כל מה שחשוב ויפה
ניל כהן, לובשים מחאה. צילומים: תומר אפלבאום
ניל כהן, לובשים מחאה. צילומים: תומר אפלבאום

לובשים מחאה: יריד חולצות שמגיבות למצב הנוכחי בארץ

פורטפוליו News: יריד שבו יימכרו חולצות ברוח המחאה יתקיים בשבוע הבא במסעדת האחים בתל אביב, ובו יציגו למעלה מ־30 יוצרים.ות את הפרשנות שלהם למצב הנוכחי על גבי טי־שירט לבנה. הרווחים למערך למענה לפצועי המחאה ולארגון חוש״ן הנלחם למיגור להט״בופוביה  

לובשים.ות מחאה הוא יריד חולצות מחאה שנולד מרעיון של יותם דוקטור (מסעדת האחים) בשיתוף עם המעצב הגרפי והאמן ניל כהן (קון). במסגרת היריד הוזמנו מעצבים.ות ואמנים.ות להגיב למציאות הפוליטית בישראל על גבי חולצות לבנות.

״האחים״ היא מסעדה ישראלית השוכנת בלב תל אביב, בבעלות האחים אסף ויותם דוקטור וירון רמון. המסעדה החלה את דרכה כהגשמת חלום קולינרי המבוסס על זיכרונות ילדות של טעמים וריחות מצהרי שבת בשיפודיות ופונדקי דרכים ברחבי הארץ, ועם השנים הפכה למקום שחוגג את הישראליות על שלל הישגיה – הקולינריים והתרבותיים.

ינק יונטף

ינק יונטף

דוד טרטקובר

דוד טרטקובר

נור כץ ושהם סמיט

נור כץ ושהם סמיט

יעל בודשר

יעל בודשר

אורן פישר

אורן פישר

מיכל שפירא וליהי גרסטנר

מיכל שפירא וליהי גרסטנר

להב הלוי

להב הלוי

״האחים״, כמו רבים מהישראלים, פעילה בסוגיות חברתיות ופוליטיות. הם חילקו אוכל במחאת האוהלים ב־2011, בכיכר פריז ב־2020 וגם בגן סאקר החודש. יחד עם העובדים.ות יצאו להפגין בהזדמנויות שונות בשנים האחרונות, שבתו ועודדו את חבריהם ואורחיהם לנקוט עמדה. ״הייעוד שלנו כמסעדנים (מעבר להגשת אוכל טעים), הוא לעשות את ישראל טובה וצודקת יותר״, הם אומרים. ״בחלקה הקטנה שלנו אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לשמור עליה חופשית ודמוקרטית״.

״קון״ הוא ״קונגלומרט״ העוסק בתרבות צריכה, כשפי שיווק ותעמולה יום־יומית, שנוסד על ידי האמן והמעצב הגרפי ניל כהן בשנה שעברה. המותג שואף לטשטש את הגבולות שבין אופנה לאמנות ומוכר מהדורות מוגבלות וממוספרות של פרטי לבוש, אקססוריז והדפסים שעוסקים בישראליות על שלל מעלותיה ומורכבויותיה.

היריד, שבו יימכרו חולצות בעיצובם של למעלה מ־30 מעצבים.ות, מאיירים.ות, אמנים.ות, יוצרים.ות ופעילים.ות חברתיים, יתקיים בשבוע הבא (8-10.8) בחצר של מסעדת האחים, והן זמינות גם לרכישה מוקדמת באתר. כל הרווחים יתרמו לארגון ״בצרה קראת״ – המערך למענה לפצועי המחאה ולארגון חוש״ן הנלחם למיגור להט״בופוביה.

משתתפים.ות: אורן פישר, איתי רווה, אמנון אילוז, אריאל רובינשטיין, בן נתן, דוד טרטקובר, דניאל גרומר, יואב גתי, יואב עינהר, יוסי למל, ינק יונטף, יסמין מלכי, יעל בודשר, יעל ברתנא, להב הלוי, ליאורה בילסקי, מאיה הלמן, מיכל משולם, מיכל שפירא, מתן יונטף, נדב ברקן, נדב מצ׳טה, נועה גופר, נור כץ, ניל כהן, סני ארזי, עדי איילי, עידן אפשטיין, סטודיו יום שדה, סטודיו ETC, רון רוברט לוי, רחל מוגרבי, שביט יעקב, שהם סמיט, שי סמאנה.


לובשים מחאה | יריד חולצות מחאה
8-10.8, מהשעה 18:00
מסעדת האחים, אבן גבירול 26, תל אביב

נדב ברקן

נדב ברקן

עדי איילי

עדי איילי

בן נתן, עם בנו גפן ואישתו אלה גנור (בחולצה של רחל מוגרבי)

בן נתן, עם בנו גפן ואישתו אלה גנור (בחולצה של רחל מוגרבי)

נדב מצ׳טה

נדב מצ׳טה

מאיה הלמן

מאיה הלמן

ניל כהן

ניל כהן

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden