כל מה שחשוב ויפה
בית הרחק מהבית הרחק מהבית. צילום: דור קדמי
בית הרחק מהבית הרחק מהבית. צילום: דור קדמי

מילים כמו חול: האם קיימות מסעדות פועלים בישראל?

פורטפוליו Promotion: מילים כמו חול: מסעדות הפועלים בין קלישאה למציאות - שיח גלריה בתערוכה ״בית הרחק מהבית הרחק מהבית״ יתקיים ביום שישי 16.6 ב״אסיף: המרכז לתרבות אוכל בישראל״, בהשתתפות ליאורה רוזין, נטע הלפרין, עפרי אילני, הילה אלפרט ויובל סער

האם עדיין קיימות מסעדות פועלים בישראל או שמדובר ברעיון מדומיין? ואולי המושג משמש כמכבסת מילים מאחוריו מסתתרת גזענות? השיח ״מילים כמו חול״ יעסוק בייצוגים של מסעדות הפועלים בספרות ובעיתונות הישראלית, כחלק מהתערוכה המוצגת כעת באסיף, ״בית הרחק מהבית הרחק מהבית: מחווה למסעדות פועלים״.

״הגורם העיקרי לדלות הקולינרית היא הגזענות של המדינה היהודית״, שטח את משנתו, העיתונאי עפרי אילני בכתבה שפורסמה בחודש שעבר ב״הארץ״ (״מטבח ישראלי? בואו נודה בזה: המסעדות כאן מביכות״). ״היהודים״, הוא ממשיך וכותב, ״לא מצטיינים במסורת קולינרית. כי ביסודו של דבר, מהם מטבחי העדות? גרסאות מדוללות של המטבח המקומי שבו שוכנת העדה, מוכפפות לחוקי הכשרות״.

באותו הזמן פורסמה באתר אסיף כחלק מהתערוכה העוסקת במסעדות הפועלים בישראל, כתבתה של הילה אלפרט החוזרת אל הימים בהם העולים שהגיעו בעיקר מארצות ערב מילאו את שוק מחנה יהודה בסירים, ריחות ומטעמים שבישלו בעצמם עבור עצמם והפכו אותו למסעדת פועלים אחת גדולה ורב־גונית, שהשפעתה על המטבח המקומי, היא טוענת, ניכרת עד היום. במאמר אחר שהתפרסם באתר אסיף, העיתונאית נטע הלפרין בחנה כיצד התעצב מיתוס מסעדות הפועלים בספרות העברית וכיצד הוא משקף תמורות עדתיות בחברה הישראלית.

את השיח ינחה יובל סער, עורך ומייסד מגזין העיצוב והאמנות פורטפוליו, וישתתפו בו ליאורה רוזין, מאוצרות התערוכה; העיתונאית נטע הלפרין; העיתונאי עפרי אילני; ועיתונאית האוכל הילה אלפרט. בשיח נתעמק באופן בו נכתב ומדובר על מסעדות פועלים במרוצת השנים בשפה העברית ונבחן את אמינותו של הייצוג בין קלישאה למציאות.

קפה גלידה יונק, חיפה. צילום: ליהיא ברגר

קפה גלידה יונק, חיפה. צילום: ליהיא ברגר

בית הרחק מהבית הרחק מהבית. צילום: דור קדמי

בית הרחק מהבית הרחק מהבית. צילום: דור קדמי

בהשתתפות:

ליאורה רוזין: מעצבת וחוקרת עיצוב המתמחה בתחום המזון. מרצה בתואר הראשון בעיצוב תעשייתי ובתכנית התואר השני בעיצוב תעשייתי בבצלאל ובעלת סטודיו עצמאי.

הילה אלפרט: עיתונאית, מרצה, מגישת טלוויזיה, מחברת ספרי אוכל ומדריכי מסעדות. צמחה מתוך תמהיל של מסורות קולינריות, והעיסוק שלה באוכל מתהלך בתוכן ובתרבויות מהן באו. נע על ציר הזמן, בנסיון להתבשל בשורשם של הדברים.

נטע הלפרין: עיתונאית ומבקרת ספרות. בעבר כתבה על סביבה, תרבות וספרות. במקביל, לימדה פילוסופיה וחקר ערים בבית הספר למחוננים ״רון ורדי״. למדה באוניברסיטת תל אביב קולנוע ופילוסופיה לתואר ראשון וספרות לתואר שני. כיום כותבת כתבות במדור משפחה ב״הארץ״, לצד כתבות בנושאי תרבות וביקורת ספרות.

ד״ר עפרי אילני: עיתונאי והיסטוריון, עורך מגזין ״הזמן הזה״ במכון ון ליר. כותב את הטור ״תחת השמש בעיתון הארץ״, ומחבר הספר ״אנחנו אנשים חדשים״ (בבל).


האירוע יתקיים ב״אסיף: המרכז לתרבות אוכל בישראל״
לילינבלום 28 (קומה 4) תל אביב, ביום שישי, 16.6 בשעה 12:00
עלות כרטיס: 20 שקלים
לרכישת כרטיסים >>>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden