצרות אמנותיים ומהדורות מוגבלות לצד ספרים כמו אוסף תצלומי הרחוב הראשון של ביל קנינגהם; הספר של Taschen לצלם פיטר היל ועבודותיו ביבשת אמריקה ואפריקה; הכרוניקה החזותית המובהקת של אסולין על כהונתו של וירג׳יל אבלה המנוח בלואי ויטון; מהדורות אספנות מיוחדות של מארוול ועוד.

חנות ספרי אמנות סטימצקי, קניון רמת אביב. צילום: שוקה כהן

חנות ספרי אמנות סטימצקי, קניון רמת אביב. צילום: שוקה כהן


birds

Code & Design // שיחה עם רוני גינוסר במפעל

המפעל בירושלים יארח ביום שלישי (21.2) את רוני גינוסר לשיחה בנושא מחשבים ככלי עיצובי – ממהפכת הדפוס, דרך המחשב הראשון, ועד עיצוב מותג חזותי מבוסס. גינוסר היא מעצבת וחוקרת אלגוריתמים שמתמחה בטיפוגרפיה ויצירת נקודות השקה בין עיצוב וקוד, בפן המעשי ובפן המחקרי. היא בוגרת התואר הראשון והשני במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית, בהתמחות בראייה ממוחשבת ובממשק אדם־מחשב, וגם בוגרת התואר הראשון בתקשורת חזותית הבצלאל. יצירתה עוסקת באלגוריתמיקה בתחומי הכתב העברי. בימים אלה היא חוקרת מצלמות טלפונים בחטיבת המחקר של סמסונג.


קוורטט לשתיים // הופעת מחול באטליה שמי

״קוורטט לשתיים״ – מופע מחול של המבצעות והיוצרות טליה ואקנין ושירה מרק יתקיים ביום שישי (24.2) באטליה שמי בקיבוץ כברי. המופע עוסק ביחסים וחברות וביחס שבין גוף, חומר וסביבה. בתום המופע (שאורכו 18 דקות) יתקיים מפגש בשתי התערוכות המוצגות במקום – ״עמוד התווך הקוסמי״ של אורי דובדבני ו״צורה נרכשת״ של רחל לויאן וקרולינה להן. המפגש שיחה עם האמנים.ות ועם האוצרת סמדר שינדלר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden