כל מה שחשוב ויפה
איזבלה וולובניק. צילום: טנצ׳ בולוטניקוב
איזבלה וולובניק. צילום: טנצ׳ בולוטניקוב

הזוכה במענק פרסר לאמנות עכשווית במוזיאון הרצליה: איזבלה וולובניק

פורטפוליו News: איזבלה וולובניק היא הזוכה במענק ע״ש לורן ומיטשל פרסר לאמנות עכשווית. ב־13.4 תפתח תערוכת היחיד שלה במוזיאון הרצליה  

האמנית איזבלה וולובניק היא הזוכה במענק על שם לורן ומיטשל פרסר לאמנות עכשווית, במוזיאון הרצליה. המענק השנתי נועד לקדם מצוינות באמנות העכשווית בישראל ולשקף את המורכבות וריבוי הגוונים של החברה והתרבות המקומית. מטרתו לעודד ביטוי אמנותי רב־קולי ולהביע אמון בעשייה של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. בכל שנה בוחרים התורמים מתוך תוכנית התערוכות השנתית של המוזיאון תערוכת יחיד אחת, שהמענק מסייע לממשה.

וולובניק (נ. 1995, ישראל) היא אמנית רב־תחומית, בעלת תואר ראשון באמנות מהמדרשה במכללת בית ברל. היא הציגה מגוון תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובחו״ל. עבודותיה נכללות באוספים מוזיאליים, בהם מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון חיפה לאמנות. עבודותיה של וולובניק עוסקות בייצוגים של נשיות וחייתיות בתרבויות ובשפות שונות; בדמוניזציה ודה־הומניזציה כהעצמה סמויה או כעמדת כוח אלטרנטיבית. בשאלות של היררכיה, יחסי כוחות, מיניות ותשוקות אלימות – בחברה, בתרבות ובנפש.

איזבלה וולובניק, לא היום. צילום: מ״ל

איזבלה וולובניק, לא היום. צילום: מ״ל

תערוכתה של וולובניק ״שלוש שריטות ומכתב אהבה״ (אוצרות: אילנית קונופני ואיה לוריא), תיפתח ב־13.4, ותציג עולם מבוכי הנע בין חללים דומסטיים מדומיינים לנופים מקומיים, תוך דיאלוג סְבוך הקשרים עם דימויים מההיסטוריה של האמנות ומהסביבה המיידית שלה.

בתערוכה יוצגו ציורי שמן, רישומי פחם ופסלים שמתוכם מגיחות דמויות של נשים צעירות וילדות, דובים, נמרים, כלבים וכלבות, וגם מפלצות, שדים וחפצים, חלקם פונקציונליים, חלקם חדים ומסוכנים. בלב חלל התערוכה יוצב אובייקט פיסולי בהשראת שולחן של משחק מלחמה, שיתפקד כמעין ציור תלת־ממדי, המרחיב את מערכות היחסים בין הדמויות, האובייקטים וסביבתם.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

תגובה אחת

  1. אייל אליעזר

    מוכשרת ביותר וראוייה לכל שבח!
    כל הכבוד, סקרן לראות.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden