כל מה שחשוב ויפה
ALCOVA, שבוע העיצוב מילאנו 2023. צילומים: יובל סער
ALCOVA, שבוע העיצוב מילאנו 2023. צילומים: יובל סער

מילאנו 2023: מתחילים // ALCOVA

שבוע העיצוב של מילאנו שיפתח מחר חוזר למועד המסורתי של חודש אפריל לראשונה מאז הקורונה. בשבועות הקרובים נפרסם בפורטפוליו סיקור נרחב של האירועים השונים. עד אז טעימה ויזואלית ראשונה מפלטפורמת אלקובה

בין שלל האירועים שמתחרים על תשומת הלב של מאות אלפי המבקרים בשבוע העיצוב של מילאנו, מיזם אחד מצליח לשמור על בולטות, טריות ואווירת אוונגרד, ולעורר סקרנות עוד לפני שנפתח – זו הפעם החמישית. אלקובה (ALCOVA), שיסדו ומנהלים אמנותית ולנטינה צ׳ופי וג׳וזף גרימה, היא פלטפורמה נודדת שמתעקשת בכל שנה לצוץ באזור אחר עיר, ובכל פעם מתבייתת בחלל נטוש אלטרנטיבי.

בשנה שעברה זה היה בית חולים צבאי לשעבר, והשנה זה מתחם תעשייתי שבמרכזו בית מטבחיים שכבר לא פעיל. רוחות הרפאים של המתחם הן חלק בלתי נפרד מהמסתורין ומכוח המשיכה של האירוע, כמו גם השילוב האקלקטי בין מעצבים צעירים, תערוכות סטודנטיאליות וחברות מסחריות, שרוצים לשמור אצבע על הדופק ההיפסטרי של שבוע העיצוב.

מבחינה אמנותית רמת המוצגים מאוד לא אחידה, והתוצאה נדמית לעיתים כתערוכת בוגרים או כיריד יוצרים שיצאו מכלל שליטה. וזה גם חלק מסוד הקסם, שגרם לכך שכבר אתמול, יומיים לפני הפתיחה הרשמית של שבוע העיצוב, ויום לפני אירועי הפריוויו המסורתיים, נוצרו תורים בכניסה למתחם.

הלוקיישן הנטוש עושה חסד עם המוצגים, והכל מצטלם מצויין, גם אם בשורה התחתונה ההייפ ותחושת הפומו לא תמיד מוצדקים. בשבועות הקרובים נפרסם בפורטפוליו סיקור נרחב של האירועים השונים בשבוע העיצוב; עד אז טעימה ויזואלית ראשונה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden