כל מה שחשוב ויפה
גיל זבלודובסקי. צילום: מרים כהנקה
גיל זבלודובסקי. צילום: מרים כהנקה

מה קורה // גיל זבלודובסקי

בתערוכת יחיד בגרוסו מודו מציג גיל זבלודובסקי מיצב הוליסטי שמורכב מעבודות שמדמות תנועה, קול ואור, כשחלקן מתוזמנות וחלקן תלויות בצופה. העבודות פועלות ונהיות תערוכה - רק כשהן מוצגות יחד

מי?

גיל זבלודובסקי, בן 42, מבת ים.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווק, ישר קופץ לדבר הבא והתעורר בי בשנים האחרונות הרצון שיהיו לי ילדים :).

מה בצלחת?

כל החיים אני נע בין צמחונות קלה לבין אכילת בשר מדי פעם, עוד כשהיית ילד קטן המורכבות הזו התחילה. ואה כן, חומוס זה החיים.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

כחלק משמעותי מעבודתי לאורך השנים אני עוסק במחקר של סאונד ובונה מיצבים מבוססי קול ותלויי מקום. במקור ההכשרה שלי היא בעיצוב תקשורת חזותית. אני בוגר תואר ראשון בסמינר הקבוצים ותואר שני ממכון טכנולוגי חולון. הצגתי עד כה בתערוכות קבוצתיות ויחיד – בחללי תצוגה ופסטיבלים מרכזיים בארץ ובחו״ל, במוזיאון יהודי ברלין, במוזיאון יהודי ניו יורק, בפסטיבל Zebra גרמניה ועוד.

לאורך כל השנים מלווה אותי העיסוק באמנות ובמיוחד בווידיאו ארט. בימים אלה אני מציג את תערוכת היחיד ״אני, אוסף דאגות״ בחלל הגלריה גרוסו מודו (עד ה־11.5). את התערוכה אצרה גילי סיטון וב־4.5 בשעה 11:30 יתקיים שיח גלריה בנוכחות שנינו. התערוכה עוסקת בעיבוד והלך רוח של נושא הדאגה באופן רפטטיבי ומשקפת חלק מהמציאות שלי. היא מעבירה לצופים את חוט המחשבה ובודקת כיצד הם נוהגים במצב דאגה. חלל התערוכה בנוי כמיצב דיגיטלי שמשלב עבודות וידאו וסאונד, הקרנות וטקסט שמדוקלם, מבליח ומתמוסס.

גיל זבלודובסקי, אני אוסף דאגות. צילומים: מ״ל

גיל זבלודובסקי, אני אוסף דאגות. צילומים: מ״ל

birds

הפעולה הבלתי רצונית של ה״דאגה״ מתבטאת בתערוכה דרך עבודות שמדמות תנועה, קול ואור, כשחלקן מתוזמנות וחלקן תלויות בצופה. התערוכה מבקשת להיקרא כסך שבנוי מכלל חלקיו ולא כקבוצת עבודות שהועמדה בסמיכות. העבודות פועלות ונהיות תערוכה רק כשהן מוצגות יחד, כמיצב הוליסטי. התערוכה מזמינה את הצופה לפגוש אותה בצורתה הנוכחית, אך גם לחבור לתת הכרה אישית ומשותפת ולהמשיך לחוות אותה בהווה שיתמשך אחריה.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי את איזבל רוקמורה, אמנית וידיאו משובחת, שהנחתה קורס וידיאו ארט קצר בארץ לפני בערך 10 שנים. המפגש איתה שינה לי את התפיסה לגבי וידיאו ותנועה וגרם לי להבין שמותר לעשות טעויות גם באמנות.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

תערוכת יחיד ב־MoMA. אני מניח שצריך עבורו מאות אלפי דולרים.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

נעלי נייקי בצבע מרקר צהוב זוהר (feels like the 90's are back).


רוצה להשתתף במדור מה קורה?
שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden