כל מה שחשוב ויפה
להקת מחול ליאור תבורי. צילום: אפרת מזור
להקת מחול ליאור תבורי. צילום: אפרת מזור

Close Up: פסטיבל מחול בתאו הרצליה

פורטפוליו Promotion: במתחם התרבות והתוכן תאו בהרצליה ייפתח בשבוע הבא פסטיבל מחול שיתקיים תחת כיפת השמיים. בסיומו של כל מופע ייערך שיח אמן בין המנהל האמנותי מאטה מוראי לכוריאוגרפים

Close Up, פסטיבל המחול החדש של תאו, יציג במשך שני ערבים ארבעה מופעי מחול זירה עכשווי שייצגו את מיטב העשייה בתחום המחול בארץ בעת האחרונה. המופעים יתקיימו תחת כיפת השמיים בפטיו של תאו, מתחם התרבות והתוכן שממוקם בקרבת הים בהרצליה.

״תומל״ של הכוריאוגרף אייל דדון ולהקת סול; ״היום השמיני״ של הכוריאוגרף ליאור תבורי; ״קומזיץ״ של הכוריאוגרף תמיר גינץ ולהקת ״קמע; ו־Waggle Dance של הכוריאוגרף יגור מנשיקוב ולהקת GEM – הם ארבעת מופעי הזירה שנבחרו להעניק לקהל את החוויה האינטימית, המרגשת והקרובה שמאפיינת את הצפייה מקרוב באמנות המחול.

מאטה מוראי, המנהל האמנותי של הפסטיבל (לשעבר המנהל האמנותי של הרמת מסך והבלט הישראלי, יועץ אמנותי של סדרת המחול של האופרה הישראלי), אומר: ״לאחרונה נולדו בארץ יצירות זירה נפלאות והיוזמה החדשה של המתחם היפיפה בהרצליה מעניקה להן במה עוצרת נשימה. פסטיבל Close Up מציג לקהל הזדמנות לחזות בארבע יצירות מרתקות בזירה אינטימית ובישיבה ב־360 מעלות מסביב לבמה, ויוצר חוויה יוצאת דופן בסצנת המחול הישראלי״.

ארבעת המופעים הנבחרים יעלו על הבמה בתאו בזה אחר זה במשך שני ערבים רצופים, ויתבוננו כל אחד בשפתו על מצבים שונים: ״תומל״ של הכוריאוגרף אייל דדון ולהקת סול מתבוננת בהומור ובציניות על העיסוק האנושי ביופי פנימי וחיצוני ובנטייה האובססיבית לצרכנות של חומר פיזי או נפשי.״היום השמיני״ של הכוריאוגרף ליאור תבורי שואלת במופע פיזי וחושני של שמונה רקדנים מה קרה ביום השמיני, בתום שבעת ימי הבריאה. ״קומזיץ״ של הכוריאוגרף תמיר גינץ ולהקת קמע מבקשת לשבת יחד ולאגד את המשתתפים לשמחה אחת בחגיגה של מסורת וריטואל שמחבר אותנו זה לזה במזרח תיכון. ולסיום, Waggle Dance – אקו בלט של הכוריאוגרף יגור מנשיקוב ולהקת GEM שנקודת המוצא האפוקליפטית שלה היא האמירה המיוחסת לאלברט איינשטין שטען כי ״ביום בו ייעלמו הדבורים, יוותרו לבני האדם רק ארבע שנים לשרוד על פני כדור הארץ״. בסיומו של כל מופע יערך שיח אמן בין מאטה מוראי לכוריאוגרפים.

תכנית המופעים

יום רביעי, 29.03, 19:30 – להקת מחול סול: תומל מאת אייל דדון

להקת סול. צילום: פיני שניר

להקת סול. צילום: פיני שניר

העבודה עוסקת בהתבוננות על העצמי ועל האנושיות וביכולת שלנו לבחון בהומור ובציניות את העיסוק שלנו ביופי פנימי וחיצוני, ובעיקר באובססיה האנושית לצרכנות של חומר פיזי או נפשי. שכן, נקודת האור שנותרה לנו כבני אנוש היא היכולת שלנו לצחוק על עצמנו.

כוריאוגרפיה וניהול אומנותי: אייל דדון. מנכ״ל: דדי אלופר. מנהלת חזרות ולהקה: תמר ברלב. רקדנים: אביתר עומסי, אורי משה עופרי, נדב גל, מורן מילר, רני בן סימון, אור ששי. מוזיקה: אדריאן קלומפס, ניסים גוטמן, בון איבר, צ׳ייקובסקי, ניו לוק, דט׳בד, ביל מדליי, ג׳ניפר וורנס, תומר סאלם, להקת שפתיים. הפקה: הבית למחול באר שבע.
מחיר: 100 שקלים, לפרטים ורכישה

יום רביעי, 29.03, 21:30 – להקת מחול ליאור תבורי: היום השמיני מאת ליאור תבורי

להקת מחול ליאור תבורי. צילום: אפרת מזור

להקת מחול ליאור תבורי. צילום: אפרת מזור

 

אלוהים ברא את העולם בשבעה ימים, ומה קרה ביום השמיני? את התשובה של ליאור תבורי ולהקת המחול של הכוריאוגרף שנוסדה בשנת ,2021 נגלה במופע פיזי וחושני של שמונה רקדנים. היצירה פתחה את פסטיבל תל אביב דאנס 2022 במרכז סוזן דלל ומוזמנת להופיע בעונה הקרובה בבלגרד, במונפלייה, ובניו יורק.

כוריאוגרפיה: ליאור תבורי. רקדנים שותפים ליצירה: יעל בלומנרייך, סתיו אזרי, ללאל פיליורה, רותם וינר צ׳ייקובסקי, שי והב, רכס יצחקי, תמיר גולן, שחר חנין. ניהול חזרות: עינת בצלאל. עיצוב תלבושות: מיקי אבני. עיצוב תאורה: רותם אלרואי. דרמטורגיה: אריאל נ. וולף. צילום: אפרת מזור. עיצוב פסקול: נועם הלפר. הפקה :שיר טנא.
מחיר: 100 שקלים. לפרטים ורכישה

יום חמישי, 30.03, 19:30 – להקת מחול קמע: קומזיץ מאת תמיר גינץ

להקת המחול קמע. צילום: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע. צילומים: כפיר בולוטין

״קומזיץ״, כשמה כן היא, יצירה שמבקשת לשבת יחד, שנוצרה אחרי תקופה ארוכה של נבצרות בשל משבר הקורונה כמופע שהוא קתרזיס לתקופה וכיום נדמה שמסיבות אחרות היא רלוונטית יותר מתמיד. היצירה מבקשת לאגד את כל המשתתפים, ולו לשעה, לשמחה אחת. הצופים מוזמנים לחגיגה של מסורת וריטואל המחבר אותנו זה לזה במזרח תיכון הבא לידי ביטוי הן בשפת המחול הארצית של גינץ והן בבחירות המוזיקליות. במופע שזורים קטעים נבחרים מהיצירות ״במדבר דברים״ ו״מנמוזין״, שעובדו מחדש לזירת התרחשות של °360 לצד חומרים תנועתיים חדשים.

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ. רקדני להקת קמע מוזיקה: קולאז׳. (מוזיקה מקורית מאת אבי בללי, מוזיקה מסורתית, גירומטיקס, ירדן פלג וסטטיק, תלבושות: עמליה יקיר. משך המופע: 50 דקות.
מחיר: 100 שקלים. לפרטים ורכישה

יום חמישי, 30.03, 21:30 – להקת מחול GEM: Waggle Dance מאת יגור מנשיקוב

להקת GEM. צילום: מאיה אילטוס

להקת GEM. צילומים: מאיה אילטוס

Waggle Dance הוא הריקוד שמבצעת הדבורה כדי לכוון את חברותיה בכוורת לפרחים, לצוף ולמקורות מים. מייחסים למדען אלברט איינשטיין את האמרה הבאה: ״ביום בו ייעלמו הדבורים, יוותרו לבני האדם רק ארבע שנים לשרוד על פני כדור הארץ״ מנקודת מוצא אפוקליפטית זו מתחיל האקו בלט המופלא הזה של להקת Gem שהוקמה ב־2018 על ידי הכוריאוגרף והרקדן יגור מנשיקוב בוגר האקדמיה על שם וגנובה בסינט פטרבורג, סולן לשעבר בבלט ציריך, הבלט הלאומי של פולין ועוד. זהו מופע ניאו קלאסי עכשווי שנוצר למוסיקה השמיימית של מוצרט בהשראת ריקוד הדבורה שמסמל יחד, שיתוף פעולה, התמדה, שגשוג וצמיחה.

כוריאוגרפיה: יגור מנשיקוב. רקדנים: אנדראה פרנקפורט, תכלת הר־ים, מירי לפידוס, לאורה וולרבנס, רוני שפס, ג׳ואי איטקן, אליוט רודולף ויגור מנשיקוב. מוסיקה: וולפנג אמדיאוס מוצרט, ולגיר סיגורסון, אלביס פרסלי. עיצוב תאורה: אמיר די־קסטרו.
מחיר: 100 שקלים. לפרטים ורכישה


Close Up
29-30.3, תאו, מתחם תרבות ותוכן, וינגייט 168 הרצליה. להזמנת כרטיסים

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden