כל מה שחשוב ויפה
גיא גולדשטיין בבית הנסן. צילומים: טל ניסים
גיא גולדשטיין בבית הנסן. צילום: טל ניסים

גיא גולדשטיין בבית הנסן: בית חכם בגוף טיפש

פורטפוליו Promotion: בתערוכת יחיד בבית הנסן גיא גולדשטיין חוקר את היחסים בין עיר לחברה, תוך התמקדות בבתי דירות רבי קומות

בתערוכת יחיד שתיפתח בבית הנסן ב־13.10, ממשיך גיא גולדשטיין את המחקר שלו מהשנתיים האחרונות, אודות היחסים בין העיר לחברה ואודות המהלכים הפוליטיים והחברתיים, שעלולים להוביל לעתיד אפוקליפטי ודיסטופי. בתערוכה שאצרה ורדית גרוס גולדשטיין יוצא מהתבוננות בתערוכת הקבע בבית הנסן, המגוללת את סיפורו ההיסטורי של בית המחסה למצורעים, ובונה בחללי הגלריה אסופת חדרים עכשווית, העוסקת גם היא בנושאים של אובדן ובדידות.

תוך התמקדות ברבי הקומות שממלאים את העיר ובדירות שמרכיבות אותם, גולדשטיין מצביע על התפוררות הסדר המוכר והפונקציונלי וההתפרקות המוסרית המלווה אותנו. ההבטחה שהביאו עימן הקידמה, המודרניות והאורבניות, מתפוררת למקבץ של חלקי ריהוט ואביזרים ביתיים, חלקי גוף והררים של מלח ים המנסה לשמר את הסדר הטוב, שנראה שאבד.

גיא גולדשטיין. צילום: מ"ל

גיא גולדשטיין. צילום: מ"ל

גיא גולדשטיין בבית הנסן. צילומים: טל ניסים

גיא גולדשטיין בבית הנסן. צילום: טל ניסים

גולדשטיין מתבונן מחדש על תנאי המחייה במרחב אורבני אנונימי, נטול מקום וזמן, ועל השינויים בסדר החברתי, הפוליטי, האקלימי והטכנולוגי שהובילו אותנו, כיחיד וכחברה, למקום הזה. במיצב סוריאליסטי רחב היקף הוא בונה עולם שהוא בו זמנית מוכר וזר.

האובייקטים, חדרי הדירה, הרהיטים ותפקידם מוכרים לנו, אך קיומם ותפקודם נמצא בשיבוש מתמיד, ומאלץ אותנו לפעול מולם בצורה שונה מזו שאנו רגילים לה. הניכור ותחושת הזרות ממשיכים אל תוך העיר הצומחת לגובה, על הפיתוי החומרי החושני בה הם פועלים אל מול הפיקוח, השליטה והמישטור שהם חלק בלתי נפרד ממנה.


גיא גולדשטיין | בית חכם בגוף טיפש

אוצרת: ורדית גרוס, ארטפורט

בית הנסן, ירושלים. פתיחת תערוכה: יום שישי, 13.10.23, 12:00. נעילה: 16.12

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden