כל מה שחשוב ויפה
ספיר סלוצקר עמראן וכרמן אלמקייס עמוס. צילום: מענק מבואות
ספיר סלוצקר עמראן וכרמן אלמקייס עמוס. צילום: מענק מבואות

״מזרחיון״ - הארכיון העממי הדיגיטלי למאבקים חברתיים זכה בפרס מבואות 2023

פורטפוליו News: קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל הכריזה על הענקת המענק לאמנות במרחב הווירטואלי לשנת 2023 לפרויקט ״מזרחיון: הארכיון העממי הדיגיטלי למאבקים חברתיים בישראל״

מבואות – קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל הכריזה על הענקת המענק לאמנות במרחב הווירטואלי לשנת 2023 לפרויקט ״מזרחיון: הארכיון העממי הדיגיטלי למאבקים חברתיים בישראל״. הארכיון, מבית תנועת שוברות קירות שייסדו ספיר סלוצקר עמראן וכרמן אלמקייס עמוס, הוא בית דיגיטלי בהתהוות למאבקים חברתיים ופוליטיים הבנוי כפלטרפורמה שיתופית, פתוחה לציבור הרחב. ככזו, המזרחיון מהווה פעולה התערבותית במרחב החזותי הווירטואלי, שתורמת תרומה משמעותית לחופש הביטוי, ולניסוח של דרישות אזרחיות לשוויון בהווה ובעתיד.

מנימוקי ועדת השיפוט שכללה את ד״ר ורד מימון, מיכל ואעקנין, בתיה דונר, ד״ר ליאור זלמנסון, דפנה קרון ושירז גרינבאום כמנהלת מטעם מבואות: ״אנו רואות במזרחיון בית ותיבת תהודה לנרטיבים אלטרנטיביים שהודרו במשך עשרות שנים מהשיח ההגמוני החברתי והתרבותי. החזון של המזרחיון, מבקש להעביר את סוכנות כתיבת ההיסטוריה והייצוג החזותי והאמנותי של זהויות וקבוצות מודרות אל הנאבקים והנאבקות. ביצירת גוף הידע החזותי הזה יש תרומה לא רק למאבקים עצמם, אלא גם לייצוגם והנכחתם במרחב הווירטואלי של הרשת. המענק ישמש לבניה ולהצגה של תערוכות דיגיטליות במזרחיון, וכן על מנת לבנות את האזור האישי באתר שבו תתאפשר העלאת תכנים על ידי הציבור הרחב. אנו תקווה שהמענק יתרום לביסוס מזרחיון, שפועל ליצירת תרבות חזותית הטרוגנית עשירה״.

תנועת ״שוברות קירות״ עוסקת בעבודת שטח יסודית, יצירת שותפויות וקמפיינים רבי השפעה ברשתות החברתיות ובתקשורת, תוך תיעוד אמיץ המייצר גוף ידע עצמאי ושפה חדשה לשיח על חוסר השוויון בחברה הישראלית. פעולתן לשינוי סדרי עדיפויות מגדריים, כלכליים וחברתיים מהווה נכס אדיר לחברה בישראל.

המזרחיון, כמיזם של שוברות קירות, נבנה על ידי צוות הכולל את עו״ד ספיר סלוצקר עמראן, ד״ר יעל נצר – ממובילות מדעי הרוח הדיגיטליים בארץ; אבישג בן שלום, דוקטורנטית במחלקה להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן גוריון; המעצבת הגרפית מעיין מנור; מתכנתות האתר קרן זק ואשרה גרינבלט; וקהילת המזרחיון המורכבת ממתנדבים ומתנדבות, אקטיביסטים.ות בנשמה, מתעדות וכותבות, התורמות מזמנן להצלחת הפרויקט. המיזם יעלה לאוויר בחודשים הקרובים.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. שרה

    כאשר מפרסמים ידיעה , במיוחד שמעורבת בה ד"ר ורד מיימון הידועה, ראוי לכתוב לפחות שורה על יואב בראל. לא כל הציבור מכיר את בראל. השמטת המידע היא תהליך לא מקצועי.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden