כל מה שחשוב ויפה
צילום: אסף אלקלעי
צילום: אסף אלקלעי

פרס מירון סימה 2023 לאסף אלקלעי

פורטפוליו News: אסף אלקלעי הוא הזוכה בפרס לאמנות חזותית ע״ש מירון סימה לשנת 2023, מטעם בית האמנים ירושלים ועמותת מירון סימה

בית האמנים ירושלים ועמותת מירון סימה מכריזים על הענקת הפרס לאמנות חזותית ע״ש מירון סימה לשנת 2023 לאסף אלקלעי. הפרס ע״ש הצייר מירון סימה מוענק זו הפעם השביעית. הוא מוענק אחת לשנתיים, והוקדש השנה לנושא שעת דמדומים.

הפרס, בסך 25,000 שקלים יוענק במועד פתיחת תערוכתו של אסף אלקלעי בבית האמנים ירושלים ב־11.11.23. אסף אלקלעי הוא בוגר התואר הראשון מהמחלקה לצילום והתואר השני MFA באמנות, שניהם מבצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים.

אסף אלקלעי. צילום: מל

אסף אלקלעי. צילום: מל

צילומים: אסף אלקלעי

צילומים: אסף אלקלעי

ועדת הפרס השנה כללה את האמנית אתי אברג׳ל, האוצרת דרורית גור אריה והאוצרת הדס מאור, שמבין ההצעות הרבות שהוגשו בחרה להעניק את הפרס לאמן אסף אלקלעי.

מנימוקי השופטות: ״המתחים השונים בעבודתו של אסף אלקלעי באים לידי ביטוי בתנועה בין מרחבים ובהתמקמות בטווח הלא מוגדר של אזורי דמדומים, שהם לעיתים תכופות אזורים פריפריאליים גיאוגרפית וחברתית. לאלקלעי שפה ייחודית, הנעה בין מדיומים שונים בהם רישום, צילום, וידיאו, קדרות, מיצג ועוד. ביצירתו הוא מתעכב על מבנים, מהלכים, דימויים ופעולות, המתקיימים מחוץ לזמן הלינארי השגור, ולצד אלו הוא משלב התערבויות אדריכליות במרחב כחלק ממהות העבודה. התערבויות אלו מזמינות גם את הצופה לפעולה פרפורמטיבית בחלל התצוגה, המשלימה את פעולת האמן עצמו.

״החשיפה של יחסים גופניים וחברתיים שונים תוך התבוננות בתהליך היצירה ובמקומה של האמנות בהוויה הקיומית, האישית והקולקטיבית כאחת, מהווה גם מבע רפלקסיבי ביחס למציאות הפוליטית־חברתית בארץ, קל וחומר בימים אלו״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden