כל מה שחשוב ויפה
מיזם הכלות של נועם אלעזר ושמרית בן יעקב. צילומים: מ״ל

בואי כלה. גם במלחמה

המעצבות נועם אלעזר ושמרית בן יעקב מסייעות לכלות הדרום ועוטף עזה להתכונן לחתונה, וגייסו מעצבים נוספים למיזם. בקרוב הן מקוות לטפל גם בחתנים

בדומה לרבים מאיתנו, גם נועם אלעזר ישבה בימים הראשונים של המלחמה בביתה, משותקת מחרדה. ״ביום החמישי״, היא מספרת, ״יצאתי לנשום אויר ברחוב, וכשחזרתי הבנתי שצריך להניע דברים ושהעשייה כנראה מסייעת לכולנו״.

אלעזר, מעצבת תכשיטי פנינים בעלת המותג odd pearl שפועל מתל אביב, שם היא גם מתגוררת, הייתה מתוסכלת מהעובדה שאין לה ״מה לתת״ כדי לסייע. הדבר הראשון שעלה בראשה היה הזוגות בדרום שמתוכננת להם חתונה באופק. ״מעבר לכך שעולמם חרב עליהם, אני רוצה לשמח אותן, לתת להן הרגשה שהן יכולות להתארגן בשמחה לחתונה שלהן, אם ממש בקרוב או בטווח של עוד מספר שבועות ולמרות חוסר הוודאות והכאב, עם אריזה של פריטים ממעצבים ומעצבות ישראלים״. 

היא פנתה לחברתה, מעצבת האופנה שמרית בן יעקב, בעלת המותג Mishimono, ויחד הן החליטו לפנות לכל בעלי המקצוע הרלוונטיים שעוסקים בעולם החתונות, במטרה להכין מארזי חתונה. בין המעצבים שהתגייסו למיזם אפשר למצוא מעצבי אופנה של שמלות כלה כמו גם בגדי התארגנות לנשות המשפחה, תכשיטים, נעליים, מוצרי איפור וטיפוח ועוד. ״אני חייבת להודות שההירתמות של האנשים האלו מדהימה. ברגע שנודע על היוזמה שלנו, אנחנו מקבלות גם פניות יזומות של מעצבי אירועים, ספקי פרחים, די־ג׳ייז ועוד. חשוב לציין שכל הפריטים שאנחנו מגייסות הם חדשים וכאלו שלא השתמשו בהם לפני״. 

בין המעצבים שכבר נרתמו למיזם אפשר למנות את ויוי בלאיש, שחר אבנט, נדב רוזנברג (Northern Star), דרור קונטנטו, KAV, קים פרץ, Halo, מותגי הנעליים NOON, VAS, LAX, מימי לוזון ועוד. בימים הקרובים בכוונתן לפנות גם למעצבים לגברים, כדי לתת מענה גם לחתנים. בנוסף לכך הן מחפשות שליחים זמינים לשינוע מתל אביב לדרום, ושליחים במרכז שיהיו מוכנים לתת יד לאיסוף התרומות״.

איך הכלות יודעות על המיזם?

״נכון לעכשיו אנחנו פונות באופן יזום לכלות שנודע לנו שהן עומדות להתחתן. לצד זה יצאנו בקול קורא לכל מי שמכיר זוגות שעומדים להתחתן בקרוב, כשבשלב ראשון ניתן עדיפות לכלות הדרום/עוטף עזה, אבל אנחנו קשובות לכל הכלות בכל הארץ שהמצב המטורף השפיע על חתונתן. 

״אנחנו מבקשות מכל מי שמכיר זוג לקראת חתונה, כאלו שצריכים סיוע או תמיכה ועידוד, לפנות אלינו בהודעות באינסטגרם״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden