כל מה שחשוב ויפה
רחלי בוקסנבוים וגיא משעלי. צילום: ירדן שמואלי
רחלי בוקסנבוים וגיא משעלי. צילום: ירדן שמואלי

מה קורה // גיא משעלי ורחלי בוקסנבוים

גיא משעלי ורחלי בוקסנבוים מציגים ב״צבע טרי״ 2023 קולקציה חדשה שמבוססת על מתכות - בעיקר נירוסטה. בתערוכה ״אוכל״ במוזיאון העיצוב בחולון הם מציגים את Lure - להקת פתיונות דגים שתלויים בחלל המעבר מהגלריה התחתונה לגלריה העליונה

מי?

גיא משעלי (40!) ורחלי בוקסנבוים (38) – סטודיו גיא משעלי – ירושלמי וחיפאית שגרים בתל אביב בעשור האחרון, הבית שלנו בקרית שלום, הסטודיו בשכונת שפירא והספקים בפלורנטין ויפו – חיים את דרום העיר ואוהבים מאוד:)

אתר / אינסטגרםפייסבוק

סטטוס זוגי?

הכרנו בלימודים בבצלאל ואנחנו יחד 12 שנים. יש לנו כלב, ילד וסטודיו משותף לעיצוב גופי תאורה.

מה בצלחת?

גיא אוכל הכל – רק לא מלון. רחלי אוכלת הכל – רק לא חזירים:) הכי אוהבים קינוחים עם חמאה ולימון.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלכם ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

חלל התצוגה שלנו נמצא בבית האדום בשכונת שפירא (תל אביב) ושם מוצגים כל גופי התאורה שלנו. הסטודיו שלנו גם שם אז כשבאים לחלל התצוגה, בדרך כלל רואים גם טסטים ומוקאפים של גופים שאנחנו מפתחים. ב – Prat Living מוצגת Norma – גוף תאורה תלוי שעיצבנו בשיתוף פעולה איתם. גופים נוספים נמכרים בSAGA בשוק הפשפשים ביפו. ביריד ״צבע טרי״ 2021, הצגנו קולקצית ביכורים – SHADES, קולקציה שהתמקדה בעץ ופרספקס וב״צבע טרי״ 2023 אנחנו מציגים קולקציה חדשה שמבוססת על מתכות – בעיקר נירוסטה.

Sally, צבע טרי 2023. צילום: מ״ל

Sally, צבע טרי 2023. צילום: מ״ל

Norma. צילום: איה וינד

Norma. צילום: איה וינד

Olive. צילום: איה וינד

Olive. צילום: איה וינד

Hank. צילום: איה וינד

Hank. צילום: איה וינד

שנינו בוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ואנחנו מאוד אוהבים לגעת בחומר וחשוב לנו להקדיש זמן לפרויקטים מיוחדים שמשמחים אותנו. לאחרונה נפתחה במוזיאון העיצוב בחולון התערוכה ״אוכל״ ובה אנחנו משתתפים עם המיצג שלנו Lure – להקת פתיונות דגים שתלויים בחלל המעבר מהגלריה התחתונה לגלריה העליונה במוזיאון. בשבוע העיצוב ירושלים 2018, בחצר של בית הנסן, גיא הציג מיצג חיטה משיבולי חיטה תלויות (בשיתוף אדר׳ נתי טונקלרוט) ולאחר שנה, הציגו וריאציה של אותו המיצג בשבוע העיצוב בטוקיו 2019.

איזה אמן מפורסם פגשתם ואיך היה? 

בשנת 2015 הציגו האחים המעצבים בורולק במוזיאון תל אביב תערוכה שגיא היה בצוות העיצוב וההקמה שלה. העבודה איתם היתה מוצלחת ומקצועית בטירוף, למדתי המון משיטות העבודה שלהם. הזיכרון שנשאר איתי מהעבודה מולם היא החשיבות שהם נותנים לתיעוד העבודות שלהם – הם ביקשו לסיים את ההקמה מספר ימים לפני הפתיחה כדי שיוכלו לסגור את הדלת עם מצלמה ולשהות בחלל כדי להבין אותו לעומק ולצלם אותו נכון.

באותה השנה, רחלי השתתפה ב״לעוף על המליון״. אחת המשתתפות מולה היתה הזמרת סי היימן (שכמובן שהערצתי אותה בתור ילדה) והצלחתי לנצח אותה בשאלות ראש בראש ולהפיל אותה: )

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אנחנו רוצים חלל תצוגה חדש, מדמיינים חלל גדול ומרווח בפריים לוקיישן, עם חניה ומעלית. אולי בטוקיו עם סניף בלונדון, אנחנו לא סגורים על העלות אבל כמה ימים של פיתוח תוכנית עסקית ואנחנו חוזרים עם תקציב מסודר.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לכבוד צבע טרי, הזמנתי (רחלי) שני ג׳קטים תואמים (היז אנד הרז) מקנבס תכלת מהמם שתכננו ללבוש ביריד. שילמנו על משלוח מהיר וחיכינו בקוצר רוח אבל כשהגיעה החבילה מדדנו וזה היה גדול מידי לרחלי וקטן מידי לגיא. במילה אחת – אכזבה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

Lure, מוזיאון העיצוב חולון, 2023. צילום: מ״ל

Lure, מוזיאון העיצוב חולון, 2023. צילום: מ״ל

גיא משעלי ונתי טונקלרוט, ״גורן״ בשבוע העיצוב ירושלים. צילום: דור קדמי

גיא משעלי ונתי טונקלרוט, ״גורן״ בשבוע העיצוב ירושלים. צילום: דור קדמי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden