כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מפגשים בין מעצבים לשפים ומופע שנכתב על ידי בינה מלאכותית

מוסררה מיקס: פסטיבל אמנות ומוזיקה בירושלים; אוכל. עיצוב. החיים. עצמם: מפגשים בין שפים למעצבים במוזיאון העיצוב; הכדור בצלחת שלך: סופשבוע על תזונה במוזיאון הטבע; מה את מבינה: מופע שנכתב ומבוים על ידי בינה מלאכותית

מוסררה מיקס // פסטיבל אמנות ומוזיקה בירושלים

פסטיבל מוסררה מיקס ה־23 של בית הספר מוסררה לאמנות וחברה ע״ש נגר ייתקיים השבוע (30.5-1.6) תחת התמה ״עולם קטן״. בפסטיבל יוצגו מיצגים, מופעים אודיו־ויזואליים, עבודות וידאו, הופעות מוזיקה, נויז ומוזיקה חדשה, רובוטיקה ואמנות אינטראקטיביים – הבוחנים את האפשרות להתבונן בעולם, גם אם לרגע, מבעד לעיניהם השונות והמשונות של החרקים.

העבודות נעות בין היסטוריה ענפה ומצמררת של יצורים שזוחלים מהחושך ומאתגרים את מבטנו למציאות אקולוגית חדשה שדורשת מאתנו להבין איך משק כנפיים של פרפר משפיע עלינו ובוחנות את היחסים שבין האינדיבידואל לקבוצה, המיקרו והמקרו וחיי הלילה אל מול חיי היום. במהלך שלושת ימי הפסטיבל ירקמו האמנים והאמניות המשתתפים ביטויים חדשים ליחסים שלנו עם עולמם הפנטסטי של החרקים.

מוסררה מיקס, טל רוזן ושלומית גופר. צילום: מ"ל

טל רוזן ושלומית גופר. צילום: מ"ל

 

איתמר גינסבורג. צילום: מ"ל

איתמר גינסבורג. צילום: מ"ל


אוכל. עיצוב. החיים. עצמם // מפגשים בין שפים למעצבים במוזיאון העיצוב

במסגרת התערוכה החדשה ״אוכל – Food״ במוזיאון העיצוב חולון יתקיימו סדרה של מפגשי השראה בין שפים מובילים למעצבים מובילים, שתעסוק בקשר שבין אוכל לעיצוב. את המפגשים ינחה עמית אהרונסון והראשון שביניהם, שיתקיים הערב (28.5) יפגיש בין השף אסף גרניט למעצבת דניאל שמי, ויעסוק בתהליך השפה המיתוגית למסעדות של גרניט ברחבי העולם.

בהמשך תכנית המפגשים: השף חיים כהן והאדריכלים ברנוביץ׳־קרוננברג ישוחחו על עולם העיצוב ועל עיצוב מסעדות; השף רז רהב והקרמיקאית עדי ניסני ישוחחו על עולם העיצוב ותהליכי עיצוב המנות יוצאות הדופן של השף; השף יוסי שטרית והמעצב עודד בן יהודה ידברו על הקשר המקצועי ביניהם ועל עולם העיצוב, היצירה והאמנות; המסעדנית רותי ברודו והמעצבת שירי ארד ישוחחו על עולם עיצוב החוויה ועל תהליך יצירת חזון למסעדות, מלונות ומעדניות; השף יובל בן נריה והמעצב עמית פרבר ישוחחו על המחקר והתהליכים שמאחורי עיצוב החוויה במסעדות וההשראה מתרבות יפן.

תערוכת אוכל במוזיאון העיצוב חולון. צילום: אלעד שריג

תערוכת אוכל במוזיאון העיצוב חולון. צילום: אלעד שריג

רז רהב, שף מסעדת OCD: צילום חיים יוסף

רז רהב, שף מסעדת OCD: צילום חיים יוסף


birds

הכדור בצלחת שלך // סופשבוע על תזונה במוזיאון הטבע

לרגל עליית התצוגה החדשה, ״הכדור בצלחת שלך: האוכל שלנו והטבע״, יקדיש מוזיאון הטבע על שם שטיינהרט סוף שבוע ארוך (1-5.6), עם פעילויות מיוחדות למבוגרים ולכל המשפחה בנושא תזונה וביטחון תזונתי. הפעילויות יתקיימו בשיתוף תוכנית ״בתיאבון״ של הרשות לאיכות סביבה וקיימות של עיריית תל אביב יפו ומשרד הבריאות. הפעילויות והסיורים יעסקו בין השאר בנושאים כמו שינויים בהרגלי התזונה; מה ניתן ללמוד מעצמות קדומות על תזונת האדם; צמחים וביטחון תזונתי; תזונה ב־1,000 הימים הראשונים לחיינו ועוד.


מה את מבינה // מופע שנכתב ומבוים על ידי בינה מלאכותית

״מה את מבינה״ – מופע שנכתב ומבוים על ידי בינה מלאכותית, יעלה לראשונה בתיאטרון קליפה בימים שני ושלישי (29,30.5). מדובר ביצירת תיאטרון פרפורמנס גנרטיבית הנכתבת, מבויימת ומשוחקת לייב, בידי אווטאר בינה מלאכותית ובשיתוף קהל. הקהל יונחה בידי האמן אריאל ברונז, המשמש עוזר במאי ל־AI ומתווך בינם לבינה, במטרה לאמן ולפתח את התודעה שלנו לקראת התמזגות עם בינה מלאכותית בחיינו. דרך טשטוש בין תכונות כמו אמת, שקר ופייק, המופע מזמין את הקהל לשקול את ההשלכות של שילוב הטכנולוגיה החדשה בחברה וכיצד היא עשויה להשפיע על הערכים האנושיים שלנו בעתיד הנראה לעין.

מה את מבינה. צילום: open AI

מה את מבינה. צילומים: open AI

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden