כל מה שחשוב ויפה

האזנת נחמה: פודקאסטים מומלצים לתקופה הנוכחית

פסיכולוגים שמייעצים איך להתמודד עם טראומה, מה אוכלים כשנצורים שלושה ימים בממ״ד וקצת אמנות לנשמה: שימו אזניות ולחצו פליי, בתקווה שתמצאו שביב של נחמה רגעית. אולי תצליחו אפילו לחייך

איך ממשיכים

מה כולנו באמת רוצים עכשיו? שיגידו לנו מה לעשות. ואיך לעשות. ומתי לעשות. ואיך להפוך את הדבר הזה שאנחנו חיים בו לאחד שנסבל לחיות בו. בפודקאסט החדש מבית כאן 11 משוחחים תומר מיכלזון וצליל אברהם עם מומחים מתחומים שונים וגם עם אנשים שעברו טראומות שמטרתם לענות על השאלה הקשה – איך ממשיכים. עד כה עלו שישה פרקים, שבהם הם עוסקים בנושאים כמו כוחה של הקהילה, משבר האמון במין האנושי ועוד, עם אורחים מתחומי הטיפול השונים שעונים ומייעצים.

תומר מיכלזון וצליל אברהם, איך ממשיכים, כאן הסכתים

תומר מיכלזון וצליל אברהם, איך ממשיכים, כאן הסכתים


קשובות לחיים

עוד פודקאסט חדש מתחום המה הם החיים האלה שאנחנו חיים עכשיו ואיך לעזאזל מתנהלים בתוכם. אנה גרבר לסין – פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית ואורלי מירקין – עיתונאית ואשת תקשורת, משוחחות על המצב מזוויות שונות של חיי היומיום. בשלושת הפרקים ששוחררו עד כה הן עוסקות בנושאים כמו טראומה ובדרכים שבהן אפשר למנוע ממנה להפוך לפוסט טראומה, וגם בכאלה כמו חשק מיני בתקופת מלחמה.


חווית הדור כאהן

כבר שלוש שנים שאחד העוגנים המשמעותיים בחיי הוא פרק חדש של חווית הדור כאהן בכל יום ראשון בבוקר, ובניגוד לכמה פודקאסטים שלקחו הפסקה – דור כאהן דווקא העלה הילוך ומאז תחילת המלחמה משחרר יותר פרקים מהרגיל, שמוגדרים כ״מהדורות חירום״. מומלץ בעיקר זה שבו הוא מארח את אסיא גרינברג, תושבת קיבוץ בארי, וזה שבו הוא מארח את ד״ר עמוס פריבס, כנראה הפסיכולוג הכי אנושי במחוזותינו.

חווית הדור כאהן

חווית הדור כאהן


באות בזמן

בימים כתיקונם הייתי מבכה הרבה יותר על העובדה שנורית גפן החליטה, דווקא בעיתוי הזה, לפרוש מהגשת הפודקאסט שהיא ודליה גוטמן עושות יחד כבר שנה, ושבמהירות שיא (ובצדק) הפך לקאלט. אבל זה לא הזמן לחפש אשמות אז רק אגיד שדליה לא ויתרה על הבמה ומארחת בכל פרק חבר.ה אחר.ת – בינתיים אפשר להאזין לפרקים שהוקלטו יחד עם נדב פרי ושחר סגל (הבת), שגם הם נהדרים ועדיין – מאוד אשמח לשמוע את נורית יושבת מאחורי המיקרופון שוב, גם אם רק לרגע.


birds

שמנמנים

עוד פייבוריט שלי בשוטף, הפודקאסט של אורן ברזילי וחן זאוסמר שמדברים על הדברים הכי לא חשובים בעולם האוכל, שהם בעצם, כידוע – הכי חשובים שיש. בפרק המיוחד (חלק א׳, מה שרומז על זה שיהיה גם חלק ב׳!) הם מספרים מה אוכלים כשנצורים שלושה ימים עם ילדים בממ״ד, אחד מביניהם בלי חשמל (סיפור אמיתי) וגם על מה הכי שווה לאכול כשיוצאים מהם בשלום.

שמנמנים

שמנמנים


תיק עבודות

כי בכל זאת: הפודקאסט של מגזין פורטפוליו שבו מארח יובל סער (היי) אמנים.ות, מעצבים.ות, מאיירים.ות, אנשי במה, מחול, אדריכלים.ות ועוד ועוד – הוא בין היחידים שבהם יכולים כל הנ״ל להשמיע את קולם. ובואו, אתם רוצים לשמוע את קולם. גם בתקופה הזאת. כמעט 150 פרקים זמינים להאזנה עד כה, וציפור קטנה לחשה לנו שבקרוב יהיו גם כאלה חדשים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden