כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // לחם ושושנים בגלריה מאיה ותיאטרון רות קנר במוזיאון תל אביב

לחם ושושנים 18: תערוכת מכירה ומיצגים בגלריה מאיה; אוספות את הזמן: מופעי מחול ברחבי הארץ; מחרב נומג: קבוצת תיאטרון רות קנר במוזיאון תל אביב; להקת המחול הקיבוצית בעכו: יום האישה בגליל המערבי; שישי בעיירה: סדנאות, סיורים ואטרקציות בירוחם  

לחם ושושנים 18 // תערוכת מכירה ומיצגים בגלריה מאיה

לחם ושושנים, תערוכת המכירה השנתית של עמותות ״מען״ ו״סינדיאנת הגליל״ תתקיים בימים רביעי עד שבת (6-9.3) בגלריה מאיה. העמותות מקיימות מדי שנה תערוכה שנתית של מכירת יצירות אמנות, שהכנסותיה מוקדשות לפרויקטים המקדמים ומעודדים את שילובן של נשים ערביות בשוק העבודה. השנה יוצגו בה למכירה עבודותיהם של מעל 400 אמנים ואמניות.

במהלך התערוכה (7-9.3) יתקיים ״אמפתיה 21״ – אירוע מיצגים מיוחד המשלב אביזרים, אופנה וכוריאוגרפיה, בהשתתפות אסף כץ, מאיה קפלן, מיכאלה כצביץ׳ וניקה רשטניקובה (אוצר: חגי אולריך).

מיכל נאמן. צילומים: מ"ל

מיכל נאמן. צילומים: מ״ל

רונן זן

רונן זן

אשרף פואחרי

אשרף פואחרי

אדם יקותיאלי

אדם יקותיאלי


אוספות את הזמן // מופעי מחול ברחבי הארץ

אוספות את הזמן – סדרת מפגשים של הופעות בכורה שיח ומחול יתקיימו במהלך החודש הקרוב (7.3-5.4) במרכז סוזן דלל בתל אביב, במרכז כלים לכוריאוגרפיה בבת ים ובמרחב בנטף. המפגשים שנעים מהחיים לאמנות יציינו 15 שנות עשייה ויצירה של הכוריאוגרפית גלית ליס עם נשים בגוף הבוגר (גילים 60-88), באוצרות משותפת של ליס, ד״ר עידית סוסליק ונטלי צוקרמן.

גלית ליס, כוריאוגרפית, מורה, מייסדת ומנהלת אמנותית של בית הספר ״גילה״ לתנועה ואמנות הבמה לנשים בגיל הבוגר מכל הארץ. במסגרתו היא מפתחת מזה 15 שנה את ״שפת גילה״ – מתודולוגיה ייחודית לעבודה עם הגוף הבוגר דרך חקירת האסתטיקה הפיזיולוגית הייחודית שלו. כחלק מהאג׳נדה האמנותית והחברתית שלה, היא יוצרת עם נשים מבוגרות שאינן רקדניות (non dancers). ליס מבקשת למתוח את גבולות הז׳אנר המחולי והבימתי מעבר לתפיסות ולסטראוטיפים המקובלים בחברה ולנסח מחדש את הרלוונטיות של כל גוף באשר הוא.

גילה, גלית ליס. צילום אסיה סקורניק

גלית ליס, גילה. צילום: אסיה סקורניק


מחרב נומג // קבוצת תיאטרון רות קנר במוזיאון תל אביב

מחרב נומג (שיבוש של המונח ״מרחב מוגן״), מופע חדש של קבוצת תיאטרון רות קנר, יעלה בחלל התערוכה ״שמיני עצרת״ במוזיאון תל אביב במהלך החודש הקרוב (5,6,14,16,20.3). ענני המילים שמתאבכים סביבנו משקפים חרדות, פעולות חירומיות, חלומות ודעות שמתחדדות ומתערפלות. לטובת המופע נאספו מילים משיחות ווטסאפ, מרישומי חלומות, מהקלטות של ראיונות ברדיו ובטלוויזיה, משיחות אישיות עם קרובים וגם ממפגשים אקראיים עם עוברי אורח.

מכל אלה הם שואפים ליצור מראה לעלילה המקומית המתמשכת, שאנחנו חלק ממנה, ובה בעת מתבוננים בה במבט רב־ממדי. העבודה באה לידי ביטוי באמצעות הפרקטיקה הבימתית של מקהלת דיבור: פואטיקה פוליפונית שמעלה תובנות מורכבות, לעיתים מבלבלות, ומנסה לחתור תחת הצורך להתקבץ סביב אמת אחת ויחידה, מגובשת ומוחלטת.

קבוצת רות קנר בתערוכה שמיני עצרת, מוזיאון תל אביב. צילום: אלדד מאסטרו

קבוצת רות קנר בתערוכה שמיני עצרת, מוזיאון תל אביב. צילום: אלדד מאסטרו


birds

להקת המחול הקיבוצית בעכו // יום האישה בגליל המערבי

מופע מחול מיוחד של להקת המחול הקיבוצית יתקיים באולמות האבירים בעכו לרגל יום האישה הבינלאומי ביום שישי (8.3). אירועי יום האישה ייפתחו בהתכנסות באולמות האבירים שבהם אפשר לשוטט בין האולמות העתיקים למצודה ולקבל הצצה לחיי האבירים הצלבנים שחיו כאן לפני מאות שנים. בהמשך תתקיים באולם חדר האוכל הקדום חגיגת קצב ותנועה סוחפת עם להקת המחול הקיבוצית. רקדני קיבוצית 2 יעלו קטעים מיצירות הלהקה ובהדרגה יגבירו את הקצב והאנרגיה, ישלבו את הקהל בתנועה ובקצב המתאימים לבני ובנות כל גיל, ויסחפו את הקהל – גם מי שלא רקדו מעולם.

לאחר המופע אפשר להמשיך לשיטוט בעיר העתיקה המציעה למבקריה היסטוריה עשירה, שוק ססגוני, רובע אמנים, מסעדות דגים, חוף ים, מתוקים ועוד. האירוע בשיתוף להקת המחול הקיבוצית, החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע״מ, זמן גליל מערבי – עמותה לקידום תיירות – Jewish National Fund USA. לפרטים והרשמה: 072-3941108

להקת המחול הקיבוצית. צילום: אופק רון כרמל

להקת המחול הקיבוצית. צילום: אופק רון כרמל

עכו. צילום: אנטולי מיכאלו

עכו. צילום: אנטולי מיכאלו


שישי בעיירה // סדנאות, סיורים ואטרקציות בירוחם

קמפיין חדש בירוחם מציע בכל ימי שישי מגוון סדנאות, סיורים ואטרקציות לכל המשפחה בירוחם וסביבתה. ברחבי העיירה יתקיימו פעילויות שונות: סדנאות אמנות בטבע ובגלריות, השכרת אופניים וקרטינג באגם ירוחם, בתי קפה וחנויות גלריה, סדנת טעימות וסיפורי בירה של בירה גלנץ וסיורים מודרכים, סדנאות וטיולים ללא עלות במסלול מתאים למשפחות בשמורה בה פורחים האירוסים בשיא תפארתם.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden