כל מה שחשוב ויפה

הקולנוע והטלוויזיה הישראלים למען החטופים והנעדרים

פורטפוליו News: תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית נרתמת למען החטופים והנעדרים בעזה בשיתוף מטה משפחות החטופים. ״החזירו את האהובים והאהובות שלנו הביתה, עכשיו!״

מטה משפחות החטופים יצא בקמפיין רשת להעלאת מודעות ויצירת לחץ בינלאומי. עשרות יוצרי קולנוע מהשורה הראשונה נרתמו למשימת ההסברה העולמית והפיקו סרטונים המיועדים להפצה ברשתות החברתיות, במטרה לקדם את המודעות להיקף הזוועות ובמקביל להפעיל לחץ בינלאומי רחב ככל האפשר לשחרור החטופים והנעדרים.

את הסרטונים ביימו יוצרים כמו ארי פולמן (ואלס עם באשיר, איפה אנה פרנק) ויסמין קיני (מצב נפשי בכאן 11) והפיק אלירן פלד (המנצחים והבלתי חשובים בכאן 11). עשרות הסרטונים, שמתורגמים לשפות רבות, מציגים עדויות אישיות של המשפחות ולא כוללים פריימים מסרטוני הזוועות, מה שהגביל וחסם הפצה של חומר הסברתי חשוב עד כה. הסרטונים הופקו בשיתוף פעולה מלא עם מטה המשפחות.

אלירן פלד, מפיק סדרת הסרטונים: ״אנו, קבוצה של עשרות אנשי קולנוע ישראלים, הצטרפנו למאבק משפחות החטופים והשבויים בדרישה לשחרר אותם לאלתר. לאור הטבח שביצע ארגון הטרור חמאס, ישנו חשש אמיתי לחיי השבויות והשבויים.

״סדרת הסרטונים עם עדויות בני המשפחה שהפקנו מבקשת להעביר את המסר של השבת החטופות והחטופים הביתה, מיד. אנו מבקשים מכל מי שיכול להפיץ את הסרטונים האלו ברחבי העולם, עכשיו זה הזמן להפעיל לחץ על מקבלי המדיניות ברמה בינלאומית ולעורר את דעת הקהל העולמית״.

בראיון לגלריה הארץ סיפרה הבמאית יסמין קיני: ״המצלמה היא הכלי שיכול לעזור לבני המשפחות להחזיר את יקיריהם. הרעיון הוא לתת להם לספר מה בדיוק קרה, ובמקביל להעניק נפח לדמויות החטופים, שהם לא יהיו רק שמות עם תמונה אלא בני אדם. הבמאית סמדר זמיר הוסיפה: ״כמו בהרבה תחומים אחרים שבהם אזרחיות ואזרחים לוקחים עכשיו אחריות, הבנו שגם כאן צריך לעשות מאמץ, ובגלל שאנחנו קולנוענים אז אנחנו עושים זאת בכלים שלנו״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden