כל מה שחשוב ויפה
מרינה אברמוביץ׳, האמנית נוכחת, מומה, 2010. צילום שלבי לסיג, ויקיפדיה
מרינה אברמוביץ׳, האמנית נוכחת, מומה, 2010. צילום שלבי לסיג, ויקיפדיה

פורטפוליו לייב: הרוח תנצח תמיד, בכל מצב - בקריית אונו

הרצאה חדשה עם יובל סער וחגית פלג רותם באולם מופת קריית אונו, בעקבות התערוכות של מרינה אברמוביץ׳ ודיוויד הוקני בטוקיו ובלונדון, על כוחה של אמנות לשמח ולרומם את רוח האדם. יום חמישי 28.3 בשעה 20:30

שני משפטי מפתח בכניסה לתערוכות האירו בפנינו את תפקידה של האמנות בימים קשים. בכניסה לתערוכה של דיוויד הוקני, שנפתחה בקיץ האחרון בטוקיו, זה היה משפט שאמר האמן בתחילת הקורונה, במרץ 2020, ברגע שבו העולם עצר מלכת: רק תזכרו שהם לא יכולים לבטל את האביב (תרגום חופשי ל־Do remember they can’t cancel the spring).

והנה ב־7 באוקטובר השנה, על קיר הכניסה לתערוכה של מרינה אברמוביץ׳ ברויאל אקדמי בלונדון, המשפט The Spirit In Any Condition Does Not Burn הצליח לרגש אותנו עד דמעות. כמי שמרבים לנסוע בעולם, אנחנו מלקטים ביקורים בתערוכות כמו אספנים מכורים. לעתים הן מצטברות לצד חוויות שונות מהנסיעה ולעתים הן בולטות מעל הכול והופכות למקור מים חיים, חומר למחשבה ומשמעות, שהולכת מעבר לחוויה האמנותית.

דיוויד הוקני, שנה בנורמנדי. צילומים: מ״ל

דיוויד הוקני, שנה בנורמנדי. צילום: מ״ל

כשהתפוגג ההלם מהאירועים האכזריים ומההרס והמלחמה שהגיעו בעקבותיהם, שתי התערוכות הללו, של הוקני ושל אברמוביץ׳, הפכו עבורנו לסמנים של אופטימיות ולמשענת של הומניזם – אמונה ברוח האדם. בהשראתן בנינו את ההרצאה ודרכן אנחנו מטיילים בין רעיונות, יוצאים לעיסוק בסיפור חייהם של שני האמנים, וחוזרים לכאן ולעכשיו.

על המרצים: יובל סער, המייסד והעורך הראשי של מגזין פורטפוליו, אצר תערוכות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, במוזיאון ארץ ישראל, במוזיאון העיצוב חולון, במוזיאון יפו, במוזיאון לאמנות האסלאם ועוד. בעבר כיהן כראש מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל וככתב העיצוב של עיתון הארץ.

חגית פלג רותם, עורכת שותפה במגזין פורטפוליו, מרצה ומדריכה סיורי אמנות ותרבות חזותית בארץ ובחו״ל ואוצרת פרויקטים אמנותיים ורב־תחומיים. בעבר עורכת וכתבת אמנות ותרבות בעיתון גלובס, עורכת מגזין ליידי גלובס.

  • יום חמישי 28.3 בשעה 20:30
  • משך זמן הרצאה: כשעה
  • עלות לכרטיס בודד: 65 ש״ח

לרכישת כרטיסים >>>

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. עינת שרוף

    אין עליכם!! נהנית לקרוא אתכם מאוד

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden