כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מוסררה מיקס בירושלים וכנס למחול ומוגבלות בתל אביב

מוסררה מיקס: פסטיבל אמנות, מוזיקה ופרפורמנס; כנס הפנקס ה־10: מפגשים במרכז קהילתי מגיד; פנים.בית: יום עיון במוזיאון חיפה; ורטיגו כח האיזון: הכנס השלישי למחול ומוגבלות; הכל מתחיל מנקודה: אירוע אמנות בבית גבריאל; מקרה של יומיום: מופע בינתחומי בבית ראובן

מוסררה מיקס // פסטיבל אמנות, מוזיקה ופרפורמנס

מוסררה מיקס, אירוע בינלאומי רב־תחומי, יתקיים בימים שלישי עד חמישי (28-30.5) בשכונת מוסררה בירושלים, ביוזמת בית הספר מוסררה לאמנות וחברה (מנהל ואוצר ראשי: אבי סבג שרביט; מנהלת אמנותית ואוצרת התערוכה: ורה קורמן). הפסטיבל משמש מוקד להתרחשויות אמנותיות וחברתיות, המגלמות את ההוויה התרבותית והפוליטית של ירושלים בפרט, ושל ישראל בכלל, תוך כדי התכתבות עם רעיון מרכזי אחד, המתחלף בכל שנה.

השנה יעסוק הפסטיבל במושג הזמן ויכלול הפקות מקור, עבודות סטודנטים ותערוכות שנוצרו במיוחד. האירועים יתקיימו בחללי בית הספר (שבטי ישראל 22, ירושלים) ובסביבתו.

לילך מושקוביץ, מוסררה מיקס. צילומים: מ״ל

לילך מוסקוביץ׳, מוסררה מיקס. צילומים: מ״ל

שרה דיין ואורן טל, מוסררה מיקס. צילום: מ״ל

שרה דיין ואורן טל


כנס הפנקס ה־10 // מפגשים במרכז קהילתי מגיד

כנס הפנקס ה־10 של בית אריאלה וכתב העת ״הפנקס״ לילדים ונוער יתקיים ביום חמישי (30.5) במרכז קהילתי מגיד בתל אביב. בין הנושאים שיידונו בו: כיצד השפיעו אירועי 7 באוקטובר על המו״לות לילדים ולנוער? למה ילדים צריכים ספרות אימה דווקא עכשיו? איך ספרות של חבורות משקפת את החברה הישראלית? כמו כן, במסגרת הכנס יוענק עיטור ״הפנקס״ בעבור תרומה משמעותית לספרות הילדים בישראל לסופר והמאייר יוסי אבולעפיה.


פנים.בית // יום עיון במוזיאון חיפה

יום עיון בנושא ״פנים.בית״, על שם הצלם מיכה קירשנר, יתקיים מחר (27.5) במוזיאון חיפה, ביוזמת החוג לצילום בבית הספר לעיצוב של אוניברסיטת חיפה, בשיתוף המוזיאון, משפחת קירשנר ומשפחת בן־ימי.

הנושא ״פנים.בית״ הפך השנה לטעון וחשוב כנגזרת מהאירועים הקשים הסובבים אותנו. בהשראת עבודותיו של קירשנר וניסיונו לצוד את האמת המסתתרת מאחורי כל דימוי, יעסוק הכנס בנושאים כמו כיצד המרחב הביתי המצולם יכול להגדיר יחסים בין הפרט לקרוביו? איך המושג ״בית״ יכול להתפרק ולהישבר? והאם הנחייה יכולה להתוות דרכי חשיבה אחרות המשנות את ההתבוננות שלנו בעולם? בסיום יום העיון יוענק פרס לסטודנטים.ות מהמחלקות לצילום/אמנות, שעבודותיהם יבחרו על ידי חבר השופטים, בסכום מצטבר של 30,000 שקלים, תרומת משפחות קירשנר ובן־ימי.

מיכה קירשנר ז״ל. צילום: מ״ל

מיכה קירשנר ז״ל. צילום: מ״ל


ורטיגו כח האיזון // הכנס השלישי למחול ומוגבלות

״ורטיגו כח האיזון״, הכנס השלישי למוגבלות ומחול יתקיים בימים רביעי וחמישי (29-30.5) במרכז סוזן דלל. הכנס, מיסודו של המרכז למחול משולב של עמותת ורטיגו למחול, מתקיים בשיתוף מרכז סוזן דלל ובתמיכתם של משרד התרבות ומשרד הרווחה; ובמסגרתו יתכנסו יוצרות, נשות אקדמיה ואנשי רוח ליומיים של דיונים, מופעים, סדנאות ותהליכים של שיתוף ושותפות.

הכנס מניח בקדמת הבמה שאלות הרוצות לנער לרגע את אבני היסוד של עולם המחול – האם קיים ייצוג ״נכון״ של הגוף הרוקד? כיצד ניתן לפרום את התפיסה המחולית הרווחת ולהכניס לתוכה כיסי אוויר של שונות גופית כערכים אסתטיים תנועתיים מתוך הבנה והשפעה חברתית? שדה המחול צמא לשיקוף מגמות עולמיות חדשות, והנוכחות הגוברת של מוגבלות באומנות מעמדה אפירמטיבית, פותחת דלתא של ערוצי התייחסות.

ורטיגו כח האיזון. צילום: אורנה קלגרד

ורטיגו כח האיזון. צילום: אורנה קלגרד


birds

הכל מתחיל מנקודה // אירוע אמנות בבית גבריאל

הכל מתחיל מנקודה, אירוע אמנות ויצירה המפגיש בין אמנים מתחומים שונים יתקיים הערב (26.5) בבית גבריאל בכנרת. הכנס, שיזמו בשמת הראובני ניצני ורונית פורת, יעסוק בהתמודדות עם המציאות של אחרי ה־7 באוקטובר ותגובת האמנים להתרחשויות. את האירוע תנחה הראובני זאבי וישתתפו בו האמנים.ות זאב אנגלמאיר, חיה גרץ־רן, משי קופלביץ, רונית פורת ועדי נס – שיספרו כל אחד במשך 10-11 דקות על הפעולות והתגובות האמנותיות שיצרו מפרוץ המלחמה ועד היום.

רונית פורת. צילומים: מ״ל

רונית פורת. צילומים: מ״ל

עדי נס

עדי נס

משי קופלביץ

משי קופלביץ


מקרה של יומיום // מופע בינתחומי בבית ראובן

״מקרה של יומיום״, מופע בינתחומי של אנסמבל המנסרה יעלה ביום שלישי (28.5) בבית ראובן בתל אביב. זהו מופע של ארבעה אמנים המשלב מוזיקה, סיפור, תנועה ורישום ומבוסס על עיבוד לסיפור קצר של קפקא באותו שם. המופע עוסק בחוסר היכולת ליצור קשר אותנטי בין אנשים במסגרות חברתיות, פוליטיות ואפילו במשפחה.

העיבוד לסיפור הסימבולי של קפקא עוסק במצבי חיים שבהם נעדרת תקשורת כנה ביחסים בין אנשים גם כתוצאה מהתפתחות הרשתות החברתיות. העבודה נעה על רצף שבין מפגש לאי -מפגש ובוחנת האם יכולה להיווצר על הבמה אינטראקציה בין אמנים מדיסציפלינות שונות שתתכנס לכדי יצירה אחת.

אנסמבל המנסרה. צילום: אור גל

אנסמבל המנסרה. צילום: אור גל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden