כל מה שחשוב ויפה

דרוש/ה: משרת פרופ׳ יוצר/ת ומשרת אמן/ית בקמפוס בטכניון

פורטפוליו Promotion: לטכניון, מכון טכנולוגי לישראל, דרושים/ות פרופ׳ יוצר/ת ואמן/ית בקמפוס במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות. מועד אחרון להגשת מועמדות: 30.4

המחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות בטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, מתמקדת בהיסטוריה ופילוסופיה של מדע, הנדסה ורפואה, ומקדמת מחקר שקושר בין לימודים הומניסטיים ומדעים.

המחלקה גם מקדמת פעילות אמנותית מקורית ומציעה משרות אקדמיות עם קביעות במשרה מלאה לאמנים יוצרים, תוך דגש על יצירת קשר עם קהילת המחקר בקמפוס.

מועמדות למשרת פרופ׳ יוצר/ת

המועמדים מצופים:

 • להמשך הפעילות האומנותית שלהם ובמקביל לקידום דיאלוגים בין תחומיים עם חברי סגל בטכניון
 • פיתוח צורות חדשות של ידע ופרויקטים חדשניים
 • פיתוח מחקר אמנותי בהקשר של המעבדה המדעית
 • השפעה על חיי הסטודנטים והקמפוס
 • הרחבת הקשרים וההזדמנויות בתחומי ההוראה והמחקר

על המועמדים להיות בעלי רקורד מצוין של הישגים ברמה בינלאומית בתחום אמנותם. נדרשת היכרות עם המסגרת האקדמית ותקשורת טובה עם מדענים. תואר Ph.D. מהווה יתרון. התפקיד פתוח לכל הדרגות עם עדיפות למועמדים בכירים.

על המועמדים להגיש קורות חיים, הצהרת מחקר (2-5 עמודים), תיק עבודות, והצהרת הוראה (2 עמודים). כמו כן, נדרשים פרטים של שני ממליצים, מהן רשאי ראש הוועדה לבקש מכתבי המלצה.

איור: The Public Domain Review

איור: The Public Domain Review

מועמדות למשרת אמן/ית בקמפוס: מחקר, הוראה, ויצירה

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, השיק בשנת הלימודים תשפ״ג (אוקטובר 2022) תכנית חדשה בשם ״אמן בקמפוס: מחקר, הוראה, ויצירה״. התכנית מנוהלת על ידי המחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות ומאפשרת לאמניות/ים לפתח פרויקט בשיתוף פעולה עם חברי הסגל והסטודנטים של קהילת המחקר בטכניון.

התכנית תומכת באמנים שעבודתם מערבת מחקר וניסוי ומשלבת את מדעי הרוח, המדעים, הטכנולוגיה ומקצועות ההנדסה. העדפה מיוחדת תינתן למי שעבודתם מייצרת שיח ושיתוף פעולה סביב הממשקים שבין אמנות, מדע והנדסה עם חברי הסגל והסטודנטים בטכניון.

משך השהות והתאריכים: שישה חודשים, משרה מלאה, בשנת הלימודים האקדמית 2024-2025 (אוקטובר 2024 עד ספטמבר 2025).

המימון לתכנית מוענק הודות למענק נדיב של גב׳ סוניה מרשק. התמיכה לכל תקופת השהות תהיה מלגה בסך 25,000 דולרים. האמן הנבחר יידרש לשהות בקמפוס הטכניון לפחות יומיים בשבוע. מימון נרחב יותר ייתכן במקרה שהאמן יגיע מחוץ לארץ וישהה בטכניון במשך רוב ימי השבוע.

מחויבויות: כחלק מתכנית השהות, האמן ילמד קורס לתואר ראשון בו סטודנטים ילמדו מחקר, כתיבה ופרקטיקה אמנותית. הסטודנטים יציגו את עבודתם במגוון דרכים, כולל הרצאות, מיצבים ואירועים. האמן יעבוד עם הקהילה המקצועית והתרבותית של הטכניון, ישתתף בהרצאות ובאירועים חברתיים ויפתחו שיתופי פעולה מחקריים.

דרישות: תינתן העדפה לבעלי דוקטורט או MFA. על המועמדים להציג את המסמכים הבאים:

 • קורות חיים כולל השכלה, ניסיון, פרסומים (אם יש), פרסים.
 • סילבוס של קורס בנושא לבחירתכם. הקורס טעון אישור הוועדות הרלבנטיות בטכניון.
 • תיק עבודות הכולל דימויים של עד 25mb (בקבצי jpg) ורשימת דימויים (קובץ pdf); רשימת קישורים לעבודות ברשת.
 • שמות של שני ממליצים, כולל שיוך אקדמי, טלפון וכתובת דוא״ל (מכתבי המלצה יידרשו רק עבור מי שיגיעו לשלב הסופי).
 • לוח זמנים משוער לפרויקט, לתקופה של ארבעה עד שישה חודשים בשנה״ל תשפ״ה.
 • הצהרת כוונות (3-5 עמודים) הכוללת: תיאור של פרויקט השהות. כיצד תנצל את השהות בטכניון? אילו נושאים, ארטיפקטים ואירועים בכוונתך ליצור? הפרויקט עשוי להתפתח ולהשתנות בעתיד, אבל חשוב להבין מהם הנושאים והשאלות שתחקור, מה הגישה שלך למחקר וכיצד אתה מתכנן לבצע אותו.
  תיאור של האופן שבו הפרויקט ישתלב במחלקה: התיאור צריך להיות מפורט ככל האפשר. חשוב על עבודתך, המחקר, המקורות והסטודנטים בטכניון. כיצד הפרויקט מתחבר לתכניות בטכניון ומקדם שיתופי פעולה בין אמנות, מדע, טכנולוגיה ומדעי הרוח? האם הפרויקט יהיה כרוך בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים?

את החומרים (לשני התפקידים) יש לשלוח לענת גלס בכתובת [email protected]
מועד אחרון להגשת מועמדות: 30.4
לפרטים אודות המחלקה >>>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden