כל מה שחשוב ויפה
סאם רחמין. צילום: נמרוד רייף

מה קורה // סאם רחמין

סאם רחמין חי על הקו ישראל-צרפת. בתערוכת יחיד בגלריה רוטשילד הוא מציג ציורים מהתבוננות, טכניקה שלמד בין השאר מהמאסטרים במוזיאון הלובר

מי?

סאם רחמין, בן 37, גר בפריז ובישראל.

אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

למעלה משלוש שנים בזוגיות עם האמנית הצרפתייה ויקטוריה טנטו.

מה בצלחת?

אוהב לאכול דברים איכותיים מזינים ובריאים, אבל כמובן שגם מתוקים. מאוד מתחבר לרעיון של ״שני שליש ממאכל האדם טוב לו, והשליש האחרון טוב לרופא שלו״.

סאם רחמין. צילומים: ויקטוריה טנטו

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלה אני מציג את ״תאווה לעיניים״, תערוכת יחיד בגלריה רוטשילד לאמנות ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. במשך רוב הילדות שלי הייתי שבוי בדמיוני. הייתי ילד ביישן ומופנם, כמעט מנותק מהעולם. בגיל 20 בחרתי בציור ראליסטי כשיטה להתחבר ולראות דרכה את המציאות. הציור מהמציאות לימד אותי כל כך הרבה. הקדשתי את רוב חיי לציור ואומנות, למדתי ארבע שנים בסדנא לציור ורישום בירושלים.

בהמשך המשכתי לשפר את עצמי ולצייר מהתבוננות עד שב־2014 התחלתי להעתיק מהמאסטרים בלובר בפריז על מנת ללמוד טכניקות קלאסיות ישירות מהם.

אני צייר היפר־ריאליסטי/ריאליסטי/קלאסי, רוב הציורים שלי נעשו מהתבוננות בשיטת אלה פרימה, לפעמים אני מתחיל ציורים בחוץ ואם הם ממש שובים אותי אני לוקח אותם לסטודיו ומפתח אותם עוד, בתערוכה החדשה שלי השתמשתי בשיטות ובטכניקות מודרניות וקלאסיות, הציורים נעשו באיטליה, ישראל צרפת וספרד.

birds

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי את לנרט אנדרסון בזכות ישראל הרשברג, ויצא לי אפילו לבקר אותו בביתו בברוקלין. היתה תחושה מאוד טובה וחיות אדיבה מצידו של לנרט,  למרות גילו המופלג.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרוייקט חיי הוא לרכוש בית גדול עם סטודיו ולעבוד עם מספר מודלים במקביל. הייתי רוצה גם לצייר ציורים עם יותר נרטיבים. להצליח בזה ובהקמת משפחה יהווה הצלחה ופרוייקט לכל החיים. מלבד זה אני מלמד סדנאות בארץ ובחו"ל והייתי רוצה להמשיך ללמד. הייתי אומר שהעלות לפרוייקט שכזה היא לפחות 2 מיליון.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קימונו של ג'יו ג'יטסו ברזילאי, כי מה לעשות החיים הם לא פיקניק.


רוצה להשתתף במדור מה קורה?
שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

סאם רחמין. צילומים: ויקטוריה טנטו

סאם רחמין. צילומים: ויקטוריה טנטו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נירה כלב

    יפה, הציור עם האגם מזכיר לי את הציר הזה שמצייר בנקודות יש לו גם כזה ציור על שפת האגם באחר הצהרים או ביום חופש. מרענן צבעים נקיים ויש הרבה אור בציור. טכניקה יפה. בהתחלה חשבתי שצילמת וצירת על גבי הצילום. היתי אומרת שאם זה כול כך ראליסטי אז צריך לראות פחות משיכות מכחול, מה שאני דוקא אוהבת לראות בציורים. אבל כאן עד הסוף, הגוף של האנשים צריך להראות חלק.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden