כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // חידון הקולנוע הגדול והטרובדור באופרה הישראלית

הטרובדור: הפקה חדשה באופרה הישראלית; סופרות ערים, בונות ספרים: אירוע מיוחד בבית ליבלינג; חידון הקולנוע הגדול: אירוע טריוויה בסינמטק תל אביב; ארכ־אמנות: רב־שיח בין אמנים בפרטר  

הטרובדור // הפקה חדשה באופרה הישראלית

הפקה חדשה ומרהיבה של ״הטרובדור״ מאת ג׳וזפה ורדי תעלה החל מיום שישי הקרוב באופרה הישראלית, בשיתוף עם האופרה הממלכתית של וינה. המופע, בבימויו של דניאל אבאדו ובניצוחו של ג׳וליאנו קרלה, הוא פנינה מזהירה בכתר האופראי של המלחין האיטלקי האהוב. הוא מבוסס על מחזה שנכתב בשנת 1835 על ידי המחזאי הספרדי גארסייה גוטיירז.

ורדי חיבר את ״הטרובדור״ בשנת 1853 לליברית של סלבדורה קמארנו, ויצר דרמה יצרית סוערת שבמרכזה סיפור אהבה בלתי אפשרי. לטובת ההפקה התקבצו סולנים בינלאומיים וישראלים מהשורה הראשונה, וישתתפו בה גם מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתי ברקוביץ׳ ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.

הטרובדור. צילום: Michael Poehn

הטרובדור. צילום: Michael Poehn


סופרות ערים, בונות ספרים // אירוע מיוחד בבית ליבלינג

לרגל שבוע הספר יתקיים ביום שני (12.6) סופרות ערים, בונות ספרים, אירוע מיוחד בבית ליבלינג. שלוש נשים העוסקות בכתיבה, באדריכלות ובעיר בשיחה על טקסט, זיכרון והמרחב העירוני כישויות השזורות זו בזו ומקיימות בניהן דיאלוג תמידי, בהשתתפות: אילנה רודשבסקי, דפנה לוין וקרן שווץ, מנחה: ייטב בוסירה.

ביסודה של ספרות נמצאות ארכיטקטורות. רחובותיה של עיר, בתים וכיכרות, אך גם מרחבים מופשטים, דלילים או סמיכים, חללים וקרעים הפונים פנימה והחוצה בגוף של עלילה, של גיבור, של מחשבה, ואפילו חומר מוחשי, בא במגע. מלאכות האדריכלות והספרות פועלות יחד, מחייבות זו את זו, מפולשות זו בזו. שלושה ספרים של שלוש מתכננות ואדריכליות יעמדו במרכזו של ערב, שבמהלכו נבקש לחוג סביב הפעולה האדריכלית־ספרותית המשותפת, במופעיה הגלויים והסמויים ביצירה, בעלילה ובכתיבה עצמה.

שיר רז

שיר רז


חידון הקולנוע הגדול // אירוע טריוויה בסינמטק תל אביב

אירוע מיוחד במסגרת חגיגות 50 שנות פעילות לסינמטק תל אביב יתקיים ביום חמישי (15.6), בשיתוף ובהנחיית חברי הפודקאסט ״אוכלי סרטים״. אם אתם חושבים שיש לכם ידע נרחב בקולנוע וראיתם באהבה הרבה סרטים במרוצת השנים – אתם יותר ממוזמנים להוכיח עד כמה אתם יודעים ומכירים, או פשוט לבוא ליהנות מערב טריוויה עם קוקטיילים שיקיים הסינמטק כחלק מאירועי חגיגות שנת ה־50.

בחידון ייכללו 50 שאלות לכבוד 50 שנות סינמטק, שיחולקו לקטגוריות שונות – קולנוע ישראלי, שוברי קופות, ציטוטים מפורסמים וכו׳, ויחולקו בו פרסים רבים ושווים כולל הקרנה פרטית בסינמטק לכם ועד 100 מחבריכם הקרובים.

חידון הקולנוע הגדול. צילום: מאיר סביר

חידון הקולנוע הגדול. צילום: מאיר סביר


birds

ארכ־אמנות // רב־שיח בין אמנים בפרטר

״ארכ־אמנות״ – שיחה על אמנות עכשווית והזמן הארכאי, תתקיים ביום שישי (16.6) בפרטר בתל אביב. האירוע יכלול רב־שיח בין האמנים מיכל בראור, זוהר גוטסמן ועידו גוברין לרגל צאת הספר: Philosophical Archaeology: With and Beyond Agamben on Philosophy, History, and Art. השיחה תעסוק בקשר בין ארכיאולוגיה לבין אמנות עכשווית; בפרקטיקות אמנותיות של חפירה, אירכוב וקטלוג; במפנה ההיסטוריוגרפי באמנות העכשווית; באיך אמנים ואמניות חושבים על היסטוריה ועושים אותה הלכה למעשה; וביחס המשתנה בין פילוסופיה, אמנות והיסטוריה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden