כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // בתים מבפנים בירושלים וקולנוע איטלקי ברחבי הארץ

בתים מבפנים: שני סופי שבוע בירושלים; פירוק והרכבה: אימפרוביזציה פרפורמטיבית במוזיאון יפו; צ׳ינמה איטליה וסינמה אסיה: הקרנות בסינמטקים ברחבי הארץ; יצירתיות בעבודה: פודקאסט לייב בבית תמי; תערוכה ופאנל: יום האוטיזם הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב

בתים מבפנים // שני סופי שבוע בירושלים

אירועי בתים מבפנים יתקיימו בירושלים במהלך שני סופי השבוע הקרובים (4-6.4, 11-13.4) ויכללו ביקורים וסיורים נדירים בבתים ובמבנים הכי מסקרנים בעיר, חלקם הגדול מעולם לא נפתח לקהל הרחב. במקביל, אפשר יהיה לבקר במבני ציבור חדשים ומסקרנים כמו הספרייה הלאומית, המשכן החדש של בצלאל ועוד.

הסיורים יתעמקו במסורות עתיקות לצד תרבות ואמנות עכשווית ובביקור בנקודות משמעותיות בחייהם של ענקי תרבות, ולצידם סיורים המתמקדים בהיבט הארכיטקטוני של העיר עם מבט לעבר העתיד וסיורים באבני היסוד של הבירה. עוד חידוש הוא אירוח אדריכלים מהמשרדים המובילים מהארץ ומהעולם מהעולם, זאת במסגרת שיתוף פעולה עם בצלאל שחזר לאחרונה למרכז העיר, עם פתיחתו של הקמפוס החדש.

קמפוס ירושלים לאמנויות. צילום: תומר אפלבאום

קמפוס ירושלים לאמנויות. צילום: תומר אפלבאום

מבוע בית-מדרש. צילום: אורית אלפסי

מבוע בית-מדרש. צילום: אורית אלפסי

גלריה גורדון. צילום: גדעון לוין

גלריה גורדון. צילום: גדעון לוין

מלון וולדורף אסטוריה, ירושלים. צילום: Feel the vibe

מלון וולדורף אסטוריה, ירושלים. צילום: Feel the vibe


פירוק והרכבה // אימפרוביזציה פרפורמטיבית במוזיאון יפו

מופע מחול פרפורמטיבי בהשתתפות קבוצה של 15 רקדים ורקדניות יתקיים בימים חמישי ושבת (4,6.4) במוזיאון יפו, במסגרת התערוכה ״אל עבר״ של אבנר שר. המופע, שנוצר במיוחד עבור התערוכה, יבוצע על ידי קבוצת רקדנים מגוונת ולא שגרתית שתתאסף לשני סשנים של אימפרוביזציה פרפורמטיבית (ניהול אמנותי: מאיה תור). המופע נועד בכדי לאפשר יצירה קולקטיבית מתוך מודעות של האחד לאחר והרצון לייצר תחושת העצמה. בשבת יתקיים בשעה 11:00 לפני המופע שיח גלריה בהשתתפות אבנר שר ואוצר התערוכה יובל סער.

מחול בתערוכה אל עבר. צילומים: מאיה תור

מחול בתערוכה אל עבר. צילומים: מאיה תור


צ׳ינמה איטליה וסינמה אסיה // הקרנות בסינמטקים ברחבי הארץ

המהדורה ה־11 של צ׳ינמה איטליה, פסטיבל הסרטים האיטלקי בישראל, תפתח ביום חמישי (4.4) ב־8 סינמטקים ברחבי הארץ ותכלול 17 סרטים ולמעלה מ־80 הקרנות. כמו בכל שנה, גם במהדורה זו יוצגו בפסטיבל שני חלקים עיקריים: חלק עכשווי שבו יוקרנו עשרה סרטים שיצאו בשנה האחרונה באיטליה. החלק השני, החלק הקלאסי, יוקדש השנה לכוכבת סופיה לורן, שחוגגת השנה יום הולדת 90. בתוכנית שבעה מהסרטים היפים והחשובים ביותר הכוכבת.

ביום חמישי (4.4) ייפתח במקביל גם סינמה אסיה – שבוע קולנוע אסייתי בסינמטק ירושלים. הוא יכלול תכנית קולנועית ממזרח אסיה שנאצרה בשיתוף האקדמיה האסייתית לקולנוע: סרטים מדוברים מהשנה החולפת מהונג קונג, סין, סינגפור ואינדונזיה והקרנת הרסטורציה של ״דרך ללא מוצא״ – מהסרטים המוערכים בכל הזמנים.

זיקוקים. צילומים: CINECITTA

זיקוקים. צילומים: CINECITTA

אני לא ארעב

אני לא ארעב

האוקיינוסים הם היבשות האמיתיות. צילומים: CINECITTA

האוקיינוסים הם היבשות האמיתיות

Full Red River

Full Red River בסינמטק


birds

יצירתיות בעבודה // פודקאסט לייב בבית תמי

סדרת מפגשים לקראת השקת הפודקאסט ״שיעור יצירתיות בעבודה״ תתקיים בשלושה ימי שלישי הקרובים (2,9,16.4) בבית תמי בתל אביב. במפגשים יראיין מגיש הפודקאסט ליאור פרנקל אורחים שיספרו מה עושים עם הרעיונות והיוזמות שאנחנו רוצים לקדם בעבודה, איך נגרום להם אשכרה לקרות, ואיך נשכנע מנהלות, לקוחות וקולגות לזרום איתנו. הסדרה מופקת בשיתוף ״דברים שבא לנו ללמוד״ – הרפתקה שמטרתה לייצר חוויות למידה של דברים חדשים ומסקרנים מהא.נשים הכי מעניינים שם בחוץף ועל הדרך גם לפגוש א.נשים במרחב הפיזי על קפה או יין טוב.

ליאור פרנקל. צילום: מ״ל

ליאור פרנקל. צילום: מ״ל


תערוכה ופאנל // יום האוטיזם הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב

לרגל יום האוטיזם הבינלאומי, יתקיים בספריית אוניברסיטת תל אביב ביום רביעי (3.4) אירוע משולב של תערוכת יצירות ממצלמתו ועטו של עידו עילם, אמן כפר סבאי בן 21 על הרצף האוטיסטי. התערוכה כוללת גם פאנל בנושא אוטיזם ואומנות, בהנחייתו של דן כנר. בפאנל תיחשף התופעה המרתקת של אוטיסטים בעלי גאונות נסתרת. גאונות שנחשפת תודות להגברת המודעות ולאמצעים הטכנולוגים שמאפשרים לנו לגלות את גאוניותם.

כל ההכנסות ממכירת יצירותיו של עילם במסגרת התערוכה הן תרומה לעמותה הכפר סבאית ״זינוק לדרך חדשה׳״, קודש לרכישת ציוד צילום, על מנת לאפשר לעילם להמשיך ולרגש אותנו באמצעות יצירותיו.

צילום: עידו עילם

צילומים: עידו עילם

צילום: עידו עילם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden