כל מה שחשוב ויפה
צבע טרי. צילומים: אחיקם בן יוסף
צבע טרי 2021. צילום: אחיקם בן יוסף

צבע טרי 2023 יתקיים בנמל יפו ב־30.5-4.6

פורטפוליו News: היריד יחנוך את האזור המחודש של נמל יפו; הסיורים בצבע טרי - בהדרכת אנשי מגזין פורטפוליו

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


יריד צבע טרי תל אביב לאמנות ולעיצוב יתקיים השנה בתאריכים 30 במאי עד 4 ביוני. במסורת השקת מבנים חדשים בעיר, היריד יחשוף לראשונה לקהל את מחסנים 2 ו־3 המחודשים בנמל יפו, ויתפרש על המרחב הפתוח שביניהם, שעבר יחד עם המבנים שדרוג ותכנון מרהיב. מגזין פורטפוליו ממשיך בשיתוף הפעולה עם יריד צבע טרי, וגם השנה יהיה צוות פורטפוליו אחראי על תוכנית הסיורים המודרכים לקהל, לאורך כל ימי היריד.

יריד צבע טרי, אירוע האמנות הגדול והמשפיע בישראל, חוגג את שנתו ה־14. היריד משלב תערוכות ופרויקטים של גלריות וגורמים פעילים בעולם האמנות והעיצוב הישראלי, ולצידם חממת האמנים העצמאיים, שבה יש ייצוג נרחב לכל מגזרי ישראל, על כל גווניהם. מטרת היריד להמשיך ולהעצים את עולם התרבות הישראלי ולהדגיש את מקומה של העיר תל־אביב–יפו כבירת התרבות והאמנות של ישראל. היריד בשיתוף עיריית תל־אביב–יפו והתאגיד העירוני קבוצת אתרים. קבוצת הפניקס נותנת החסות הראשית זו השנה השניה.

קיומו של היריד בנמל יפו היא הזדמנות לחשוף את המחסנים המנדטוריים שעברו חידוש ושיפוץ, ואת כל הפעילות התרבותית, הקהילתית והמסחרית המתוכננת בהם. האירוח במחסנים 2 ו־3 ובכיכר העירונית שביניהם, הוא הזדמנות נוספת של היריד להאיר את פניהם של אתרים ומוסדות שונים בעיר, ולחשוף את יופיים ההיסטורי והאמנותי, כאשר הם ״מוצאים מהקשרם״ הפונקציונלי, ומארחים בחלליהם יצירות אמנות.

רון חולדאי, ראש עיריית תל־אביב–יפו: ״אני שמח שיריד האמנות והעיצוב צבע טרי יהיה השנה בנמל יפו המחודש ויחנוך את מחסנים 2 ו־3 ואת המרחבים הציבוריים הנפלאים סביבם. עיריית תל־אביב–יפו רואה בנמל יפו כעוגן מרכזי בפיתוחה של העיר לטובת תושבי יפו ותל אביב ומשקיעה משאבים גדולים לשמור על ערכיו כנמל דייג עתיק ופעיל לצד היותו אטרקציה תיירותית ותרבותית. החיבור בין הנמל העתיק לבין אמנות מתבקש גם בהיבט הערכי. יפו מבטאת יותר מכל את יסודות המגוון הפלורליסטי, את הפתיחות ואת חופש הביטוי, האופייניים כל כך לעיר תל־אביב–יפו, בירת האמנות והתרבות של ישראל״.

סיורי פורטפוליו בצבע טרי. צילום: מל

סיורי פורטפוליו בצבע טרי. צילום: מל

birds

קבוצת הפניקס, קבוצת ההשקעות, הביטוח, האשראי והפיננסים, ממשיכה את תמיכתה ביריד צבע טרי כחלק מהפעילות החברתית של הקבוצה, התומכת בתרבות הישראלית, וכחלק ממחויבותה לעודד אמנים צעירים ישראלים בראשית דרכם לצמוח ולהתפתח. מהפניקס נמסר: ״קבוצת הפניקס חרתה על דגלה את המחויבות לעידוד המצוינות והיצירתיות. כחברה שחייה שזורים בחיי המדינה ושורשיה נטועים בישראל, לקראת חגיגות ה-75, היה זה אך טבעי שנמשיך לחבור לגוף חשוב כמו יריד צבע טרי המייצג את עולם האמנות הישראלי ומתרגשים להמשיך ולתמוך במסע לחיזוק קהילת האמנים הצעירים ולחיבור בין העולמות״.

יריד צבע טרי, מייסודן ובניהולן של שרון טילינגר ויפעת גוריון, הוא אירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע ביותר בישראל. למעלה מעשור שנים, מפגיש היריד בין הקהל הרחב לבין אמנים מצליחים, אמנים מבטיחים, מעצבים חדשניים ורעיונות מפתיעים, ומאפשר רכישת עבודות של מיטב היוצרות והיוצרים בני זמננו. כל זאת מתוך מטרה לתמוך בעולם התרבות הישראלי ולעודד את האמנות המקומית.


יריד צבע טרי
נמל יפו, מחסנים 2, 3. פתיחה: 30.5, נעילה: 4.6.

מכירת הכרטיסים ליריד צבע טרי 2023 ולסיורים ביריד נפתחה, וזמינה כעת באתר היריד

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden