כל מה שחשוב ויפה

קולקציית התקווה של סטלה & לורי

האחיות ורד בלנק גריזים וזוהר בלנק קמה הוציאו סדרת חולצות מיוחדות לעכשיו, שיועדו בחלקן לתרומה, להבעת הזדהות ולקריאה להשבת החטופים

קולקציית HOPE (תקווה) היא סדרת חולצות שעיצבו בחודש האחרון האחיות ורד בלנק גריזים וזוהר בלנק קמה. השתיים הן בעלות המותג Stella and Lori, שנקרא בכלל על שם הסבתות שלהן. לרוב הקולקציות שלהן מורכבות מפריטי וואן סייז, שמתאימים למגוון רחב של נשים. הן מעדיפות פריטים בסגנון ״רחוק מהגוף״ והקולקציות שלהן כוללות מגוון של חלקים עליונים מסוגים ומבדים שונים, מכנסיים, שמלות ואוברולים וכן עיצוב של דפוסים מקוריים, לצד שילובי רקמה. שפת המותג האופיינית שלהן הופכת כל פריט לייחודי.

״תהליך העיצוב והייצור שלנו נעשה כולו כאן בישראל״ אומרת בלנק קמה. ״מיומה הראשון של החברה שלנו (שהוקמה ב־2014) הקפדנו על ייצור מקומי ועל שמירה על תנאים הוגנים. אנחנו מייצרות בכמויות בוטיקיות ששומרות על הייחודיות של הפריטים והלובשות אותם. הגזרות והעיצובים שלנו מכבדים את הגוף הנשי, ובאותו זמן משחקים במגרש ששייך לשני המינים; מחבקים את הוורסטיליות והמגוון, מאפשרים ביטוי עצמי ויוצרים שינוי בהסתכלות על הגוף וקנה המידה הנשי״.

ורד בלנק גריזים וזוהר בלנק קמה. צילום: שי אפגין

ורד בלנק גריזים וזוהר בלנק קמה. צילום: שי אפגין

סטלה & לורי. צילומים: תומר לופסקו

סטלה & לורי. צילומים: תומר לופסקו

כבר בתחילת המחאה החברתית השנה מצאו עצמן האחיות בלנק מעורבות בפעילות חברתית. הן סייעו לעמותת ״בונות אלטרנטיבה״ למכור ולהפיץ דרך את החולצות האדומות של מחאת הנשים באתר האינטרנט של סטלה אנד לורי.

״בעוד שעם בונות אלטרנטיבה סיפקנו סיוע לוגיסטי בלבד, הפעם הרגשנו שאנחנו חייבות לעשות יותר״ אומרת בלנק גריזים. ״אחרי שבימים הראשונים התנדבנו בפעילות החמ״לים של אחים לנשק, הרגשנו שאנחנו רוצות לעשות מעבר לכך – בשדה שלנו.

birds

״עיצבנו חולצה ראשונה בסדרה, ממש מדם ליבנו. זו הייתה חולצת טי שרקום עליה המשפט ONCE NEVER AGAIN. את המילה ONCE מחקנו ולצידה נראה לב מדמם ובוכה. החולצה תומחרה ב־190 ₪ ואת כל התמורה העברנו לאחים לנשק. הייתה היענות מטורפת. אנשים חיפשו לתרום וללבוש משהו משמעותי ומכרנו ממנה מאות יחידות.

״בהמשך לכך עיצבנו את החולצה השנייה, לה קראנו HOPE, ועליה מודפס לב עם פרחים. לחולצה השלישית בסדרה נתנו את השם NOW, ומופיע עליה לב מחובק בשתי ידיים צהובות, ומתחתו רשום ההאשטאג bringthemhomenow#.

״מאז ומעולם אנחנו עובדות 100% כחול לבן וגם הפעם חשוב לנו ששרשרת שלמה של ספקים ייהנו ויתפרנסו מהעבודה. הסטודיו שלנו ממוקם ברחוב הקישון בתל אביב. באותו הבניין נמצא גם הגזרן והרוקם שלנו. ברור לנו שזה משפיע על המחיר של האופנה שלנו, אבל אנחנו רואות בזה שליחות״.

כמה חולצות מהסדרה כבר נמכרו?

״אלפים. אנחנו לא מסוגלות אפילו לתת מספר מדוייק. קשה לתאר מה קורה כאן בסטודיו. אנחנו הולכות בין ערימות של טי שרטס ואריזות. כרגע אנחנו מקבלות הזמנות שייוצרו תוך מספר ימים.

״בתחילה כאמור מכרנו במחיר עלות וכל ההכנסות עברו במלואן לתרומה. בימים האחרונים החזרנו את המחיר למחיר של טי שרט שלנו, שעומד על 390₪, ושולי הרווח שלנו מינימליים. מההכנסות אנחנו בעיקר משלמות לספקים שלנו ובנוסף מעבירות – 20% מההכנסות שיבואו ממכירת הסדרה הזו, לטובת נשות העוטף שנאלצו לעבור את התופת הבלתי נתפסת הזו״.

מה הלאה?

״כבר החלטנו שנעצב חולצה רביעית בסדרה הזו, אבל זה יקרה רק אחרי שובם של כל החטופים. והתפילה שלנו כמו של כולם שזה יקרה עכשיו״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden