כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // איך מאיירים מלחמה במוזיאון הרצליה ותערוכות התרמה בתל אביב

היומן הגרפי: דוד פולונסקי במוזיאון הרצליה; אמנות ישראלית 23: מכירת התרמה בבנק הפועלים; אורסון וולס: מחווה לגדול הבימאים בסינמטק ירושלים; משפחה אחת: תערוכת התרמה בשטרית & וולף; עוצר נשימה: מפגש בגלריה רוזנפלד ות״א תרבות קרית המלאכה

איך מאיירים מלחמה // דוד פולונסקי במוזיאון הרצליה

״מוואלס עם באשיר ועד אנה פרנק: היומן הגרפי״ – שיחה בין המאייר דוד פולונסקי ויובל סער, אוצר התערוכה ״ספרו לי עוד״, תתקיים ביום שישי (9.2) במוזיאון הרצליה. במפגש השני בסדרה ״איך מאיירים מלחמה?״ ישוחח פולונסקי על השתתפותו בפרויקט ההיסטוריה המטורפת של האיור הישראלי, על הדרך שבין ואלס עם באשיר לאנה פרנק: היומן הגרפי, ועוד. בסיום האירוע יתקיים מפגש עם האמן והאוצר בחלל התערוכה ״ההיסטוריה המטורפת של האיור הישראלי״.

מתוך הסרט ״ואלס עם באשיר״

מתוך הסרט ״ואלס עם באשיר״


אמנות ישראלית 23 // מכירת התרמה בבנק הפועלים

תערוכת האמנות הישראלית ה־23 שמצדיעה לאמנים ישראליים מוצגת עד ליום שני (5.4) בבניין ההנהלה של בנק הפועלים בתל אביב. התערוכה מוקדשת השנה להעלאה לסדר היום את נושא בריאות הנפש וההתמודדות עם מגבלה נפשית וטראומות בעקבות המלחמה.

בנק הפועלים, באמצעות קרן פועלים בקהילה במרכז לבנקאות חברתית, בחר באנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש, שאליה ייתרמו ההכנסות מהמכירות בתערוכה. בתערוכה מוצגות כ־600 עבודות של אמנים מובילים לצד אמנים צעירים בתחילת דרכם. כמו כן, התערוכה מארחת אמנים מיישובי הנגב המערבי שפונו מביתם בעקבות המלחמה.

גיל הלר, תערוכת אמנות ישראלית 23 בבנק הפועלים. צילום: מ״ל

גיל הלר, תערוכת אמנות ישראלית 23 בבנק הפועלים. צילום: מ״ל


birds

אורסון וולס // מחווה לגדול הבימאים בסינמטק ירושלים

מחווה לאורסון וולס, אחד מגדולי הבימאים בהיסטוריה של הקולנוע, מתקיימת עד יום שני (5.2) בסינמטק ירושלים. וולס היה ילד פלא שהקריירה הקולנועית שלו סטתה מהר מדי מנתיב ההצלחה ונדדה לעבר שבילים צדדיים. המסתורין וההחמצה של הפרק העיקרי בקריירה הקולנועית שלו מהווה מקור למבט מעריך ומתפלמס עם הישגיו וכשלונותיו. חלק מסרטיו היו אבודים, אחרים לכודים במאבקי זכויות, ולא תמיד אפשר היה להשיגם. התוכנית מאפשרת לראשונה זה שנים רבות, לצפות כראוי בנתח עיקרי מעבודות הבימוי של וולס.

מתוך הסרט Touch of Evil של אורסון וולס. צילום: Park Circus Universal

מתוך הסרט Touch of Evil של אורסון וולס. צילום: Park Circus Universal


משפחה אחת // תערוכת התרמה בשטרית & וולף

״משפחה אחת״, תערוכת התרמה ומכירה פומבית למען משפחות המילואימניקים, מוצגת עד 2.3 בגלריה שטרית & וולף בתל אביב. בעקבות המלחמה בעלי הגלריה רות שטרית ויונתן וולף אברמצ׳יק הקדימו את השקת המבנה החדש שנועד להיפתח באביב 2024 עם תערוכת יחיד של ריצ׳רד אורלינסקי, מהאמנים המפורסמים בעולם. השניים התגייסו מיידית לקיים תערוכת התרמה בשיתוף עם עשרות אמנים למען חיזוק ושיקום הנשים והילדים, משפחות המילואימניקים המגויסים לשמירה על המדינה והחיים של כולנו. הרווחים ממכירת כל יצירות האמנות יתרמו לעמותת מאמטכ״ל.

התערוכה מציגה מבחר של עשרות יצירות המשקפות את הרוח הישראלית של בכירי האמנים בישראל, ותיקים ובעלי שם לצד צעירים ומבטיחים. מכירה פומבית בתערוכה בהנחיית השחקן ליאור רז, יוצר הסדרה ״פאודה״, תתקיים ביום שלישי (6.2).

מאיה גולד בגלריה שטרית & וולף. צילום: יותם פרום

מאיה גולד בגלריה שטרית & וולף. צילום: יותם פרום

צדוק בן דוד בגלריה שטרית & וולף. צילום: דיויד שיינמן

צדוק בן דוד בגלריה שטרית & וולף. צילום: דיויד שיינמן


עוצר נשימה // מפגש בגלריה רוזנפלד ות״א תרבות קרית המלאכה

עוצר נשימה: זמן, מתח והשהייה בקולנוע – שיחה בעקבות התערוכה ״בהמתנה״ בגלריה רוזנפלד תתקיים בשבת (10.2) בגלריה ואחריה בת״א תרבות קרית המלאכה. בשיחה ישתתפו ד״ר שמוליק דובדבני (אוניברסיטת תל אביב), האמנית טל שוחט ואוצרת התערוכה מיה פרנקל טנא.

השלושה ידונו בממד הזמן בקולנוע ויתמקדו בסצנות של ציפייה, מתח והמתנה – לעיתים מורטת עצבים; יעסקו בשאלות של צילום ותיעוד בעקבות מאורעות ה־7 באוקטובר והמלחמה שעדיין מתחוללת; וידברו על יצוג הזמן בעבודות המוצגות בתערוכה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden