כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // ספרי אמן בהרצליה ושאלות על תקווה בתל אביב

סופ״ש של ספרי אמן: מגזין III ספרים במוזיאון הרצליה; בינה מלאכותית, הטיות אמיתיות: טכנולוגיה ומגדר; Everything Must Go: דנה רוטנברג בתיאטרון הבית; אורלנדו, הביוגרפיה הפוליטית שלי: הקרנת סרט בארטפורט; אמנות ושאלות של תקווה: הרצאה ודיון במקרר  

סופ״ש של ספרי אמן // מגזין III ספרים במוזיאון הרצליה

בסוף השבוע הקרוב (22-24.2) תתארח חנות מגזין III יפו ספרים במוזיאון הרצליה בתערוכה ״ספרו לי עוד: מהלכים באיור עכשווי״, לאירוע מכירת ספרי אמן. החנות, שהוקמה ב־2022, היא הראשונה בארץ שמתמקדת בספרי אמן מקומיים, ואפשר למצוא בה למעלה מ־550 ספרים שונים, ביניהם כאלה שהם עבודות אמנות בפני עצמן.

במהלך סוף השבוע יציע המוזיאון מגוון רחב של אירועים נוספים, הפונים לילדים ולמבוגרים, ביניהם: הצגת ילדים מאת קרן כץ – תיאטרון הקרון; שיחי גלריה בהשתתפות שמעון אדף, אורנה גרנות ועוד.

קרן כץ בתערוכה ״ספרו לי עוד״ במוזיאון הרצליה. צילום: דניאל חנוך

קרן כץ בתערוכה ״ספרו לי עוד״ במוזיאון הרצליה. צילום: דניאל חנוך

רוני פחימה ובתיה קולטון, הקוף למד לארוג. צילום: דניאל חנוך

רוני פחימה ובתיה קולטון, הקוף למד לארוג. צילום: דניאל חנוך

עפרה עמית, מתוך ״ספרו לי עוד: בעקבות הרומנים הגרפיים״

עפרה עמית, מתוך ״ספרו לי עוד: בעקבות הרומנים הגרפיים״


בינה מלאכותית, הטיות אמיתיות // דברים שבא לנו ללמוד

שירה וינברג הראל תבחן הטיות מהיבט מגדרי בטכנולוגיות, החל מ־Google translate בתחילת דרכה ועד פלטפורמות Generative AI חדשות. ״נראה דוגמאות שיאירו באור חדש את הכלים המוכרים לנו, נצחק, נזדעזע, ונשמע על הכלים שיש בידינו כדי להתמודד עם הפערים הללו ולבנות עתיד שיוויוני יותר״. ההרצאה תתקיים בחלל של Moveo ביום שישי (23.2) בשעה 9:30, רחוב לילינבלום 31 בתל אביב. ההכנסות יתרמו לסיירת יום הולדת – מיזם שדואג לחגוג ימי הולדת לילדי המפונים.

שירה וינברג הראל, בינה מלאכותית, הטיות אמיתיות

שירה וינברג הראל, בינה מלאכותית, הטיות אמיתיות


Everything Must Go // דנה רוטנברג בתיאטרון הבית

המופע Everything Must Go של דנה רוטנברג בשיתוף אנדראה מרטיני והלל קוגן חוזר לבמת תיאטרון הבית ביפו ביום חמישי (22.2). המופע הוא הומאז׳ ל־letting go – לשחרר, להשתחרר, להוציא לחופשי, להרפות, להיפטר. כמו בגראז׳ סייל, מוציאים את הקרביים של הבית אל החצר. חפצים וזכרונות אישיים, אוצרות (וגם ג׳אנק!). השיר שליווה את הנשיקה הראשונה, ואת הנשימה האחרונה. נחגוג את ההתאבלות, ואולי, רק אולי, נמשיך להיאחז במה שאינו למכירה.

דנה רוטנברג, הלל קוגן ואנדראה מרטיני. צילום: יאיר מיוחס

דנה רוטנברג, הלל קוגן ואנדראה מרטיני. צילום: יאיר מיוחס


birds

אורלנדו, הביוגרפיה הפוליטית שלי // הקרנת סרט בארטפורט

הקרנת הסרט אורלנדו, הביוגרפיה הפוליטית שלי בבימויו של פול ב׳ פרסיאדו, תתקיים הערב (18.2) בארטפורט, במסגרת האירועים בתערוכה ״יותר ממספיק״. האירוע יכלול סיור מקדים בתערוכה עם אוצר התערוכה ירדן שטרן, ולאחר ההקרנה יתקיים שיח בין האוצר ירדן שטרן ויאיר הוכנר, מנהל הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע הגאה.

״כפי שכתבת את הביוגרפיה שלי בטרם נולדתי, החלטתי לשלוח לך מכתב לאחר מותך״ – כך פונה הבמאי פול ב׳ פרסיאדו לווירג׳יניה וולף, שבשנת 1928 פרסמה את ״אורלנדו״, שנודע כרומן הראשון שעסק בפלואידיות מינית ומגדרית. עשורים לאחר מכן, בשנת 1992, יצא הסרט בבימויה של סאלי פוטר ובכיכובה של השחקנית טילדה סווינטון הידועה בגווניה האנדרוגנים, שביסס את מעמדה כשחקנית. בגרסתו הקולנועית והעכשווית של הסופר והפילוסוף הטרנס פרסיאדו, 26 טרנסים, טרנסיות וא־בינארים בני 8 עד 70 שמגלמים את אורלנדו ואת וולף עצמה.

אורלנדו, הביוגרפיה הפוליטית שלי. צילום: מ״ל

אורלנדו, הביוגרפיה הפוליטית שלי. צילום: מ״ל


אמנות ושאלות של תקווה // הרצאה ודיון במקרר

אמנות ושאלות של תקווה בבלפסט – הרצאה ודיון עם שירה לפידות, ראשת התכנית לתואר שני בלימודי תרבות של מכללת ספיר, תתקיים ביום רביעי (21.2) בגלריה המקרר. ההרצאה היא חלק מסדרת האירועים ״חלום. שבר. תקווה?״, שמתקיימת כחלק מתערוכת הצילומים של בתיה הולין המוצגת כעת בגלריה.

ההרצאה תעסוק בנושאים כמו למה הסכסוך הישראלי פלסטיני המתמשך משתקף על חומות העיר בלפסט שבצפון אירלנד 25 שנים אחרי החתימה על הסכמי השלום שם? איך האמנות והתרבות הם חלק מהתקווה שקיימת שם? ומה נוכל ללמוד מזה לקונפליקט שאנו חיים וחיות פה?

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden