כל מה שחשוב ויפה
תערוכת קית הרינג בישראל. צילום: שוקה כהן
תערוכת קית הרינג בישראל. צילום: שוקה כהן

הרשימה המשותפת // 16.3.23

קית׳ הרינג בקניון ארנה הרצליה; אנה פרומצ׳נקו, אביטל כנעני ועינת אמיר ויהודית ברמץ בסטודיו משלך; כיסופים בחלל החדש של גלריה זומר; בוגרי ובוגרות המדרשה בגלריית טייבה; איריס ברנע, אסנת אוסטרליץ ורות פתיר בגלריה לאמנות ישראלית בקרית טבעון; לירן שפירו בגלריה לחם ושושנים

קית׳ הרינג בקניון ארנה הרצליה

תערוכה מקיפה של קית׳ הרינג, אחד מאמני הפופ החשובים בעולם, מוצגת במתחם Black Box בקניון ארנה הרצליה. בתערוכה ״Untitled״ כ־200 עבודות מקור של האמן האמריקאי המנוח, והיא מגיעה ארצה אחרי שנדדה ברחבי העולם, והוצגה בין השאר בניו יורק, פלורידה ואיטליה. על הבאת התערוכה והפקתה בישראל אמונה חברת ארט האב ArtHub, ועלות הבאתה מוערכת בכחמישה מיליון שקלים.

לצד עבודותיו של הרינג מתקופות שונות בקריירה שלו הוקמו בתערוכה גם מתחם המדמה את הרכבת התחתית בניו יורק, שם החל הרינג את הפעילות שלו, ועמדות סלפי בסגנון העבודות האיקוניות שלו. התערוכה מתקיימת בשיתוף עם ארגון איגי, ארגון הנוער הגאה, שחרט על דגלו את קידום זכויותיו של הנוער הלהט״בי בישראל.

קית׳ הרינג בקניון ארנה הרצליה. צילומים: שוקה כהן

קית׳ הרינג בקניון ארנה הרצליה. צילומים: שוקה כהן


אנה פרומצ׳נקו; אביטל כנעני ועינת אמיר; יהודית ברמץ בסטודיו משלך

אשכול תערוכות חדש מוצג בסטודיו משלך, חלל האמנות ששוכן בבית ליטבינובסקי בירושלים. הראשונה ״(לא) מקום אחר״, תערוכת יחיד לאנה פרומצ׳נקו (אוצרת: מיטל מנור) שבה היא מציגה שני מיצבים מבוססי מקום, הראשון, מיצב וידאו מבוסס בינה מלאכותית הבוקע בתוך טוטם שנבנה מכוורות דבורים, והשני, עבודת קולאז׳ גדולת ממדים שתוכננה במיוחד לחלל הגלריה.

השנייה, ״אחרי שהלכנו״, תערוכה משותפת לאביטל כנעני ועינת אמיר (אוצרת: מיטל מנור) שיוצרות סביבה חדשה המספרת סיפור של בית נטוש, טבע וצמיחה מחדש ומתכתבות עם ההיסטוריה של בית ליטבינובסקי שעמד נטוש 37 שנים. השלישית, ״שנת השקד״, תערוכת יחיד ליהודית ברמץ (אוצרת: גילי זיידמן), שבה היא מתבוננת במחזוריות הטבע והחיים ומצרפת את מחזור השקדיה לאילן היוחסין הפרטי שלה.

אנה פרומצ׳נקו, המסע

אנה פרומצ׳נקו, המסע

עינת אמיר, פינלנד

עינת אמיר, פינלנד

יהודית ברמץ, שנת השקד

יהודית ברמץ, שנת השקד


כיסופים בחלל החדש של גלריה זומר

גלריה זומר עוברת גם היא לקריית המלאכה, וטרום השיפוץ תפתח הערב (16.3) ״כיסופים״ – תערוכה קבוצתית (אוצרות: נעמה ערד ועומר הלפרין). התערוכה מתייחסת לחלל שבו תפעל הגלריה, ששימש עד לאחרונה כמפעל ליודאיקה ותשמישי קדושה, ומפגישה את פרטי היודאיקה עם אמנות מקומית.

המפגש בין אמנות שימושית יהודית ובין אמנות לשם אמנות חושף מרחבים חופפים המתקיימים בין שתי תצורות שונות אלו. התערוכה מייצרת מרחב לחשיבה מחודשת על היחס בין החיים לאמנות ובין חול לקדושה. מערכת יחסים זו, כפי שהיא מתנסחת בחיבורים בין המוצגים השונים, מגולמת בגשמיותו של החומר, מתנקזת אל אותו רגע ספציפי של כינון היחסים בין אדם לאור.

דראי יניב, dormission

דראי יניב, dormission

פרל-שניידר, מגילה. צילומים: מ״ל

פרל-שניידר, מגילה. צילומים: מ״ל

מיכל הלפמן, ללא כותרת

מיכל הלפמן, ללא כותרת


birds

בוגרי ובוגרות המדרשה בגלריית טייבה

״תחנה ראשונה״ – תערוכה קבוצתית של בוגרות ובוגרי הפקולטה לאמנויות המדרשה במכללה האקדמית בית ברל מוצגת בגלריית טייבה של עמותת תישרין (אוצרות: רוזלין אגבאריה ועדינה פרלמן ורדי). מציגי התערוכה הם 12 אמנים.ות, בוגרים טריים מהשנים האחרונות, רובם מהחברה הערבית – יוצרים מבטיחים המנסים לבסס את זהותם כאמנים ואנשי חינוך. העבודות מעלות שאלות סביב מעמד האישה, חברה בקונפליקט, ועניינים אמנותיים בפני עצמם.

תחנה ראשונה היא הזדמנות להרחיב את תחומי השדה, לחשוף ולהיחשף לקהלים מגוונים, המשקפים את ריבוי הקולות, המאפיין את המדרשה ואת בוגריה. התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין הפקולטה לאמנויות המדרשה לבין עמותת תישרין, הפועלת להעצמתה של החברה הערבית, ולחיזוקה של חברה אזרחית דמוקרטית, יוזמת ומשפיעה בעיר טייבה ובאזור המשולש.

ג׳נא שואהנה. צילום: מ״ל

ג׳נא שואהנה. צילום: מ״ל

רואן אלטורי

רואן אלטורי


איריס ברנע, אסנת אוסטרליץ ורות פתיר בגלריה לאמנות ישראלית בקרית טבעון

״תם הטקס״ – תערוכה משותפת לאיריס ברנע, אסנת אוסטרליץ ורות פתיר תפתח בשבת (18.3) בגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה בקרית טבעון (אוצרת: יעל גילעת). המשותף לשלוש האמניות הוא ההרהור על ייעודו של ״הגוף הראוי״ ובייחוד זה הנשי. גם הגיל והמיניות, וזיקתם לפריון ולרבייה, מגולמים היטב בגוף המחולל והמתעמל, המוצג בתערוכה באמצעות טכנולוגיות של עיצוב תמונה החל מצילום, וידאו ועד לאנימציה. צילומי רחפן, דיגום מתוך צילומי רשת ושימוש בחיישנים ליצירת דגמי תנועה מבוססי אדם חי ומתנועע, מביאים את הגוף, שהוא מושא הצילום ושדרכו מתקיימים הטקס והריטואל, למצבי צפייה ייחודים, מתעתעים ומאתגרים.

איריס ברנע

איריס ברנע

אוסנת אוסטרליץ

אוסנת אוסטרליץ

רות פתיר

רות פתיר


לירן שפירו בגלריה לחם ושושנים

״חלומות בהקיץ״ – תערוכת יחיד ללירן שפירו תפתח הערב (16.3) בגלריה לחם ושושנים (אוצר: חגי אולריך). זוהי תערוכת היחידה הראשונה של שפירו, אמנית בין־תחומית היוצרת בפיסול, מיצב, רישום, וידאו והדפס. התערוכה מייצרת הזדמנות לחוות לראשונה מקבץ עבודות שעשויות הדפסי רשת, תצריבי אבץ תחריטים, ואובייקטים שרופים. בכל העבודות בולטת חוויה חסרת היררכיה של דימויים בעלי תוכן רגשי ותרבותי משותף, העוסקים בגוף, בעוד הגוף המופיע בהם מרומז, נעלם, או אחורי. האמנית פועלת עם טקסטורות ועבודות יד בדו־ממד ובעזרת דקיקות, שעתוק ושימוש מנכס של דימויים פופולריים לצד אירוניה, הומור ושפה אידיוסינקרטית העוסקות בגוף ובזיכרון.

לירן שפירו, עננת עשן. צילומים: מ״ל

לירן שפירו, עננת עשן. צילומים: מ״ל

לירן שפירו, מפת פצעים

לירן שפירו, מפת פצעים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden