כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // פריחת הדובדבן בירושלים ומונטי פייתון באופרה

יפן בירושלים: פריחת הדובדבן בגן הבוטני; הבשורה על פי מונטי פייתון: פתיחת העונה באופרה הישראלית; מכירת התרמה מקוונת: גלריה מאיה; 3++: פרפורמנס של תיאטרון נוצר; פסטיבל הקולנוע האנתרופולוגי: סינמטק ירושלים; לוּסִיד: מסע מוזיקלי לילי במפעל

יפן בירושלים // פריחת הדובדבן בגן הבוטני

חגיגות הסאקורה ופריחת הדובדבן תתקיים במהלך השבוע השבועיים הקרובים בגן הבוטני גבעת רם בירושלים, שנצבע לזמן מוגבל בוורוד מהפנט של פריחת עצי הדובדבן. פעם בשנה נוהגים היפנים לצאת אל הפארקים, לחוות ולחגוג את פריחת עץ הדובדבן, הנמשכת 10 ימים בלבד. ביפן ממתינים ההמונים שנה שלמה לימי הפריחה המפורסמת, הנקראת סאקורה, המסמלת את האופי היפה אך החמקמק ובן החלוף של האביב.

המבקרים, הורים וילדים, מוזמנים לחגיגת פריחה קסומה המשלבת פעילויות יפניות כמו מופע אמנויות לחימה, תיפוף טאיקו, הדגמת אמנויות לחימה יפנית, התנסות בלבישת בגדים יפנים, סיורים בין עצי הדובדבן, טקס תה יפני מסורתי, סדנת צילום, סדנאות יצירה, סדנת מאנגה ועוד.

חגיגת הסאקורה בגן הבוטני ירושלים. צילום: אשר-פורגס

חגיגת הסאקורה בגן הבוטני ירושלים. צילום: אשר-פורגס


הבשורה על פי מונטי פייתון // פתיחת העונה באופרה הישראלית

סדרת המהפכה פותחת הערב (11.2) את העונה שביעית באופרה הישראלית, עם הבשורה על פי מונטי פייתון – יצירה מקורית לתזמורת, מקהלה ותוכי מת מאת זהר שרון ורועי אופנהיים – קרקס מוזיקלי שחושף באופן חדש את ההומור והטירוף של חבורת מונטי פייתון. המופע שופע חשיבה קומית אסוציאטיבית ומוטרפת, חיבורים הזויים בין עולמות תוכן רחוקים ומערכונים שנונים ללא פאנץ׳ ליין ברור.

המופע בהשתתפות תזמורת המהפכה בניצוחו של רועי אופנהיים, השחקן בן פרי (ציפורלה), אנסמבל זמרי מורן ומקהלת מורן. על ההלחנה, העיבוד ועריכת הווידאו זהר שרון, על הדרמטורגיה והכתיבה אמון איתי זבולון ועל הבימוי איתי זבולון ורועי אופנהיים. תאריך נוסף בחודש אפריל.

הבשורה על פי מונטי פייתון, תזמורת המהפכה. צילום: משה צ׳יטיאת

הבשורה על פי מונטי פייתון, תזמורת המהפכה. צילום: משה צ׳יטיאת


מכירת התרמה מקוונת // גלריה מאיה

מכירת ההתרמה המקוונת של גלריה מאיה מתקיימת השנה בפעם הרביעית החל מיום חמישי (15-19.2). למשך חמישה ימים בלבד אתר מכירת ההתרמה יפעל ובו אפשר יהיה לרכוש ולהיחשף למאות יצירות של מיטב האמנים והאמניות בישראל – אמנים ותיקים ובכירים לצד קולות חדשים ומבטיחים שלוקטו במיוחד עבור האירוע.

מכירת ההתרמה המקוונת של גלריה מאיה מאפשרת את פעילותה השנתית כעמותה ללא מטרות רווח ומהווה הזדמנות לתמוך באופן ישיר בפעילותנו ובאמנים.ות ישראלים.ות. השנה, עקב המצב המורכב, אפשרו לאמנים.ות לקבל גם 60% מההכנסות (ולפחות 50%). שאר ההכנסות ינותבו להמשך פעילותה של הגלריה, ולקיום פעילויות יצירה ותרומת ציוד אמנות לילדי המפונים בכל הארץ של ה״אטליה – בית לאמנות״ בשיתוף עם גלריה מאיה.

אנה איילת אפל, מכירת התרמה גלריה מאיה. צילומים: מ״ל

אנה איילת אפל, מכירת התרמה גלריה מאיה. צילומים: מ״ל

ורד אהרונוביץ

ורד אהרונוביץ

ליאת אלבלינג

ליאת אלבלינג


3++ // פרפורמנס של תיאטרון נוצר

המופע 3++ של תיאטרון נוצר יעלה בסוף השבוע הקרוב (16-17.2) במרכז תרבות מנדל ביפו. המופע הוא פרפורמנס בהשראת המחזה האיקוני של אנטון צ׳כוב, ״שלוש אחיות״. על רקע החללים המגוונים במרכז תרבות מנדל, מתרחשת הזמנה לצאת למסע אינטראקטיבי ואימרסיבי המנווט במרקם העדין והמורכב של העתיד, אי הוודאות, ההגשמה האישית והתפקיד המתפתח של התיאטרון בעולם המשתנה ללא הרף.

במרכז 3++ טמון החיפוש הנצחי אחר משמעות בתוך המרחב העצום של אי וודאות ונסיבות משתנות. באמצעים אינטראקטיבים השואבים השראה מהדמויות והנרטיב של ״שלוש אחיות״, מיזוג של מיצבי וידאו וטקסטים מקוריים מוצתים הרהורים על המוכר והאנגמנטי, הידוע והלא נודע. המשתתפים הופכים לחלק בלתי נפרד ממאמץ קולקטיבי להתמודד עם אי הוודאות של המחר, תוך התעמתות עם החתירה לסיפוק אינדיבידואלי בהווה.

3++ של תיאטרון נוצר. צילום: נטשה שקדנס

3++ של תיאטרון נוצר. צילום: נטשה שקדנס


birds

פסטיבל הקולנוע האנתרופולוגי // סינמטק ירושלים

פסטיבל הקולנוע האנתרופולוגי ה־12 של המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית יתקיים בימים שלישי עד חמישי (13-15.2) בסינמטק ירושלים. במהלך הפסטיבל יוקרנו 15 סרטים מברזיל, נפאל, סין, ארגנטינה, קוריאה פינלנד ועוד. הפסטיבל מציע לקהל היכרות עם סרטים דוקומנטריים בעלי אוריינטציה אתנוגרפית. סרטים אלה, מתארים בכלים קולנועיים את המורכבויות של חיי היחידים והקהילות בעולם הרחב, ואת היחס בין האנושי ללא אנושי. ההקרנות מלוות בהרצאות מקדימות מפי חוקרות וחוקרים.

את הפסטיבל יפתח מופע אמנות לחימת שוטוקאן ולאחריו הסרט ״אל תוך השאולין״ (סין, 2023) בבימוי הונגיון סאן. הסרט עוקב אחר חיי היומיום של התלמידים והנזירים במנזר שאולין, על הר נישא בצפון מרכז סין, הנחשב למקום בו צמחה מסורת הצ׳אן והתפתחו אומנויות הלחימה הסיניות.

מתוך ״אל תוך השאולין״. צילום: מ״ל

מתוך ״אל תוך השאולין״. צילום: מ״ל


לוּסִיד // מסע מוזיקלי לילי במפעל

לוסיד – לילה של חוויה אודיו־ויזואלית אימרסיבית יתקיים בלילה של חמישי (15.2) ועד שישי בבוקר במפעל בירושלים. הקולקטיב הירושלמי ״סאונד טמפל״ פותח מרחב להאזנה ולצלילה עמוקה, שבו אפשר לשהות בין בגבול שבין העולמות – בין עירות לחלום ובין הזיה למציאות. את המסע יעבירו אמנים ויזואלים לצד די.ג׳ייז ומוזיקאים שינגנו מוזיקה רכה ואקספרימנטלית לאורך הלילה. הערב יתקיים בשיתוף ברוטינה, רשות הצעירים בעיריית ירושלים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden