כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // אירועים ספרותיים בבית ביאליק ויצירה ישראלית־אתיופית

פתיחה מחודשת: בית ביאליק; NO SCRUBS: סדרת מופעים במרכז סוזן דלל; עקבות הסערה: רב שיח בגלריה לאמנות בטבעון; ערבי הקרנה: סרטים קצרים במכון הצרפתי; ימי הולגאב: יצירה ישראלית־אתיופית בירושלים  

פתיחה מחודשת // בית ביאליק

המוזיאון, הארכיון ומרכז התרבות בית ביאליק ייפתח מחדש לקהל הרחב ביום חמישי (21.12) לאחר שיפוץ ממושך. לאורך יום הפתיחה המחודשת, שהוא גם יום הולדתו ה־151 של המשורר הלאומי, יערכו מדריכי המוזיאון סיורים בבית לילדים ולמבוגרים. בערב יתארח פודקאסט לייב מכיכר ביאליק ״עיר מקלט – תרבות בזמן מלחמה״ בהנחיית עומר בן יעקב ומיכל צורן, עם האורחת שני פוקר (האירוע בשיתוף מחלקת דבק של עיריית תל־אביב-יפו).

במקביל תיפתח גם פתיחת עונת אירועי הספרות בבית ביאליק, עם סדרת אירועים ספרותיים תחת הכותרת ״מצפן: שיחות על המקום בעקבות חמש יצירות מופת״. הסדרה כוללת חמש מחוות ליצירות עבריות בעלות אוריינטציה פוליטית מובהקת: ״האומץ לחולין״ של לאה גולדברג, ״השבר הסורי אפריקני״ של אבות ישורון, ״אמא עם ילד״ של דליה רביקוביץ, ״פה ושם בארץ ישראל״ של עמוס עוז ו״דולי סיטי״ של אורלי קסטל בלום. באירועים יתקיימו מעגלי שיח סביב היצירה בין סופרים, משוררים, ואנשי רוח, בליווי מוזיקלי או אמנותי.

בית ביאליק. צילומים: תום פורת

בית ביאליק. צילומים: תום פורת


ֿNO SCRUBS // סדרת מופעים במרכז סוזן דלל

אירוע מתמשך תחת השם NO SCRUBS יתקיים ביום שישי (22.12) בתיאטרון ענבל במרכז סוזן דלל. קשה ומשונה ללכת לתיאטרון בימים אלו. לשבת בחושך ולקבל את סמכותו של האמן שמעניק פשר לזמן. ומי בכלל מסוגל להעניק את דברו כעת? NO SCRUBS: כנס טייץ#6 ושאריות מצוללן הוא טקס של שאריות של עבודות מפסטיבל צוללן שנגנז בשל המלחמה. שאריות שמנסות לנסוע בזמן, וטקסטים חדשים מן הווה.

משתתפות: אנה ווילד, כרמל בן אשר, DJ DROOL, דור פרנק ונועם בן ישראל, שני ארזי, אמיר פרג׳ון, ליהי לוי, גיא דולב, קימ טייטלבאום, זוהר שפיר, בשמת נוסן, שי קוקי, DJ DETROIT. ניהול אומנותי: עדו פדר.


birds

ערבי הקרנה // סרטים קצרים במכון הצרפתי

ערבי הקרנה של סרטים קצרים יתקיימו במכון הצרפתי בתל אביב בשיתוף קרן מקור, בשני ימי שלישי הקרובים (19.12, 26.12). בכל אחד משני הערבים יוצגו ארבעה סרטים קצרים, שהופקו או נתמכו על ידי קרן מקור: הערב הראשון יוקדש לסרטים קצרים עלילתיים והערב השני לסרטי אנימציה קצרים. לאחר כל מפגש יתקיימו רבי שיח באנגלית עם היוצרים. הסרטים כולם הופקו בתקופה האחרונה וחלקם עדיין מוצגים בפסטיבלים בינלאומיים.

הינומה. סרטים בתמיכת קרן מקור

הינומה. סרטים בתמיכת קרן מקור


עקבות הסערה // רב שיח בגלריה לאמנות בטבעון

לקראת נעילת התערוכה ״1973, מפת סימון הזיכרון״ יתקיים ביום שישי (22.12) רב שיח בגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה בקרית טבעון. כשהמציאות הכואבת פוגשת את הטראומות מן העבר, השיח ינסה להבין איזו אמנות מולידה המלחמה ואילו עקבות היא משאירה. האירוע ייפתח בסיור חופשי בתערוכה, ואחריו יתקיימו פאנלים בנושא: ״מלחמה וצילום״ – מנחה: עודד הירש; משתתפים: גלעד אופיר, אבישג שאר־ישוב ואיליה יפימוביץ. ״בשם האב, יוצרות דור שני למלחמה״ – מנחה: ד״ר שחר מרנין־דיסטלפלד; משתתפות: שירז גרינבאום, משי קופלביץ, וד״ר שירה סתיו.


ימי הולגאב // יצירה ישראלית־אתיופית בירושלים

ימי הולגאב, סדרת אירועים של יצירה ישראלית־אתיופית, תעלה בבית הקונפדרציה בירושלים החל ממוצ״ש (23.12). הסדרה מתקיימת במקום פסטיבל הולגאב הבינלאומי המסורתי, שנדחה השנה בשל המלחמה. היא תכלול ארבעה ימים של יצירה ישראלית־אתיופית מקורית, מנחמת ומרגשת, בתחום המוזיקה, המחול והתיאטרון, בהשתתפות מיטב האמנים.

בין האירועים: מופע פתיחה עם יאיר דלאל ואבטה בריהון; אושי מסלה, ישראל בר־און ודניאל עצטה במופע טריו; דגה פדר בשני מופעי מחול בערב אחד; אבי ווסה עם נכסי צאן ברזל של המוזיקה האתיופית; גודאי ארז־ביטואלין ביצירת תיאטרון־מחול לרקדנית סולו בליווי מוזיקה חיה; נחמה לנשמה: מרקנה מארחים את תומבולה אבבאו; תיאטרון הולגאב עם ההצגה ״בואו לבונה״.

כנפיים שבורות. צילום: מיכל אגוזי

כנפיים שבורות. צילום: מיכל אגוזי

אושי מסלה. צילום: שחר פאר

אושי מסלה. צילום: שחר פאר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden