כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // השקת בתי התרבות בכיכר ביאליק ומופעי בזק בסוזן דלל

אירוע השקה: בתי התרבות בכיכר ביאליק; פסח לכל המשפחה: אירועים בסינמטק תל אביב; פרוייקט 48: מופעי בזק מחולי בסוזן דלל; שתי הופעות בערב אחד: מחול בבית ראובן

אירוע השקה // בתי התרבות בכיכר ביאליק

אירוע השקה חינמי לבתי התרבות של העיר בכיכר ביאליק יתקיים ביום חמישי (18.4) בשעה 19:00, בחמשת החללים שסביב הכיכר – בית ביאליק, מוזיאון העיר תל אביב־יפו, בית פליציה בלומנטל, בית ליבלינג ומוזיאון בית ראובן. בערב ההשקה יתקיים מופע תיאטרון מבית היוצר של תיאטרון המסתורין – מופע אימרסיבי ואינטרקטיבי המתקיים סביב הקהל ובשיתופו. האירוע ידמה עיר פנטסטית ודמיונית, שבה מתקיים ״יריד העיר״ המשלב אמני קרקס, מוזיקאים ושחקנים היוצרים אינטראקציה עם קהל.

נקודת המפגש הראשונית באירוע היא בכיכר אליה יגיע הקהל ומשם הוא יתפזר אל חמשת בתי התרבות השונים הממוקמים בכיכר. חמשת הבתים יפתחו לחמישה סבבים במהלך הערב במסגרתם תועלה סצנה של מיצג אימרסיבי וקסום והקהל יעבור מסע בדמות מופע עלילתי, בהשראת הסגנון האמנותי שעליו מושתת אותו הבית. במהלך הערב תוצג סצנה אופראית מפוארת ורבת משתתפים בכיכר עצמה שתחזור על עצמה שלוש פעמים.

כיכר ביאליק. צילום: ברק ברינקר

כיכר ביאליק. צילום: ברק ברינקר

בית ליבלינג. צילום: יעל שמידט

בית ליבלינג. צילום: יעל שמידט


פסח לכל המשפחה // אירועים בסינמטק תל אביב

אירועים לכל המשפחה יתקיימו החל מיום רביעי (17.4) ובמהלך חופשת הפסח בסינמטק תל אביב, ויכללו תוכן עשיר ומעשיר לקטנים ולגדולים. בתכנית: הקרנות על פופים; מחווה להייאו מיאזקי, במאי האנימה המפורסם והחשוב ביותר בעולם; סדנת מיניאטורות; מפגש בנושא סודות הדיבוב; קורס בנושא פסקולים בקולנוע לתלמידי בית הספר היסודי; סדנה מעשית לווידאו קליפים לבני נוער ועוד.

סיפור הברווזים. צילום: טוליפ אנטרטיינמנט

סיפור הברווזים. צילום: טוליפ אנטרטיינמנט

פוניו. צילום: בתי קולנוע לב

פוניו. צילום: בתי קולנוע לב


birds

פרוייקט 48 // מופעי בזק מחולי בסוזן דלל

פרויקט 48 מחול בניהולה האמנותי של דנה רוטנברג חוזר במהדורה נוספת ויתקיים בימים חמישי ושישי (18-19.4) במרכז סוזן דלל. הפרויקט הוא בליינד דייט בזק מחולי, שבו יוגרלו צוותים אמנותיים של כוריאוגרפים, אמנים נוספים ורקדנים שיחד יעלו על הבמה בבכורה יצירות מחול ב־24 שעות בלבד – בשני סבבים שונים. השנה לראשונה הפרויקט יחבור לאנסמבל בת שבע ויתקיים בשיתוף בית הספר למחול, הפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים שיארח את כל תהליכי היצירה בחלליו.

במסגרת הפרויקט הייחודי ישתתפו כ־40 אמנים ואמניות שייצרו יחד עשר עבודות מקוריות. העבודות ייווצרו בשני סבבי יצירה בני 24 שעות. תחילתו של הפרויקט הוא בהגרלה שבה ייבחרו האנסמבלים היצירתיים, שיכללו כוריאוגרפ/ית, יוצר/ת נוספ/ת, ומספר משתנה של רקדנים. האנסמבלים יצרו, תוך 24 שעות בלבד, יצירות מחול מקוריות שיוצגו במופע החי למחרת. בתום המופע הראשון יוגרלו הצוותים מחדש לסבב שני בנוכחות הקהל, וגם סבב זה יסתיים במופע חי כעבור יממה של חמש יצירות מקוריות. החזרות יצולמו וישודרו בשידור חי באינסטגרם ויהיו זמינות לצפייה במשך כל היומיים ברשת. השידור יציע הזדמנות נדירה להצצה לתהליכי יצירה של יוצרי מחול ישראלים מובילים.

פרויקט 48, סוזן דלל. צילומים: אסקף

פרויקט 48, סוזן דלל. צילומים: אסקף


שתי הופעות בערב אחד // מחול בבית ראובן

שתי הופעות מחול בערב אחד יתקיימו במוצ״ש (20.4) בבית ראובן, תחת השם LEANING INTO EMOTIONS. הראשונה, Corset – מופע של תמיר גולן שיצר ויבצע. העבודה נוצרה בתהליך רזידנסי במוזיאון בית ראובן בשנת 2022, בהפקת גל כרמונה ומאיה קלרה בהרב. גולן הוא כוריאוגרף ורקדן שרד בין השאר בלהקתו של אבשלום פולק, השתתף בתכנית 3|2|1 של מרכז סוזן דלל ועבודתו זיכתה אותו בפרס היוצר המצטיין בשלב הדואטים. בינואר 2024 יצר עבודה חדשה עבור הקונסרבטוריון הלאומי של פריז.

השנייה, KEEP ON BEATING בכוראוגרפיה ובביצוע של רותם גרינברג (רקדנית יוצרת: נשמה בייזר). גרינברג היא רקדנית, יוצרת, מטפלת בשיטת אילן לב ומפיקת בית סיסטם עאלי. היא בוגרת תכנית להכשרת רקדנים יוצרים RE-SEARCH ועבדה עם כוראוגרפים כמו טינו סגל, מאי זרחי, מור שני, אור מרין ואורן נחום, שני בר דימרי ועוד.

מחול בבית ראובן. צילום: אופיר בן שמעון

רותם גרינברג, מחול בבית ראובן. צילום: אופיר בן שמעון

תמיר גולן. צילומים: הגר בדר

תמיר גולן. צילומים: הגר בדר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden