כל מה שחשוב ויפה
Northern Star. צילום: אסף עיני
Northern Star. צילום: אסף עיני

רשימת קניות // 5.12.23

Northern Star בהשראת איליה ואמיליה קבקוב; טי שירטס מלחמה באתא; ארץ ישראל ב־BISOU MAMAN; פקטורי 54 בשיתוף האמן הרן כסלו; צמידי הנצחה ב־Shuzi Jewelry

Northern Star בהשראת איליה ואמיליה קבקוב

קולקציית החורף של המעצב נדב רוזנברג למותג Northern Star עוצבה בהשראת התערוכה של האמנים אמיליה ואיליה קבקוב שמוצגת במוזיאון תל אביב. התערוכה כוללת ציורים, מיצבים וטקסטים תאורטיים המתארים את חייהם של האמנים, מילדותם המוקדמת ועד שנת 1980. רוזנברג הושפע במיוחד מהיצירה ״מעוף״ שמתארת מציאות דיסטופית. בציור גדול הממדים דמויות, בני אדם וחיות שונות, מרחפות באוויר לצד כלי תעופה שונים, ונראה שהן נודדות לעבר מקום עם עתיד טוב יותר.

קשה להתעלם מהטיימינג שבו מוצגת התערוכה בישראל – תקופה של מדינה מבולבלת וחברה בצומת דרכים. הקולקציה עוצבה עוד באוגוסט, באווירה המדוכדכת של המחאה החברתית, שגרמה לרוזנברג להרגיש כאילו אין מקום לציפורים. מוטיב להקות הציפורים הנודדות בולט בקולקציה בפריטי הסוודרים החתוכים בלייזר, שמושחלים בחוטי אקרילן בעבודת יד – טכניקה שמזוהה עם המותג ובכל עונה בוחנת גבולות חדשים בין ביטוי דקורטיבי לפיגורטיבי. עוד בקולקציה פריטי דנים, שמלות, חולצות וסריגים במבחר טקסטורות וצבעים.
מחירים: 290-1,190 שקלים (כרגע ב־35% הנחה)
להשיג: בחנות המותג בבזל 35, תל אביב

Northern Star. צילומים: אסף עיני

Northern Star. צילומים: אסף עיני

 


טי שירטס מלחמה באתא

על סדרה חדשה של טי שירטס של המותג אתא מופיע המשפט Dear world I wish you will never experience how war feels like. את המשפט כתבה המקעקעת שרה קורי ואנשי אתא נתקלו בו באינסטגרם שלה, והחליטו להדהד אותו הלאה.
מחיר: 250 שקלים
להשיג: בחנויות המותג

אתא. צילומים: אורית פניני


ארץ ישראל ב־BISOU MAMAN

מתוך הכאב הבלתי נגמר והתחושות הקשות, ומתוך הזיכרון של לאבד אדם קרוב עיצבה שרון רטס בעלת המותג BISOU MAMAN חולצת טי שחורה שעליה מצוירת מפת ארץ ישראל בקווי מתאר שרקומים בחרוזים אדומים. המפה מצוירת על גבי החולצה בדיוק במקום שבו קורעים חולצה כחלק ממנהגי האבלות של העם היהודי. רטס ביקשה לבטא את האבלות הקולקטיבית שנפלה על ארץ ישראל.
מחיר: 359 שקלים
להשיג: בסטודיו בכורזין 5 גבעתיים

ביזו מאמא. צילומים הילה קוק

ביזו מאמא. צילומים הילה קוק


birds

פקטורי 54 בשיתוף האמן הרן כסלו

פקטורי 54 חברה לאמן הרן כסלו, בן קיבוץ בארי, ליצירת מחברות משותפות שיודפסו בבית הדפוס של בארי ויימכרו בחנויות ובאתר פקטורי 54. כל הרווחים ממכירתן ייתרמו לשיקומו ובנייתו מחדש של קיבוץ בארי. בנוסף, יוצעו יצירותיו של כסלו למכירה בחנות בקניון רמת אביב.

כסלו, דור שלישי למייסדי קיבוץ בארי, הוא זוכה פרס התרבות לאמן צעיר לשנת 2018 מטעם משרד התרבות והספורט. עבודתו מציגה את נוף בארי דרך תמונות אבסטרקטיות על גבול הצורניות, ואת הנוף הפיזי כפי שהוא זוכר אותו, חווה אותו כעת, וכפי שהוא ירצה שיהיה. מחברת הכתיבה המשותפת בהדפסת בית הדפוס של בארי מציגה עבודה חדשה של כסלו המתארת את נוף הקיבוץ, רקע השמיים, מדשאות הקיבוץ, עצי האקליפטוס וכלניות היער האדומות שנטעו על ידי מייסדי הקיבוץ.
מחיר: 49 שקלים (מארז של שתי מחברות וגלויה ב־98 שקלים)
להשיג: בחנויות הרשת ובאתר

הרן כסלו. צילום: איציק נבון

פקטורי 54 והרן כסלו


צמידי הנצחה ב־Shuzi Jewelry

את פרוייקט ״צמידים לזכרם״ יזמו אנשי סטודיו Shuzi Jewelry מפרדס חנה־כרכור, בהשראת ההיכרות האישית של שרון גנדלמן בעלת הסטודיו עם שתיים מהנרצחות בנובה. הצמידים עשויים חרוזים בצבע כחול ולבן שמסמלים את הארץ ואת העם שלנו, הסופיות באה לידי ביטוי בסוגר הצמיד שעשוי משני חרוזים בצבע אדום שמסמלים את הדם, על מנת שלא נשכח לעולם את האכזריות בשה הם נרצחו. במרכז הצמיד מופיע שם הנרצח.ת.

בכל יום מגיעות מתנדבות אל הסטודיו ויוצרות את הצמידים שלמען יצירתם השיגה גנדלמן תרומה מהקהילה היהודית בטורונטו. כל מי שאיבד מישהו שיקר לליבו יכול להזמין את צמידי ההנצחה. עד כה הכינו עשרות צמידים למשפחות שכולות, בנות זוג, חברים טובים וחברים לצוות.
להשיג: בסטודיו בפרדס חנה. פרטים נוספים באתר, בעמוד האינסטגרם ובטלפון 052-6936963

Shuzi jewelry. צילומים: שרון גנדלמן

Shuzi jewelry. צילומים: שרון גנדלמן


חנוכה במוזיאון אנו

בחנות של אנו מוזיאון העם היהודי נמכרים מוצרים מיוחדים לחנוכה. המעצבת גרסיאלה נעמי מציעה סביבון צבעוני שמזכיר במראהו תכשיט. לצידו מוצגות בחנות המוזיאון חנוכיית קוביות מודולרית מורכבת מקוביות, חנוכיית גלים עם קני פליז בעיצוב מינימליסטי, וחנוכיית נסיעה קומפקטית ונפתחת.

מחירים: 14-2,000 שקלים
להשיג: בחנות המוזיאון, קמפוס אוניברסיטת תל אביב, קלאוזנר 15 תל אביב

חנוכה במוזיאון אנו. צילום: גרסיאלה נעמי

חנוכה במוזיאון אנו. צילום: גרסיאלה נעמי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden