כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מפגשים ספרותיים־מוזיקליים ופסטיבל סרטי ילדים

ברוח הזמן: סדרת אירועים בבית אריאלה; 2019 של אוהד נהרין: להקת בת שבע בסוזן דלל; תאורה מילולית: מפגשי התנסות בבית הספר לאמנויות המילה; פסטיבל סרטי ילדים.ות: חנוכה בסינמטק תל אביב; כוחות יצירה: מפגשים ליוצרים בתא תרבות דה וינצ׳י; מאנא: להקת המחול ורטיגו במרכז סוזן דלל

מאנא // להקת המחול ורטיגו במרכז סוזן דלל

להקת המחול ורטיגו תעלה בבכורה מחודשת למופע ״מאנא״ החל מיום רביעי (13.12) במרכז סוזן דלל. ״מאנא״, יצירתה של נעה ורטהיים, עוסקת במושג בית, ומקבלת בימים אלו משמעות מיוחדת. היא עלתה לראשונה בשנת 2009. במהלך החזרות ובשלב היצירה אף אחד לא שיער עד כמה העבודה תהפוך לרלוונטית בעקבות האירועים הקשים של ה־7 לאוקטובר.

בשנה בה היצירה נוצרה לראשונה המונח ״מאנא״ קיבל משמעות נוספת: נועה ורטהיים העתיקה אז, יחד עם משפחתה, את מקום מגוריה אל קיבוץ נתיב הל״ה, שם הקימו את כפר האמנות האקולוגי ורטיגו. באותם הימים מבחינת נעה המושג ״בית״, הן במישור הפרטי והן במישור האמנותי, עבר טלטלה עזה. על רקע האירועים האחרונים שפקדו את המדינה היצירה ״מאנא״ והמושג בית מקבלים משמעות בלתי צפויה שמעולם לא נדרשנו אליה קודם לכן.

להקת ורטיגו, מאנא. צילום: אפרת מזור

להקת ורטיגו, מאנא. צילום: אפרת מזור


ברוח הזמן // סדרת אירועים בבית אריאלה

״ברוח הזמן – המילה הכתובה בצל מלחמה״ סדרת אירועים מיוחדת של עיריית תל אביב יפו בבית אריאלה, תתקיים במהלך השבוע (10-14.12) בהשתתפות סופרים, יוצרים ואישי רוח. התכנית תכלול פרויקט מיוחד של מכתבים מאת סופרים ואישי רוח על המצב הנוכחי, ומופע מיוחד המבוסס על אותם מכתבים בהשתתפות יוסי מרשק, אפרת בן צור, אלון פרידמן וערן צור.

בנוסף יתקיים מפגש ספרותי־מוזיקלי בין אשכול נבו למוזיקאית עלמה גוב, ופאנלים שבהם ישוחחו סופרים על הספרות העברית אחרי אירועי ה־7 באוקטובר, על כתיבת טראומה, על הדרום ביצירה, על משבר האינטלקטואלים ועוד. בין המשתתפים בפאנלים: חיים באר, דורית רביניאן, לאה איני, נועה מנהיים, אתגר קרת, שיר ראובן, אסף גברון ועוד.


2019 של אוהד נהרין // להקת בת שבע בסוזן דלל

סדרה חדשה ממופעי ״2019״ של להקת בת שבע תעלה במרכז סוזן דלל החל מיום ראשון (17.12). ״2019״ לא היתה חלק מעונת המופעים הנוכחית של בת שבע, אבל המצב הוביל את הלהקה לערוך שינויים ולדייק את ההצעה האמנותית לאור המציאות שהשתנתה. היצירה, על כל מורכבותה, נראית רלוונטית מתמיד.

הבמה של נהרין היא ציר של היסטוריה לא כרונולוגית שהגופים בו נמתחים כמו בקפיץ. הם מתפקדים הן כמכונות להדהוד נוסטלגיה והן כיצורי כלאיים שחוגגים ומתיכים שוב ושוב את מגוון הזהויות שהגוף סופג במרחב הצר שבין הנהר לים. הם נעים הלוך וחזור, מציגים בגאווה מיתוסים מקומיים, קושרים באינטנסיביות מלאת פאתוס שמחה ומאמץ, ואז הם מאיטים, לעיתים עד כדי עצירה מוחלטת, ומתכנסים לתוך עצב עמוק.

להקת בת שבע. 2019. צילום: אסקף

להקת בת שבע. 2019. צילום: אסקף

להקת בת שבע, 2019

להקת בת שבע, 2019. צילום: אסקף


birds

כוחות יצירה // מפגשים ליוצרים בתא תרבות דה וינצ׳י

״כוחות יצירה – נתיבי פעולה לעת הזאת״ – מפגשים ליוצרים ויוצרות עצמאיים, יתקיימו ביום רביעי (13.12) בתא תרבות דה וינצ׳י. המפגשים, מטעם אי״ב – ארגון יוצרים עצמאים בתיאטרון ואמנות המופע, יעסקו בנושאים כמו מה התפקיד שלנו – אמניות ואמנים – עכשיו בזמן מלחמה ובעתיד שלאחריה? איך נוכל להבין את היצירה בזמנים האלה, ומה ליצור עכשיו?

החלק הראשון יוקדש לשיחה ושאלה, בהנחיית מיכל ואעקנין ואיתי מאוטנר, ג׳ייסון דנינו הולט ועלית קרייז, דפנה קרון וארז מעין שלו. נמשיך לשיחת זום טרנסאטלנטית יצירה בזמני מלחמה עם Vlad Troitsky, במאי קבוצת התיאטרון DAKH האוקראינית. החלק השני של הערב הוא הזמנה לפעולה ויכלול שלוש סדנאות לבחירה בהנחיית דקלה קידר, אילנית תדמור ושמעון לוי.


תאורה מילולית // מפגשי התנסות בבית הספר לאמנויות המילה

״תאורה מילולית״, יום מיוחד של מפגשי התנסות המקשרים בין כתיבה לבין אמנויות וז׳אנרים קרובים יתקיים היום (10.12) בבית הספר לאומנויות המילה בירושלים (ניהול אמנותי: נועה שקרג׳י). המפגשים יעסקו בנושאים כמו קריאה בקול, ספרות ספקולטיבית, ציור, תכנות, מוזיקה, ספרות ארוטית, מחול, תפילה ועוד.

ינחו את המפגשים נועה מנהיים, ערן צור, ירמי פינקוס, יעל דקלבאום, שרון אס, שמעון אדף, שירלי גל, אופיר טושה גפלה, אפרת ולירו, רונן בבלוקי, עדי מאירוביץ׳, וערן הדס. המפגשים יערכו בקבוצות אינטימיות במטרה לאפשר שילוב של מופע, שיחה והתנסות.

שמעון אדף. צילום: רונן ללנה

שמעון אדף. צילום: רונן ללנה


פסטיבל סרטי ילדים.ות // חנוכה בסינמטק תל אביב

פסטיבל תל אביב הבינלאומי ה־19 לסרטי ילדים וילדות של סינמטק תל אביב יתקיים בין הימים שלישי לשבת (13-16.12). הפסטיבל, המתקיים מדי שנה בחג החנוכה, מביא למסך את מיטב סרטי הילדים מהארץ ומהעולם. השנה לאור המצב יתקיים הפסטיבל באופן היברידי וחלק מהסרטים יהיו זמינים לקהל אונליין, בערוץ ה־ VOD של הסינמטק. התכנית העשירה תיתן דגש השנה על הנושא ״סרטים בעקבות ספרים״ ושלל הקרנות וסדנאות יתקיימו בנושא.

במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיימו הקרנות טרום בכורה של סרטים מדובבים נבחרים, סדרות של כאן חינוכית בהקרנות טרום בכורה בנוכחות היוצרים והכוכבים, הקרנות רגישות בשיתוף עם עמותת מקומות שמורים עבור קהל ממגוון נוירולוגי, הצגות ילדים, מפגשי אמן, סדנאות, קורסים, שעות סיפור, חידונים, עמדות יצירה, עמדות מסך ירוק והדלקת נרות קהילתית מדי יום.

אוקיי, תודה, ביי. Labyrint Film

אוקיי, תודה, ביי. Labyrint Film

שקשוקה עונה 4. כאן חינוכית

שקשוקה עונה 4. כאן חינוכית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden