כל מה שחשוב ויפה

תערוכות קיץ 2023 בגלריה העירונית לאמנות ראשל״צ

פורטפוליו Promotion: תערוכות יחיד לאיל ששון, אלישע רובינוף, אליסיה שחף, זיוה בן ערב ומורן קליגר מוצגות בגלריה העירונית לאמנות, בית גורדון־לונדון, ראשון לציון

מקבץ תערוכות קיץ 2023 מוצגות בגלריה העירונית לאמנות, בית גורדון־לונדון בראשון לציון (אוצרות: אפי גן וקרן ויסהוז). האמנים המציגים בתערוכות מציבים עצמם במקום בראשיתי, נקודה של כאוס שממנה אפשר להתחיל. הם מציעים אפשרות אחרת, חיבורים חדשים, היוצרים תחושה של עודפות ופשטות, הרס ובנייה הפועלים לסירוגין. באמצעות בחירה בשיבוש כפרקטיקה אמנותית נפרצים נתיבים חדשים לא רק אל הדימוי והחומר, אלא גם אל פעולת היצירה עצמה.

איל ששון מציג עבודות צבעוניות וגדולות המפרקות ומרכיבות מחדש חלקי נוף/גוף בתהליך מתמשך של הסתרה והצצה, הרס ובנייה. הג׳סטה הציורית של ששון יוצרת רבדים של ציור פראי ומרוסן לסירוגין. חיתוכים מוסיפים אלמנטים של אקראיות לרבדי ציור המצטברים ליצירה לסינתזה חדשה המכילה בתוכה גם את האבולוציה הפנימית של הציור.

איל ששון, ללא כותרת. צילום: אבי אמסלם

איל ששון, ללא כותרת. צילום: אבי אמסלם

אלישע רובינוף, ללא כותרת. צילום: גליה אברהם

אלישע רובינוף, ללא כותרת. צילום: גליה אברהם

אלישע רובינוף מציג אובייקטים היברידיים, דמיוניים, עשויים עבודת יד בעץ. העבודות יוצאות מהאורגני והמוכר אל עבר מרחב של ״אחרות״. לעבודות אין ממשק פרקטי. זוהי אמנות המותחת אפשרויות במרחב עתידי ופורצת את גבולות המוכר.

אליסיה שחף מציגה שתי עבודות צילום חדשות מסדרת Newborn. העבודות מבוססות על צילומים שצילמה ואחר כך המשיכו להיווצר בתהליך של הנחייה ולימוד תוכנת בינה מלאכותית. העבודות מציעות אפשרויות מסקרנות ומפתות לדימויים שהם סינתזה בין צילום לעיבוד דיגיטלי, בין בינה אנושית לבינה מלאכותית (התערוכה כוללת גם עבודות מתערוכתה הקודמת ״כלוב הצלעות״).

אליסיה שחף, שורשים

אליסיה שחף, שורשים

זיוה בן ערב, כנף. צילום: עופר בלנק

זיוה בן ערב, כנף. צילום: עופר בלנק

מורן קליגר, הגן. צילום: שימי בר

מורן קליגר, הגן. צילום: שימי בר

זיוה בן ערב פיתחה טכניקה ייחודית שיש בה עמלנות המהדהדת גם את תפקיד האישה בחיי היומיום, עבודות העשויות חומרי יומיום במעוף הדמיון. כנף ומניפה התלויות בחלל, מזמינות בחינה של חומר מול אוויר, יש מול אין. ביצירה שלהן מבטאות העבודות ניסיון לאחות, לחבר, להדביק ולייצר שלם חדש ויוצא דופן.

מורן קליגר מציגה עבודת רישום בעלות דימויים דמיוניים של גן עדן אחר, שבו תוהו ותום מתערבבים (העבודה הוצגה לראשונה בביאנלה לרישום בבית האמנים בירושלים, 2023). זהו כביכול סיפור בריאת העולם, החי והצומח, האדמה, השמיים והכוכבים, אדם וחווה, בריאה הטומנת בחובה גם הבטחה להרס, חורבן וגירוש.


תערוכות קיץ 2023
אוצרות: אפי גן וקרן ויסהוז
הגלריה העירונית לאמנות, בית גורדון־לונדון, אחד העם 8, ראשון לציון
נעילה: 2.11

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden