כל מה שחשוב ויפה
לי חן, גלריה זימאק
לי חן, גלריה זימאק. צילום: מ"ל

צבע טרי 2023 // מתחם הגלריות והפרויקטים

גלריות ואוצרים עצמאיים מציגים מגוון אמנים בתערוכות יחיד וקבוצתיות – פוקוס על שבעה פרויקטים שיוצגו במתחם הגלריות והפרויקטים ביריד

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


גלריה זימאק

גלריה זימאק התל אביבית תציג ביריד שתי תערוכות: הראשונה, תערוכה זוגית לאמנים לי חן וקובי אסף – ניסיון לחבר מערכות שונות של דימויים מסדרות שונות של עבודה למערך המציע קריאה מחודשת של העבודות. השנייה, תערוכה מתחלפת של עבודות נבחרות מאמני הגלריה: אבנר לוינסון, אורית אקטע, אורית חופשי, אנג׳ליקה שר, דנה זלצמן, Dede Bandaid, הרן כסלו, ווילי ורגינר, טל גולני, יגאל עוזרי, יובל יאירי, יונתן גולד, לי ינור, נטע הררי נבון, ניצן מינץ, עודד בלילטי, פיט ון דן בוג, פיליפ קולבר, קובי אסף, קרול פורמן ושרון ברונשר.

 

ניצן מינץ בגלריה זימאק. צילום: דוריאן קרידו

ניצן מינץ בגלריה זימאק. צילום: דוריאן קרידו


היום אני מרגישה

תערוכת יחיד לאמנית יוכי שרם (אוצרת: דנה גילרמן) שעוסקת בביקורת ובהומור באופן שבו התרבות העכשווית, ובעיקר זו של הרשתות החברתיות, מכתיבה את המראה הנכון ומעמיקה את הפער הבין־גילי. התערוכה כוללת קולאז׳ים מודפסים כפוסטר ובהם פניה של האמנית. באמצעות פעולת רקמה מחברת שרם אל פניה חלקי פנים של נשים צעירות – פה, גבות ועיניים – שנראים כלקוחים מפרסומים לטיפולים אסתטיים, וכך מייצרת הבעות פנים מוקצנות וגרוטסקיות, המשבשות את גילה וזהותה.

יוכי שרם. צילום: רלי אברהמי

יוכי שרם. צילום: רלי אברהמי


גלריה ורטהימר

גלריה ורטהימר מציגה תערוכה בשם ״מציאות חד פעמית״ המשותפת לאמנים יבגני מרמן, גוסטבו בר ולנזואלה וסאיאן בגלייב. התערוכה מציגה ציורי שמן ופסלים שמציעים פרשנות על תרבות הצריכה שמפסלת את חיינו ומשנה את מהות תשוקותינו, דרך מירוץ בלתי פוסק שלא יודע שובע. כך, משקף הפרויקט את המחשבה על יחסינו למושג הזמן ולמושג ההתיישנות בהקשרו הסביבתי.

גוסטבו בר ולנזואלה, גלריה ורטהיימר. צילום: מל

גוסטבו בר ולנזואלה, גלריה ורטהיימר. צילום: מל


ניסוי ותהיה

תערוכת יחיד לקרמיקאית סימה ליבסטר (אוצר: גיא מורג צפלביץ׳). ליבסטר, כימאית בעברה, תציג מיצב המדמה את הסטודיו למעבדת מחקר. המיצב כולל עזרי מעבדה מעולם הכימיה (מבחנות, פיפטות ועוד), לצד חומרי גלם, כלי עבודה, רישומים ודוגמיות מעולם החימר. המיצב יציג תוצאות של ניסיונות, עבודות בתהליך לצד עבודות מוגמרות, טעויות משמחות ואפילו שברים. ליבסטר שואבת השראה מאמנות יפנית עכשווית, כמו גם מהטבע, צורותיו ומרקמיו.

סימה ליבסטר. צילום: קרן כהן

סימה ליבסטר. צילום: קרן כהן


birds

תעתועי דמיון

תערוכה משותפת לאמנים ענבל לימור פפר, אביטל אושרוביץ ו־HAKIMONU (אוצרות: שלומית אורן ולילך הניג שמול). התערוכה מציגה את עולמם הפנימי של האמנים שאותו הם בוראים בין הריאליסטי למופשט, בין הדמיון למציאות. נקודת המוצא של האמנים היא מציאות חייהם, שמתערבבת עם אזור דמדומים פנימי, ואלה משתלבים יחד ביצירה. ענבל לימור פפר יוצרת אובייקטים מקולאז׳ים דמיוניים שבהם ממד סוריאליסטי ומטריד; אביטל אושרוביץ בוראת מחדש את הטבע בציור על מנת למצוא את עצמה בו; האמן HAKIMONU יוצר שפה חזותית מגוונת עם ניחוח מוכר ומתעתע.

ענבל לימור פפר. צילום: מל

ענבל לימור פפר. צילום: מל


בית הספר לאמנות במכללת ספיר

בית הספר לאמנות במכללת ספיר מציג תערוכת יחיד של האמן בוגר בית הספר לירוי בן נתן. התערוכה, ״טיול מסביב למרפאת לוינסקי״ היא פרויקט שבו חיפש בר נתן בית בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. במשך שנה התחנה הייתה הסטודיו שלו. הוא הגיע על בסיס יומי כדי לרשום את המציאות שמולו. ברישומים ניסה לייצג את נקודת המבט של הדיירים הקבועים בתחנה ולא את זו של עוברי האורח הרואים במקום תחנת מעבר.

לירוי בר נתן, מכללת ספיר. צילום: מל

לירוי בר נתן, מכללת ספיר. צילום: מל


רגע קפוא

תערוכה משותפת לאמניות תמר ברניצקי, אוסנת אוליבה ורובין פנטופרו (אוצרות: תמר למדן וכרמית שיין, Two Curators). היצירות בתערוכה עוסקות בזמן העומד מלכת, ובפירוק העל־זמני באמצעות התבוננות פנימית ואישית. למרות שכל אחת מהיצירות מייצגת רגע קפוא, מתגלים בה תנועה, רוגע ועדינות. אוסנת אוליבה יוצרת שכבות צבע הנעות בין עולם פיגורטיבי לבין עולם מופשט; תמר ברניצקי מעבדת נופים פראיים לרבדים של בד וטקסטורה, לפעמים גלויים ולעיתים חבויים; ורובין פנטופרו מנפחת אובייקטים מזכוכית הנראים שופעים מבחוץ אך בעלי קרום שברירי מבפנים.

רובין פנטופרו. צילום: עידן זרמון

רובין פנטופרו. צילום: עידן זרמון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden