כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מכירה פומבית למען אוקראינה ולילה לבן במגדל דוד

נכנס לאירוע: פרפורמנס בגלריה אלפרד; מכירה פומבית: אמנות נאיבית למען אוקראינה; מחווה לניקול הולופסנר: הקרנות סרטים בסינמטק ירושלים; לילה במגדל: מוזיקה, תרבות ואמנות במגדל דוד; אנימאטסורי 2023: כנס אנימה ומנגה בבנייני האומה

נכנס לאירוע // פרפורמנס בגלריה אלפרד

נכנס לאירוע, פרפורמנס מתמשך של האמן דן אלון המורכב מרישום חי בחלל הגלריה ומשיעורי אזרחות, יתקיים בימים חמישי עד שבת (24-26.8) בגלריה אלפרד (ליווי אוצרותי: רויטל משעלי). בפרפורמנס יגיב אלון למצב האקטואלי במדינת ישראל. כתגובה לתיקון חוק יסוד השפיטה, קרי ביטול עילת הסבירות, שעבר בכנסת ביולי 2023, ברוב של 64 מול 0, ייכנס אלון לעבוד בגלריה בשני אפיקים ובשני כובעים: כובע האמן המוחה וכובע המורה.

אלון, שתומך בהפגנות אך אינו משתתף בהן עקב קושי טראומתי בהימצאות בין המון רב, ״נכנס לאירוע״ בחלל הגלריה. את שלל הפעולות של הפרפורמנס המתמשך הוא יתעד ויעלה לרשתות החברתיות. במהלך הפרפורמנס יתקיימו שיעורי אזרחות בהשתתפות הקהל, שיעסקו במצב הפוליטי/חקיקתי העכשווי של מדינת ישראל ומתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד.

דן אלון, נכנס לאירוע

דן אלון, נכנס לאירוע


מכירה פומבית // אמנות נאיבית למען אוקראינה

מכירה פומבית של אמנות נאיבית למען העמותה ״United People Planet״ הפועלת באוקראינה תתקיים ביום חמישי (24.8) בגלריה ג׳ינא בתל אביב. זואי סבר, אמנית המיוצגת על ידי הגלריה, פתחה את העמותה למטרת גיוס כספים לעזרה לאזרחי אוקראינה וחייליה. בימים אלה פועלת העמותה להקמת מערך שיקום פסיכולוגי לאזרחים נפגעי הלם וחרדה באוקראינה. ערב המכירה ייערך, באופן סמלי, ביום העצמאות ה־32 של אוקראינה ויתקיים תחת חסות שגרירות אוקראינה בישראל.


מחווה לניקול הולופסנר // הקרנות סרטים בסינמטק ירושלים

לרגל סרטה החדש ״שקרים קטנים״ תוקרן החל מיום שישי (25.8) סדרה בת חמישה סרטים של הבמאית והתסריטאית ניקול הולופסנר בסינמטק ירושלים. שבעת הסרטים שביימה עד היום, שמתוכם יוצגו חמישה במהלך המחווה, מתרחשים בתוך עולם של מעמד בינוני לבן ומשכיל, הנאבק בצרות של היומיום: אהבות וקנאות, הצלחה וכשלון.

דרך הרגעים הללו הולופסנר מתעסקת לעתים בשאלות העמוקות ביותר: מהי אהבה – בזוגיות ובחיי המשפחה, מהי הצלחה וכיצד היא נמדדת, ודרכן גם באופן שבו גיבוריה מנסים להגיע להשלמה עם חייהם ועם עצמם – לעתים גם במחיר כואב. כוחה של הולופסנר נמצא ביכולתה לכתוב מעמדים אנושיים החושפים את החולשות והמגננות של גיבוריה ולביים את הרגעים האלו במידה של אהדה ואירוניה.

חברות עם כסף

חברות עם כסף


birds

לילה במגדל // מוזיקה, תרבות ואמנות במגדל דוד

לילה לבן של מוזיקה, תרבות ואמנות ירושלמית, חווית שוטטות, מסיבה ומופע זריחה יתקיים ביום חמישי (24.8) במגדל דוד מוזיאון ירושלים. במהלך הלילה יוצגו יצירות אמנות ירושלמיות, שישתלטו על הגלריות והמצודה, יערכו מופעי פרפורמנס בפינות המוזיאון ומופעי מוזיקה על הבמה המרכזית, ובחצות תחל מסיבה אל תוך הלילה, שתסתיים עם אור ראשון של יום שישי במופעי זריחה מול הנוף הירושלמי הקסום. בין המופעים: אורחת כבוד זהבה בן, טדי נגוסה, רייש, אנסמבל כעת, זיו בראשי ועוד.

צילום: ריקי רחמן

צילום: ריקי רחמן


אנימאטסורי 2023 // כנס אנימה ומנגה בבנייני האומה

כנס אנימאטסורי 2023 לאנימה, מנגה ותרבות יפן בישראל יתקיים ביום חמישי (24.8) בבנייני האומה בירושלים. הכנס מאורגן על ידי אמא״י – ארגון מנגה (קומיקס יפני) ואנימה (סדרות אנימציה יפניות) ישראל – ארגון ללא מטרות רווח הפועל למעלה מ־15 שנה לקידום תחום התרבות היפנית הפופולרית בארץ.

כמו בכל שנה, תיערך באנימאטסורי 2023 תחרות תחפושות נושאת פרסים ברמה בינלאומית. בנוסף, השנה תיערך בכנס לראשונה תחרות אנימציה בשיתוף עם איגוד מקצועות האנימציה הישראלי, המיועדת לאנימטורים מתחילים ומקצועיים כאחד.

צילום: דן עופר

צילום: דן עופר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden