כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // הוליווד של שנות ה־70 ותצוגת אופנה מחומרים ממוחזרים

הוליווד של שנות ה־70: סדרת סרטים בסינמטק תל אביב וירושלים; תודעה בתנועה: סדנה בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו; REVIVAL: תצוגה של אופנה ממוחזרת בטרמינל עיצוב; CLAY PLAY: מופע לכל המשפחה באטליה שמי; פסטיבל שבועות: חגיגת ביכורים במרינה אשקלון

הוליווד של שנות ה־70 // סדרת סרטים בסינמטק תל אביב וירושלים

כחלק מאירועי שנת ה־50 להיווסדו של סינמטק תל אביב תוצג החל מהערב (21.5) בסינמטק תל אביב וירושלים, ולמשך חודש, תכנית דגל שבה יוקרנו 18 סרטים המייצגים את אחת התקופות המכוננות והמשפיעות בתולדות הקולנוע – הוליווד של שנות ה־70 (או ״הוליווד החדשה״).

סרטי התקופה היו מאתגרים, בקונספט ובצורה, חדשניים באופן שבו התמודדו עם נושאים מורכבים והיו שונים כל כך מהסרטים שנעשו עד אז תחת שיטת האולפנים האמריקאית המסורתית. הם פנו לקהל צעיר ומודע, הדור המורד שהתפכח מהמלחמה, שחיפש ייצוג על המסך הגדול לדילמות שהעסיקו אותו. את התכנית יפתח הסרט שנחשב למחולל התקופה – ״אדם בעקבות גורלו״ ובהמשכה יוקרנו סרטים נוספים ביניהם ״בוני וקלייד״, ״השור הזועם״ ועוד.

השור הזועם. צילום: Park Circus & MGM

השור הזועם. צילום: Park Circus & MGM


תודעה בתנועה // סדנה בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו

כפר האמנות האקולוגי ורטיגו בקיבוץ נתיב הל״ה יקיים השבוע, חג השבועות (25-27.5) סדנה של התחדשות דרך התבוננות בגוף ובנפש, עם שפע פעילויות הסובבות סביב החיבור ביניהם והתפתחות אישית. על רקע הנופים הקסומים של עמק האלה בכפר המשתתפים יקבלו כלים שימושיים לתנועה מיטיבה ביום יום, ויכירו ביכולתם להשפיע על מציאות חייהם דרך סדנאות תנועה, שירה, מוזיקה, כתיבה יוצרת, מדיטציה, דמיון מודרך, יוגה, וטאי צ׳י בנוסף לאוכל כפרי והפתעות נוספות.

ורטיגו, ריטריט שבועות. צילום: אלעד דבי

ורטיגו, ריטריט שבועות. צילום: אלעד דבי


REVIVAL // תצוגה של אופנה ממוחזרת בטרמינל עיצוב

האמן ומעצב האופנה מאוריסיו פולצ׳ק יציג ביום רביעי (24.5) תצוגת אופנה במסגרת תערוכותו REVIVAL בטרמינל עיצוב בת ים. בתצוגת האופנה יופיעו 15 דוגמנים ודוגמניות ב־34 מופעים של עיצובים אופנתיים, מרשימים ומקוריים, כולם על טהרת הביגוד הממוחזר. בין השאר תוצג שמלה שיצר משרידי בגדים שהוצאו מתוך בית שספג פגיעת טיל ישירה במבצע שומר החומות במאי 2021. מתוך שרידי בגדים שספגו את פגיעת הטיל קרועים, שרופים ומחוררים – הוא הצליח להפיח חיים חדשים ולעצב שמלה הנושאת איתה את מסר התקווה לשלום.

מאוריסיו פולצ׳ק, revival. צילום: איתן קליין

מאוריסיו פולצ׳ק, revival. צילום: איתן קליין


birds

CLAY PLAY // מופע לכל המשפחה באטליה שמי

אטליה שמי שבקיבוץ כברי יקיים פעילויות לכל המשפחה במהלך חג השבועות בסוף השבוע הקרוב. ביום שישי (26.5) יוצג CLAY PLAY – מופע מחול לכל המשפחה המשתעשע בגבולות שבין הגוף לחומר. את הכוריאוגרפיה למופע יצרה אפרת וונסובר אבני ומשתתפים בו גת גודוביץ׳ פלצר ורוני שגיא. בחלקו האחרון של המופע הקהל יוזמן להתנסות עם החומר. במקביל תוצג באטליה התערוכה ״שרפים״


פסטיבל שבועות // חגיגת ביכורים במרינה אשקלון

פסטיבל שבועות יתקיים בסוף השבוע הקרוב (26-27.5) במרינה אשקלון (מתחם מרינה ויו, הנמל 2), במסגרתו יתקיימו מפגשים עם יוצרים ואמנים ישראליים, מעצבי אופנה, מאיירים, אמני זכוכית, אמני קרמיקה ועוד. במסגרת הפסטיבל תיערך תצוגת אופנה ישראלית ומופע מוסיקלי, פינות איפור היתולי לילדים, כיתות אמן וסדנאות יצירה. את הפסטיבל יזם איגוד האמנים FUN Art CommUnity שנוסד לפני שמונה שנים כאיגוד חברתי לא מסובסד המוקדש לעשייה וקידום יוצרים ואמנים.

פסטיבל שבועות, חגיגת ביכורים במרינה אשקלון. צילום: מ״ל

פסטיבל שבועות, חגיגת ביכורים במרינה אשקלון. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden