כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מופע תיאטרון־קרקס ויריד אמנים בנתניה

שאקטי: מופע חדש במרכז סוזן דלל; מסע אל אסף: הקרנת סרט במוזיאון בית השומר; שטוחה | תנחומיי: מופעים בתיאטרון הבית; FUN Art CommUnity: יריד אמנים ישראלים בנתניה

שאקטי // מופע חדש במרכז סוזן דלל

אריקה רינטוביץ׳ והמובמנט פרוג׳קט יעלו בבכורה ביום שישי (11.8) את ״שאקטי״ – יצירה המשלבת תיאטרון פיזי, מחול, אמנות וקרקס. המילה ״שאקטי״ לקוחה מסנסקריט, זהו כוחה המניע של הרוח. היא מייצגת את הכוחות הדינמיים שזורמים ביקום כולו. האנרגיה שלה מניעה אותנו לפעולה, נותנת לנו את האומץ ליצור ולהגשים.

אריקה רינטוביץ׳, מייסדת ה־Movement project היא רקדנית, יוצרת, פרפורמרית ומורה ליוגה שחיה על הקו בין ישראל והודו. נכון להיום היא מופיעה ויוצרת עם המובמנט פרוג׳קט, מלמדת סדנאות וריטריטים של ה־Moving being method ומעבירה הכשרות מורים מרוכזות בארץ ובחו״ל.

שקטי. צילום: אסקף

שקטי בסוזן דלל. צילום: אסקף

צילום: מקסים דינשטיין

צילום: אפרת מזור


מסע אל אסף // הקרנת סרט במוזיאון בית השומר

״מסע אל אסף״ סרט תיעודי אודות האמן אסף קרול ז״ל שיצר הבמאי אורי לוי, יוקרן במוזיאון בית השומר בקיבוץ כפר גלעדי ביום שישי (11.8). קרול (1982-2021), היה צייר ורסטורטור. ציוריו של קרול מתמקדים בדיוקנאות ודמויות אנושיות החושפות את עולמו הפנימי. בשנים האחרונות חלה אסף בלוקמיה ונאבק במחלה בשקט ובאצילות נפש. בתקופה זו – הרבה לצייר ולפסל בחומר ובקרמיקה. עבודות אלה נחשפו לאחרונה וחלקן הוצגו בתערוכה במוזיאון בית השומר״אשתקד.

הסרט ״מסע אל אסף״ הוא מסע לימוד, התמודדות, חשיפה וגילויי של אסף דרך יצירותיו אותו עורכים הוריו. במסע מנסים הוריו ללמוד את נפשו ודרכו של בנם דרך יצירתו האמנותית, כמה חודשים אחרי שנפטר. בתום ההקרנה תתקיים שיחה בהשתתפות הבמאי אורי לוי, יורם קרול – אביו של אסף, ואוצרות המוזיאון זוהר מונסונגו ובשמת הראובני זאבי. במקביל תוצג תערוכה זמנית מעבודותיו של קרול.

אסף קרול בסרטו של אורי לוי. צילומים: מל

אסף קרול בסרטו של אורי לוי. צילומים: מל


birds

שטוחה | תנחומיי // מופעים בתיאטרון הבית

״שטוחה״ ו״תנחומיי״, שתי יצירות מאת אוהד מזור ושירה אלקובי יעלו בתיאטרון הבית ביפו בשבת (12.8). ״׳שטוחה״ הוא קברט של אישה אחת, מאת אוהד מזור, יוצר.ת עצמאית א־בינארית שמספר.ת: ״זה סולו על אישה שמתחפשת לכל מיני דברים, מסע אסוציאטיבי בתודעה שלה. בתהליך על הסולו הזה הבאתי לסטודיו טקסטים יומניים שבהם דיברה מתוכי אישה. כשהקלטתי אותם, ונתתי לה קול, הפחתי חיים בפנטזיות כמוסות. האישה שאני לא החלטית, לא עקבית, לא מושלמת, היא מבולבלת ונחושה לרצוח הכל לרבות הגוף שלה״.

״תנחומיי״ היא יצירה מאת שירה אלקובי, שחוקרת את ההשתוקקות של הפרט למגע, לקשר, לאהבה, בלי לוותר על עמדת הכוח. הדמויות שעל הבמה נרקיסיסטיות, קומפולסיביות, מרוכזות בעצמן, בנראות שלהן. כמי שמכור לאהבה עצמית הן נידונות לכישלון בקרבה שהן מחפשות. דרך מאפייני הפלמנקו כפי שאני רואה אותם – פאתוס, רצינות תהומית, מתח פיזי ותשוקה – נבראת על הבמה מלודרמה, שנסחפת אל הגבולות הפראיים של האבסורד.

תנחומיי. צילום: מאי ג׳רפי

תנחומיי. צילום: מאי ג׳רפי


FUN Art CommUnity // יריד אמנים ישראלים בנתניה

יריד אמנים ישראלים יתקיים במהלך החודשים אוגוסט וספטמבר במלון ISLAND LUXURIOUS HOTEL בנתניה, במסגרתו יוצגו יצירות של אמנים ישראלים, מופעי מוזיקה, סדנאות וכיתות אמן לקהל הרחב. היריד נערך על ידי איגוד האמנים FUN Art CommUnity שנוסד לפני תשע שנים כאיגוד חברתי לא מסובסד, ביוזמת מריה פרייגר, המוקדש לעשייה וקידום יוצרים ואמנים, שחרט על דגלו שתי מטרות עיקריות: לתת במה והזדמנות ליוצרים להציג את עצמם ואת כישוריהם ולהעניק לאנשים חופש אמיתי של יצירתיות, השראה ושמחה.

יריד אמנים במלון איילנד, נתניה. צילומים: יונטי ארט

יריד אמנים במלון איילנד, נתניה. צילומים: יונטי ארט

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden