כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // חנוך לוין באופרה ופט שופ בויז בסינמטק

חנוך לוין – האופרה: הפקה חדשה בבית האופרה; יצירתה של הפסלת ורדה יתום: סרט ושיח בבית גבריאל; מופעים ופעילות בחודש פברואר: להקת מחול ורטיגו; פט שופ בויז – דרימלוורלד: הקרנות בסינמטק תל אביב

חנוך לוין – האופרה // הפקה חדשה בבית האופרה

חנוך לוין – האופרה, הפקה אופראית חדשה תעלה בבית האופרה בתל אביב החל מיום שני (29.1). ההפקה כוללת את הדמויות העצובות והמצחיקות של גדול המחזאים הישראליים ומוזיקה מקורית של חמישה מלחינים ישראליים, שקיבלו לידיהם מערכונים, שירים וקטעים ממחזות שכתב חנוך לוין. חמשת המלחינים, המייצגים דורות שונים של כתיבה מוזיקלית – יוסי בן נון, דוד זבה, יונתן כנען, יונתן קרת ורוני רשף – בראו לכל אחד מהקטעים עולם מוזיקלי מלא בהומור, בכאב וברגש.

המערכונים בהפקה נבחרו על ידי עידו ריקלין, הדרמטורג של האופרה, מתוך מחזות ושירים שנכתבו בתקופות שונות של כתיבתו של לוין, וביניהם ״סוחרי גומי״, ״יעקובי וליידנטל״, ״רווקים ורווקות״, ״רצח״, ״שיץ״, ״הג׳יגולו מקונגו״ ועוד. לצידם שובצו כמה מהשירים המוכרים של לוין, כמו ״לונדון״ ו״חיה לי מיום ליום״, וגם כמה ״שירי ילדים״ משעשעים וכואבים אותם הלחין יוסי בן נון.

חנוך לוין - האופרה. צילום: יוסי צבקר

חנוך לוין – האופרה. צילום: יוסי צבקר


יצירתה של הפסלת ורדה יתום // סרט ושיח בבית גבריאל

אירוע הקרנת סרט ושיח אודות יצירתה של הפסלת ורדה יתום יתקיים ביום שיש (2.2) בבית גבריאל. את הסרט, שביימו עומר וחן יפמן אודות האמנית, ילווה שיח שבו ישתתפו זוהר מונסונגו, אוצרת ומנהלת מוזיאון בית השומר ובשמת הראובני זאבי, אוצרת הגלריה מוזיאון בית השומר. הסרט יוקרן בעקבות תערוכתה של ורדה יתום שלא נפתחה במוזיאון בית השומר בקיבוץ כפר גלעדי (שנסגר בתחילת המלחמה) – ״מאדם אתה ואל אדם תשוב״.

ורדה יתום, חומרי אדם. צילום: יואב אלקובי

ורדה יתום, חומרי אדם. צילום: יואב אלקובי


birds

מופעים ופעילות בחודש פברואר // להקת מחול ורטיגו

במהלך חודש פברואר יתקיימו מופעים ופעילויות של להקת מחול ורטיגו במרכז סוזן דלל בתל אביב, במעלות, בפרדס חנה ובתיאטרון ירושלים. בין המופעים: ״מקום״ – עבודתה של נעה ורטהיים, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה בשיתוף עם רנה ורטהיים קורן, שבה היא עוסקת במישור הקיומי ובשדה הרוחני ומערבת את הפנים עם החוץ; ״תלמידים רוקדים ורטיגו״ – פרויקט חינוכי שבו נחשפים תלמידי מגמות המחול ומרכזי מחול מרחבי הארץ לשפה של להקת הלהקה.

עוד יועלו Shape On Us – קומפוזיציה ל־11 רקדנים בעלי גיוון פיזי מאת שרון פרידמן; ״מאנא – כלי של אור״ – יצירה שמציגה מסע מיסטי פילוסופי בין ניגודים, בין רוח וחומר, נצחיות וגשמיות. שפת התנועה חוקרת את הקו הזכרי והעיגול הנקבי דרך מבנים ספירליים ואנרגיה מתעצמת.

תלמידים רוקדים ורטיגו. צילום: אביעד פוקס

תלמידים רוקדים ורטיגו. צילום: אביעד פוקס

מקום, להקת מחול ורטיגו. צילום: אלעד דבי

מקום, להקת מחול ורטיגו. צילום: אלעד דבי


פט שופ בויז – דרימלוורלד // הקרנות בסינמטק תל אביב

שתי הקרנות לפט שופ בויז – דרימוורלד – הלהיטים הגדולים של הלהקה בהופעה חיה בקופנהגן, יתקיימו בשבועיים הקרובים (31.1, 4.2) בסינמטק תל אביב. סרט ההופעה בבימויו של דייויד ברנרד יוצא לרגל 40 שנה להיווסדה של הלהקה, ומשלב הופעה חיה שהתקיימה ביולי 2023 בארנה המלכותית בקופנהגן. הסרט יוקרן בשתי הקרנות בלבד, והן יתקיימו בו זמנית במדינות רבות בעולם – באותם התאריכים. לפני ההקרנה הראשונה ב־31.1 תתקיים שיחה עם אייל דסקל, עורך מוזיקלי ודי.ג׳יי.

פט שופ בויז - דרימוורלד. צילום: טרפלגר

פט שופ בויז – דרימוורלד. צילום: טרפלגר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden