כל מה שחשוב ויפה
צילום: Leon Skibitzki, unsplash

הרצאה חדשה: בלנסיאגה ודמנה - מעצב חשוב מאד

פורטפוליו Live: על מפגש הענקים בין האופנה העילית והתרבות הפופולרית, בהרצאתו של לירוי שופן במרכז תאו, 24.10

מי שהתחיל את הקריירה שלו בזכות קופסת פיצה שומנית, נעשה לאחד הנציגים הבולטים של הגל הפוסט־סובייטי באופנה, ומונה למעצב הראשי של בית האופנה היוקרתי בלנסיאגה ב־2015 – דמנה גווסליה הפך בעשור האחרון למעצב הבולט והשנוי במחלוקת של הדור. הרצאה חדשה של לירוי שופן במרכז תאו, הרצליה, במסגרת סדרת ההרצאות של פורטפוליו.

גווסליה, שרבים רואים בו ״חייט מחונן״ ומאסטר של שיווק, לא רק חתום על להיטי שוק ועל תצוגות בלתי נשכחות, אלא נחשב גם לחלק מהכוחות שסייעו לאופנה העילית הקלאסית ״להתערבב״ עם גיבורי תרבות פופולרית, כמו קים קרדשיאן וקניה ווסט. כך, לטוב ולרע, גווסליה מייצג את הצורה הטהורה ביותר של האופנה בתחילת המאה ה־21.

צילום: Samuel Regan, unsplash

קים קרדשיאן לבלנסיאגה, צילום: קמפיין Balenciaga.com

 

על רקע שמועות שצופות שבקרוב יעזוב את בלנסיאגה, הרצאתו של לירוי שופן שופכת אור על האסטרטגיות העיצוביות והשיווקיות של גווסליה, ולאופן בו הוא רותם את הגלובליזציה, הרשת החברתית, הסלבס והפחדים הגדולים ביותר שלנו לכדי מופע אופנתי בלתי נשכח ששווה מעל לשני מיליארד דולרים.

לירוי שופן, חבר מערכת פורטפוליו, הוא תיאורטיקן אופנה, כותב את הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית ומרצה ביחידה להיסטוריה ופילוסופיה בשנקר. מאמריו מתפרסמים בישראל ובחו״ל, בין היתר ב־Fashion Theory, The Business of Fashion, מגזין פורטפוליו ועיתון הארץ.


בלנסיאגה ודמנה – מעצב חשוב מאד
מרצה: לירוי שופן
24.10 בשעה 20:30, בפטיו של מרכז תאו, הרצליה. לרכישת כרטיסים

birds
צילום: William-Navarro, unsplash

צילום: William Navarro, unsplash

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden