כל מה שחשוב ויפה
אביבית סגל ויהודה רוט בבית הנסן. צילומים: דור קדמי
אביבית סגל ויהודה רוט בבית הנסן. צילומים: דור קדמי

חוש קשב: אביבית סגל ויהודה רוט בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: תערוכה חדשה מציגה סביבה ייחודית המערערת את המוכר והידוע באמצעות יצירותיהם של האמנים אביבית סגל ויהודה רוט, ובאמצעות המעבר בין היצירות

התערוכה ״חוש קשב״ בבית הנסן מאתגרת את היכולת שלנו להבחין במה שנסתר מהעין בסביבה המוכרת לנו, ולהתבונן בצורה חדשה על המציאות שסביבנו. בעידן של רשתות חברתיות עתירות טריגרים, בריחה מהמציאות באמצעים טבעיים וסינתטיים ומרוץ חיים בלתי פוסק, ובעיצומה של תקופה טראומטית ומורכבת לחברה הישראלית – אתם מוזמנים לעצור, להקשיב לגוף, ולעשות זאת מתוך הידיעה שהוא כלי חישה הקולט גירויים ומקיים אינטראקציה עם הסביבה.

כל תחושה שיש לנו – כל דבר שלמדנו, קראנו, ראינו, חווינו, טעמנו או הרגשנו – נעשה לחלק מהידע המוטמע בגופנו. ככל שאנו מבינים טוב יותר את שדה החישה – את הזיקה בין חוויית הגירויים החיצוניים (תגובת החושים לסביבה) לבין האירועים הפנימיים (מחשבות, זיכרונות ורגשות) – מתחדדת יכולתנו לבצע אינטרוספקציה (התבוננות עצמית).

יהודה רוט

יהודה רוט

יהודה רוט

יהודה רוט

birds

התערוכה נפתחת בעיצומה של תקופה שבה הקשב, היכולת להקשיב לגוף והנוכחות ברגע – מעורערים. היא מציגה סביבה ייחודית המערערת את המוכר והידוע באמצעות יצירותיהם של האמנים אביבית סגל ויהודה רוט, ובאמצעות המעבר בין היצירות הללו.

את התערוכה אוצרת יפעת־שרה פרל והיא מתקיימת במסגרת הכנס המסכם של קבוצת המחקר ״גלגולי הקשב בתרבות המערבית המודרנית והעכשווית״, הפועלת במרכז מנדל סכוליון שבאוניברסיטה העברית.


אביבית סגל ויהודה רוט | חוש קשב
אוצרת: יפעת־שרה פרל
בית הנסן, גדליהו אלון 14 ירושלים
סיורים מודרכים (ללא עלות) בימי שישי בשעה 11:00: 31.5 בהדרכת יהודה רוט, 7.6 בהדרכת אביבית סגל, 14.6 בהדרכת יפעת־שרה פרל
נעילה: 20.6

אביבית סגל

אביבית סגל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden