כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: תכנית שהות לאמנים מפונים ביפו העתיקה

פורטפוליו News: רזידנסי יפו העתיקה ואיגוד האמנים הפלסטיים מזמינים אמנים מפונים להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית שהות אמן בת שלושה חודשים. מועד אחרון להגשת מועמדות: 7.12

בימים מורכבים אלה של מלחמה, אבל והלם, בין עשרות אלפי המפונים מבתיהם ישנו מספר לא קטן של אמנים. לצד אובדן הבית והקהילה, רבים איבדו גם את הסטודיו בו יצרו ועם הטלטלה שכל תחום התרבות חווה, איבדו רבים את היכולת להתפרנס.

רזידנסי יפו העתיקה (JAR) בשיתוף עם איגוד האמנים הפלסטיים, מזמינים אמנים מפונים, מהדרום ומהצפון, להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית שהות אמן בת שלושה חודשים ביפו העתיקה. במסגרת התכנית האמנים והאמניות הנבחרים יגורו ויעבדו בבית הרזידנסי – בית עות׳מני מלא השראה בן שבעה חדרים הממוקם ברובע ההיסטורי ביפו העתיקה. כל אמן.ית יקבלו חדר פרטי בדירה לצד שימוש החללים המשותפים (סלון, מטבח וחדרי שירות). התכנית מתאימה לאלה שמגורים משותפים ויצירה במרחב קבוצתי (חללי העבודה הם פרטיים) מיטיבים עימם.

האמנים הנבחרים יקבלו חלל עבודה ביפו העתיקה. לצד הליווי המקצועי והאוצרותי יזכו היוצרים לתוכנית העשרה של סדנאות ומפגשים מטעם איגוד האמנים הפלסטיים ובשיתוף עם תאי התרבות של העיר תל אביב.  בתוכנית יתמוך תרפיסט.ית מוסמך.ת שילווה את האמנים במשך שהותם בבית.

לאמנים תינתן האפשרות להציג את עבודתם בכל שלב שהותם בבית, אך לא קיימת כל חובת תוצאה במהלך השהות. תיבחן האפשרות להציג בחלל פנוי ביפו העתיקה פרויקט שהחל ברזידנסי עד שנה מתום התכנית (מנהל אמנותי: סהר עזימי; אוצרת מלווה: סאלי הפטל נוה).

רשאים להגיש אמנים ישראלים, המפונים.נות מבתיהם בעקבות ״חרבות ברזל״, העוסקים באמנות כעיסוק עיקרי בשלוש השנים האחרונות לפחות (לימודים לתואר לא מהווים דרישת סף אך יכולים להיחשב כשנה אחת מתוך השלוש) והם אמנים פלסטיים, אמני מיצב, וידאו, מיצג ואוצרות.

לפרטים נוספים והגשת מועמדות >>>
מועד אחרון להגשת מועמדות: 7.12

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden