כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // פסטיבל של מופעים מונגשים ביפו וערב של איור בטבעון

מקומות שמורים: הצגות ומופעים מונגשים במרכז מנדל; אילו הוציאנו: ערב חגיגי של איור בקרית טבעון; צ׳פלין: אירוע קולנועי־מוזיקלי בקולנוע לב; תערוכות, פעילויות ומופעים: אירועי פסח במוזיאון ארץ ישראל; אל תלכי רחוק מידי: ערב השקה במעבדה לאמנות  

מקומות שמורים // הצגות ומופעים מונגשים במרכז מנדל

פסטיבל מקומות שמורים להצגות ומופעים מונגשים לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי, יתקיים בימים שלישי עד שישי (23-26.4) במרכז מנדל ביפו. זו המהדורה השישית של הפסטיבל הרגיש והנגיש, שבו כל המופעים מותאמים עבור בעלי צרכים מיוחדים ובו כל התנהגות מקובלת – מותר להסתובב באולם, לדבר, לצחוק ואפילו לצעוק אם צריך. זאת מתוך אמונה בזכותם של כולנו לתרבות איכותית.

הפסטיבל, מייסודן ובניהולן של אור אלתרמן ברנע ושרון גבריאלוב, הפך בשש השנים האחרונות לבית עבור משפחות רבות. מלבד מופעי הילדים, מציג הפסטיבל השנה תכנית ערב המיועדת לבוגרים על הרצף האוטיסטי – בני 15 ומעלה. זהו הפסטיבל היחיד המציע הצגות מונגשות לקהל אוטיסטי בוגר. במסגרת הפסטיבל תתקיים גם מסגרת מיוחדת המוקדשת כולה למשפחות מפונים, ללא עלות. בתמיכת הפדרציות של צפון אמריקה.

מתוך ״חדר משלי״. צילום: בועז ניר שלום

מתוך ״חדר משלי״. צילום: בועז ניר שלום

מתוך ״מסטיק״. צילום: ג׳ראר אלון

מתוך ״מסטיק״. צילום: ג׳ראר אלון


אילו הוציאנו // ערב חגיגי של איור בקרית טבעון

״אילו הוציאנו״ – ערב חגיגי שכולו איור ביוזמת גלריה אילו החדשה יתקיים ביום רביעי (24.4) במרכז ההנצחה בקריית טבעון. הערב יכלול סדנה לילדות ולילדים בהנחיית המאיירת לי קורצווייל; סיור בתערוכת ״ספתח״ עם האוצרים שחר קובר ומיכל מגן ואת אירוע ה״פצ׳ילו״ – פצ׳ה קוצ׳ה נוסח אילו: היכרות קצרצרה עם חלק ממאיירי הגלריה: יונתן וקסמן, צחי פרבר, יעל אופיר, אורית עריף, מיכל מגן, שחר קובר ולימור שנורמכר.

אורית עריף

אורית עריף

צחי פרבר

צחי פרבר

שחר קובר

שחר קובר


צ׳פלין // אירוע קולנועי־מוזיקלי בקולנוע לב

״צ׳פלין״ – אירוע קולנועי־מוזיקלי לכל המשפחה יתקיים ביום חמישי (25.4) בקולנוע לב תל אביב. האירוע יכלול את הקרנת ״הקרקס״, סרטו הקלאסי של צ׳רלי צ׳פלין, בליווי אפקטים קוליים לייב על הבמה על ידי אנסמבל FoleyAmor. האנסמבל יבצעו על הבמה באופן חי מול הקהל אפקטים קוליים (״פולי״) שילוו את הקלאסיקה האילמת של צ׳פלין מ־1928, בכיכובו של דמות הנווד הכה אהובה.

האפקטים יופקו בסנכרון עם הסרט על ידי ניגון והקשה על גבי חפצים מכניים, אביזרים יומיומיים, וכאלו שנבנו במיוחד למופע. הסאונד החדש שמתלבש על גבי המקור, מעניק לסרט נופך נוסף וחיים חדשים. זהו מופע ראשון מסוגו בארץ, שמביא לקדמת הבמה את העולם המסקרן והחבוי בדרך כלל של אמנות הסאונד ״פולי״ – אמנות האפקטים הקוליים של תעשיית הקולנוע.

״הקרקס״. צילומים: טל רביב

״הקרקס״. צילומים: טל רביב


birds

תערוכות, פעילויות ומופעים // אירועי פסח במוזיאון ארץ ישראל

תערוכות חדשות, פעילויות לכל המשפחה ומופעים בפלנטריום יתקיימו בימים רביעי עד שישי (24-26.4) במוזיאון ארץ ישראל, ביניהן התערוכה חדשה ״פווווווו כוח הנשיפה״; ״עקבות של בועות״ – סדנת יצירה לכל המשפחה; ״לצייר באוויר״ – סדנת יצירה לכל המשפחה; ״מוזיקה בנשיפה – מסע חובק עולם״ – פעילות לכל המשפחה; ״לנשום מתוך תנועה״ – פעילות עם להקת ורטיגו לכל המשפחה; תערוכה חדשה: ״הַסֵּפֶר צריך לעבוד״ – כלי עבודה ובעלי מלאכה ביצירותיו של מאיר שלו ובאוסף המוזיאון; מופעים בפלנטריום ועוד.

עקבות של בועות במוזיאון ארץ ישראל. צילומים: מ״ל

עקבות של בועות במוזיאון ארץ ישראל. צילומים: מ״ל

הטרקטור בארגז החול

הטרקטור בארגז החול


אל תלכי רחוק מידי // ערב השקה במעבדה לאמנות

לרגל הוצאת המהדורה השנייה של ספר האמנית ״אל תלכי רחוק מידי״ של חיה גרץ רן, יתקיים ביום רביעי (24.4) ערב השקה מיוחד במעבדה לאמנות (הכניסה בהרשמה מראש במייל [email protected]). בערב ישתתפו האמנית, האוצר שרון תובל, המשוררת שולמית אפפל והאוצר הראשי לשעבר של המשכן לאמנות עין חרוד – יניב שפירא. הערב יתלווה בשיח אודות התערוכה הרטרוספקטיבית של גרץ רן שהסתיימה מזה זמן קצר במשכן.

חיה גרץ רן במשכן לאמנות עין חרוד. צילום: דניאל חנוך

חיה גרץ רן במשכן לאמנות עין חרוד. צילום: דניאל חנוך

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden