כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // עיצוב מקומי בירושלים וקולנוע אוקראיני ביפו

זומו: מכירת התרמה מקוונת; קסטור: מופע חדש לתיאטרון אבשלום פולק; פרימוורה: יריד עיצוב מקומי בבית הנסן; מתרגלים חוסן עירוני: אירועים בבית ליבלינג; UKRAINE AVIV: פסטיבל קולנוע אוקראיני במרכז תרבות אניס; שבת אמנים: אירועי סטודיו פתוח בקרית טבעון

זומו // מכירת התרמה מקוונת

מכירת ההתרמה השנתית של זומו תתקיים באופן מקוון במהלך שבוע הקרוב (10-13.4), עם למעלה מ־600 של אמנים ואמניות ישראליים שיוצעו למכירה בטווחי מחירים רחבים ומגוונים. המכירה, שתתקיים לקראת חג הפסח, נועדה כדי לגייס כספים עבור פעילות המשך הארגון – מוזיאון נייד מבוסס קהילות. ההכנסות יתחלקו שווה בשווה בין האמנים ובין זומו.

צוות זומו מסבירים שלאור המצב המורכב, כל תמיכה תסייע לצלוח את המלחמה ולהמשיך במסע שלהם למרות הקשיים, ותאפשר להם להציג אמנות ברחבי ישראל ולמנף את כוחה של האמנות כדי לחזק את הנפש ולבנות מחדש את המרחב.

הילה בן ארי

נבט יצחק

אביטל כנעני

מכירת תרומה לזומו, המוזיאון שבדרך. ענת רוזנסון

ענת רוזנסון


קסטור // מופע חדש לתיאטרון אבשלום פולק

״קסטור״, מופע חדש של תיאטרון אבשלום פולק יעלה במופעי בכורה בשלושה מועדים – 10,15,18.4 באולם רקאנטי במוזיאון תל אביב. קסטור, שנוצר לפני ובמהלך המלחמה, מתכתב עם המציאות. עם תחילת המלחמה ומצב החירום בישראל, עזבו רקדני הלהקה הזרים המתגוררים בחו״ל ונסעו לביתם.

חסרונו של הסטודיו עבור כל אחד מהם, הורגש בעוצמה והם שבו תוך שבועות בודדים אל הסטודיו והמשיכו לעבוד וליצור את המופע החדש שיעלה בחודש הבא. גם בקסטור, משאיר פולק את זכות הפרשנות ליצירה, להקשרי המופע ולמשמעויות השם האפשריות, בידי הצופים.


פרימוורה // יריד עיצוב מקומי בבית הנסן

יריד ״פרימוורה״ השנתי יתקיים בימים חמישי ושישי (11-12.4) בבית הנסן בירושלים. השנה יותר מתמיד מבקש היריד להוות פלטפורמה איכותית למיטב המעצבים בתחומי האופנה, צורפות, קרמיקה פרינט ועוד, במטרה לקדם, לתמוך ולרומם את הקהילה היוצרת בישראל.

כמרכז לעיצוב ששם על דגלו תמיכה במעצבים מקומיים וקידום תחום העיצוב בישראל, בית הנסן מחבר בין הקהל הרחב ליוצרים ומותגים ישראליים מירושלים, מצפון ומדרום, ביריד המכירה השנתי שכולל יומיים גדושים בתוכן, סיורים ואירועים, לצד עשרות דוכני מכירה מקשת תחומי העיצוב. עם היריד תפתח בבית הנסן חנות עיצוב, שתפעל עד סוף אפריל ותציג פריטים הנעים על הציר שבין אמנות לעיצוב.

בית הנסן. צילום: אביעד וייצמן

בית הנסן. צילום: אביעד וייצמן

פר אינטראקטיבי, עומר ויינר

פר אינטראקטיבי, עומר ויינר


birds

מתרגלים חוסן עירוני // אירועים בבית ליבלינג

מתרגלים חוסן עירוני – סדרת אירועים במסגרת פסטיבל הבאוהאוס האירופאי תתקיים בבית ליבלינג בימים שלישי עד שישי (9-12.4), בשיתוף פעולה עם 3426, רדיקל ובצלאל. היא תציע מגוון דיונים היברידיים ושיחות אינטראקטיביות, שיתמקדו באיכות וברווחת החיים של האינדיבידואל בהקשר של השיח התכנוני ומרחב האורבני שבו אנו חיים. הפסטיבל כולו יבקש להדגיש את הפרספקטיבות השונות, הצרכים והרעיונות של העיר ולדמיין יחד את העיר העתידית וקהילתה, ולדון בשאלה מה פירוש הדבר להיות עיר איתנה ובה אזרחים איתנים בעיתות משבר, וכיצד אפשר לתרגל חוסן עירוני.

בית ליבלינג. צילומים: יעל שמידט

בית ליבלינג. צילומים: יעל שמידט


UKRAINE AVIV // פסטיבל קולנוע אוקראיני במרכז תרבות אניס

UKRAINE AVIV, פסטיבל סרטים אוקראיני, יתארח בימים שלישי עד חמישי (9-11.4) במרכז תרבות אניס ביפו. הפסטיבל יכלול הקרנות של מיטב הסרטים האוקראינים, בין אם מדובר ביצירות שזכו להכרה בינלאומית או בסרטים חדשים ומעוררי השראה. האירוע מבטיח להיות מפגש תרבותי מרתק, המשקף את העושר הקולנוע האוקראיני. בתום חלק מההקרנות יתקיים שיח עם הבמאים והיוצרים של הסרטים.

לא נדעך. צילום: אליסה קובלנקו

לא נדעך. צילום: אליסה קובלנקו

האש החיה. פסטיבל אוקראינה

האש החיה. פסטיבל אוקראינה


שבת אמנים // אירועי סטודיו פתוח בקרית טבעון

שבת אמנים – אירוע אמנות שמתקיים מזה 37 שנים – יתקיים בסוף השבוע הקרוב (11-13.4) בקרית טבעון, במהלכו יפתחו אמניות ואמני היישוב את הסטודיואים והבתים. השנה יתארחו באירוע גם אמניות ואמנים מפונים מיישובי הצפון הרחוק שקבעו את ביתם/ן הזמני ביישוב מאז תחילת הלחימה. האמנים יאפשרו לציבור גם להכיר את האמנות המקומית, גם להכניס אמנות ועיצוב הביתה וגם לתמוך באמנות המקומית. בנוסף יתקיימו לאורך סוף השבוע סדנאות והופעות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden