כל מה שחשוב ויפה
קובי פסח
קובי פסח

PHOTO IS:RAEL: פסטיבל הצילום הבינלאומי ה־11

פורטפוליו News: פסטיבל הצילום הבינלאומי ה־11 PHOTO IS:RAEL ייפתח ב־27.3 בתל אביב ויכלול 50 תערוכות, אירועים, סיורים מודרכים ושיחי אמן, וערב מיוחד בהשתתפות עורכי פורטפוליו, יובל סער וחגית פלג רותם, ומייסד ומנהל פסטיבל הצילום, אייל לנדסמן

פורטפוליו בשיתוף PHOTO IS:REAL


אירועי ה־7.10 תפסו את אנשי PHOTO IS:REAL ומרכז ענב בישורת האחרונה של ההכנות לפסטיבל הצילום הבינלאומי ה־11, שהיה מיועד להיפתח בתחילת נובמבר 2023. המלחמה עוד לא תמה, ותוצאותיה ילוו אותנו עוד זמן רב, וכעת החליטו המארגנים שהגיע הזמן לצאת שוב לדרך, במקביל ללמידה והפנמה של הסיטואציה הקשה.

אלה רסקין

אלה רסקין, מפונים

ארז בן סימון, קרית שמונה

ארז בן סימון, קרית שמונה

יונתן גינזבורג

יונתן גינזבורג

פסטיבל הצילום PHOTO IS:REAL יפתח ב־27.3 וייתקיים כמתוכנן, במתחם מרכז ענב וגן עופר (גן העיר) בתל אביב, פתוח לציבור ללא תשלום. הפסטיבל יציג עשרות תערוכות מהארץ ומהעולם, ואל אלה שהיו מתוכננות נוספו מספר תערוכות חדשות, בעקבות המלחמה. היום, יותר מאי פעם, מאמינים מארגני הפסטיבל בחשיבות התרבות והאמנות כערכים מובילים בחברה מתוקנת; בכוחו של הצילום להשמיע קול, לעורר מודעות, לפתוח דיון ולעורר לפעולה.

פסטיבל הצילום הבינלאומי ה־11 של PHOTO IS:RAEL הוא אירוע הצילום הגדול ביותר בישראל והיחיד שנותן במה לאקטיביזם חברתי לצד גופי עבודה של צלמים ואמנים מכל העולם. הפסטיבל יכלול כ־50 תערוכות של צלמים ישראלים ובינלאומיים מובילים, לצד עשרות אירועים, מפגשים וסיורים מיוחדים, פאנלים, הרצאות, וכן אירועי אמנות רב תחומית. האירועים יתפרשו על פני כל מתחם מרכז ענב וגן העיר – באולם מרכז ענב לתרבות, בלובי השקוף של המרכז, על הגג וברחבי גן העיר. במהלך 2024 ימשיך הפסטיבל לנדוד אל הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ויוצג באתרים נוספים בישראל.

הפסטיבל מציע במה ייחודית לשתף ולחשוף, לצעוק וללחוש את כל מה שצריך להישמע באמצעות הצילום במטרה לקדם שיח, לחזק את חופש הביטוי ולתת קול לכולן/ם ללא הבדל דת, גזע ומין, וללא הדרת אוכלוסיות, דעות ורעיונות. בתערוכות השונות יוצגו מגוון רחב של פרשנויות חברתיות ואישיות על כמה מהנושאים האקטואליים והבוערים שמעסיקים את החברה בארץ ובעולם ביניהם: תערוכה מיוחדת של יוצרים תושבי הדרום והצפון, נפגעי מלחמת אוקטובר 2023, תמונות בלעדיות של חיילי מילואים מהמלחמה, משבר הפליטים בארץ ובעולם, מחאה ואקטיביזם, המלחמה באוקראינה, התמודדות עם פוסט טראומה, קהילת הלהטב״ק ועוד.

birds

כמו כן, תוצג תערוכה מיוחדת המבוססת על ספרו החדש של אשכול נבו (ובשיתוף פעולה עמו), תערוכת יחיד לזוכה פרס ״מיתר״ לצילום 2022 סטפן גלדייה (פריז), ותערוכה מיוחדת בשיתוף פעולה עם מכון אדם מישקביץ וקרן שלום פולין, המציגה את תמונותיהם של אנשי הקהילה היהודית שחיו בפולין ערב השואה, לציון 80 שנים למרד גטו ורשה.

פסטיבל הצילום הבינלאומי מהווה נקודת מפגש למאות צלמים מישראל ומהעולם. עבודותיהם של הצלמים המקצועיים מוצגות לצד אלו של אלפי משתתפים מקהילות מגוונות מכל רחבי הארץ, המשתתפים בפעילות החברתית של פוטו ישראל, המבקשים להשמיע את קולם בשפת הצילום בפני עשרות אלפי המבקרים הפוקדים את הפסטיבל שנה אחר שנה.

הפסטיבל מהווה נקודת שיא בפעילותה השנתית של PHOTO IS:RAEL, חברה לתועלת הציבור שלא למטרות רווח. החברה הוקמה במטרה לקדם עשייה חברתית ופועלת ליצירת דיאלוג בין השדה האמנותי לקהילות שונות ברחבי הארץ. הפעילות החברתית של הפסטיבל מיושמת באמצעות מודל ייחודי בשם PHOTO IS:VOICE ומתודה מבוססת על ההכרה שלכל אדם בחברה ישנה הזכות להציג את עצמו, לשקף את עולמו לסביבה ולומר את דברו באופן ישיר ובלתי אמצעי. בעזרת מודל זה, עשרות משתתפים מקהילות מוחלשות ברחבי הארץ לומדים את שפת הצילום ומתנסים בצילום מעשי על מנת לתאר את חייהם וחוויותיהם. המשתתפים מציגים בפסטיבל לצד צלמים מובילים מהארץ ומהעולם.


PHOTO IS:RAEL | פסטיבל הצילום הבינלאומי ה־11
מנכ״ל ומנהל אמנותי: אייל לנדסמן; אוצרת ראשית: מיה ענר
27.3-6.4
אבן גבירול 71, תל אביב

תמר דוננה

תמר דוננה, ניר יצחק

גורן ויטקין

גורן ויטקין

בתיה הולין

בתיה הולין

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden